spalio 2017

Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena

Šią dieną Lazdijų r. Šeštokų mokykloje 6 klasės mokiniai dalyvavo renginyje Pasaulinei maisto dienai paminėti. Pirmiausiai visi mokiniai su VSB specialiste prisiminė sveikos mitybos principus: nuosaikumas, įvairumas, balansuotumas. Mokinai prisiminė, kas yra KMI ir kaip jį apskaičiuoti. Stengėmės įsiminti, kad jeigu KMI = 18,5–24,9, kūno svoris normalus. Labai svarbu mitybos režimas. Tai valgymų skaičius per parą, jis turi būti ne mažesnis kaip 3 kartai. Apetitą slopina dažnas valgymas nedidelėmis porcijomis. Vakarieniauti reikia maždaug prieš 2 val. iki nakties miego. Valgyti rekomenduojama tuo pačiu metu. Nereguliarus valgymas kenkia sveikatai, dažnai skundžiamasi įvairiais virškinimo sutrikimais, kurie gali būti rimtų skrandžio ir žarnyno ligų priežastimi. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai piešė vaisius ir daržoves – nurodė kaip labai svarbų vitaminų šaltinį. Naudojome vaizdinę priemonę „Mitybos lėkštę“, kurioje nurodoma, kiek racione turi būti tam tikrų maisto medžiagų. Vaisiai ir daržovės turi užimti pusę lėkštės normos. Aptarėme sveikos mitybos piramidę ir paruoštą medžiagą iškabinome stende.

 VSB specialistė Rima Petrauskienė

Mokykloje vis dažniau vyksta integruotos pamokos

Spalio 26 dieną 7 klasės mokiniams vyko atvira integruota fizikos ir matematikos pamoka ,,Masė. Kilogramas”. Pamokos metu mokiniai ne tik prisiminė masės matavimo vienetus, bet ir atliko įvairias užduotis interaktyvioje lentoje. Įdomiausia buvo praktinė užduotis, kurios metu skirtingomis svarstyklėmis reikėjo pasverti savo turimus daiktus ir palyginti juos su draugų.

Fizikos mokytojas Audrius Kazakevičius,

matematikos mokytoja Alina Kancevičienė

5–10 klasių mokiniai sveikina Konstituciją

Spalio 25 dieną septintų–dešimtų klasių mokiniai istorijos pamokas pradėjo netradiciškai. Trumpai prisiminę Konstitucijos istoriją, parengė atvirukus, kuriais jubiliejaus proga pasveikino Konstituciją. Mokinių darbus galima apžiūrėti antrojo aukšto fojė.
Istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė  su 5–6 klasių mokiniais taip pat kalbėjosi apie mokinių teises ir pareigas.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius

Darbelių iš rudens gėrybių ir piešinių paroda

Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, vyko darbelių iš rudens gėrybių ir piešinių paroda. Pradinių klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniai kartu su mokytojomis, jų tėveliai sukūrė nuostabius darbelius iš vaisių, daržovių, medžių lapų bei kitų rudens gėrybių. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą savaitę džiugino mokyklos bendruomenę.

L. Šimeliauskienė

III vieta krepšinio turnyre!

Rugsėjo 27 d. Lazdijų r. policijos komisariate vyko krepšinio turnyras. Turnyras tradicinis – vyko jau 17 kartą. Vyresniųjų amžiaus grupėje iš viso dalyvavo 12 komandų. mūsų mokyklai atstovavo 3 komandos. Jaunesniųjų amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos, iš jų 2 mūsų mokyklos. po atkaklios kovos M. Malažinskas (9 kl.), D. Povilaitis (9 kl.) ir L. Kunsevičius (7 kl.) užėmė III vietą. Šaunuoliai. Sveikiname!

Pradinių klasių mokiniai liejo žvakes

Spalio 20 dieną 2 ir 3 klasių mokiniai nuvyko į  Lazdijų krašto muziejų, į edukacinį užsiėmimą „Žvakių liejimas“. Ten mokiniai susipažino su žvakių atsiradimo istorija, jų panaudojimu. Sužinojo apie produktus, gaunamus iš bičių, minė mįsles. Patys liejo žvakes, kurias parsivežė į namus.

3 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Jaunimo verslumo skatinimo renginys „Kurk savo ateitį šiandien“

Spalio 9 dieną VšĮ Lazdijų švietimo centre vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys „Kurk savo ateitį šiandien“. Renginyje kartu su kitais rajono ugdymo įstaigų mokiniais dalyvavo ir Lazdijų r. Šeštokų mokyklos devintokai ir dešimtokai, lydimi ekonomikos ir verslumo mokytojos Birutės Jurkonienės ir ugdymo karjerai koordinatorės Jurgitos Vaičeskienės. Renginys buvo finansuojamas Lazdijų rajono savivaldybės Verslo rėmimo programos lėšomis. Renginį pradėjo ir visus dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas pristatė Lietuvos Junior Achievement programą. Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokinės pristatė įkurtą bendrovę MMB „C&te“, Nacionalinėje Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) 2017 metų mugėje pripažintą geriausia. Renginį vedė ir patirtimis dalijosi Ignas Bakėjus – treneris, sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo „MyHero!“ vienas iš įkūrėjų ir idėjinis vadas, minčių generatorius, lektorius, motyvatorius, žmogus, kurio gyvenimo paskirtis ir tikslas – įkvėpti kitus pokyčiui bei Mindaugas Vidugiris – komunikacijos ir bendravimo treneris, organizacijų vidinės kultūros ekspertas, inovatyvių patyriminių žaidimų mokinys-praktikas, Success Republic, Whatansu, Masters of Calm bendrakūrėjas. Renginio metu mokiniai išgirdo naudingų patarimų apie asmenybės ir fizinės ištvermės ugdymą, tikslų sau išsikėlimą, jų siekimą.

Ugdymo karjerai koordinatorė Jurgita Vaičeskienė


Respublikinis piešinių konkursas „Peizažas – rudens spalvos“

Į respublikinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Peizažas – rudens spalvos“ išsiuntėme ketvirtos klasės mokinių Skaistės Sapronaitytės, Doriano Murausko, Gabijos Burakovaitės darbus.

 Mokytoja I. Bernatonienė

Prisiminėme talentingąjį Balį Sruogą

Spalio 19 d. minėjome vieno žinomiausių lietuvių rašytojų, klasiko B. Sruogos 70-ąsias mirties metines. Stendą, skirtą rašytojo atminimui, paruošė bibliotekininkė A. Vaišnienė, o pamoką-minėjimą 8–9 klasių mokiniams vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. Rutkauskienė ir A. Paciukonienė. Mokytojos papasakojo vaikams apie rašytoją, jo gyvenamąjį laikotarpį, kraupius patyrimus koncentracijos stovykloje. Taip pat kalbėjomės apie žymiausią B. Sruogos romaną „Dievų miškas“ ir pagal jį pastatytą meninį filmą, diskutavome, kodėl žmonės virsta žvėrimis. Įdomu buvo palyginti ir įvertinti, kaip savitas B. Sruogos rašymo stilius perteikiamas filmuotoje medžiagoje (žiūrėjome filmo ištrauką, o paskui klausėmės tos pačios skaitomos ištraukos. Pamokos-minėjimo refleksija – mokinių laiškai rašytojui.

Netradicinė tradicinių dalykų pamoka

Spalio 18 d. mūsų mokyklos 8 kl. mokiniams buvo vedama integruota chemijos ir lietuvių kalbos pamoka „Kuo tankis skiriasi nuo tanko arba raktinių žodžių svarba suvokiant užduotį“. Pamokos esmė – išmokti skaityti užduotis, žinoti, kuris žodis tekste yra svarbiausias, kitaip sakant, „iššifruoti“ klausimus. Taip pat mokiniai tapo „teksto detektyvais“ – gavę teksto ištrauką turėjo gvildenti smulkmenas ir pasakyti, apie kokią medžiagą kalbama. Dar viena pamokos veikla – darbo plano sudarymas, t. y. aštuntokams reikėjo užrašyti veiksmų seką, kaip jie spręstų chemijos uždavinį.

Išvada: norint teisingai atlikti tiek kalbinę, tiek skaičiavimo užduotį, būtina mokėti ne tik perskaityti klausimą ar sąlygą, bet ir suprasti, ko yra reikalaujama.

Integruota chemijos ir lietuvių kalbos pamoka

Chemijos mokytoja T. Radzevičienė,

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė