sausio 2020

Akcija WE REMEMBER Šeštokų mokykloje

Iki II pasaulinio karo Šeštokų miestelyje, draugiškai sutardami su vietiniais gyventojais, gyveno net keletas žydų tautybės šeimų. Deja, holokausto šmėkla neaplenkė ir mūsų miestelio.

Šeštokų mokyklos bendruomenė, pagerbdama Šeštokų ir viso pasaulio žydų bendruomenės atminimą, sausio 27d. prisijungė prie pasaulinės WE REMEMBER akcijos. Mokinukai prie paminklinės lentos Pasaulio teisuoliui kunigui Juozui Inkratai, gelbėjusiam žydų tautybės žmones, uždegė žvakeles ir pagal žydų tradiciją padėjo akmenėlius. Žvakeles uždegė ir Šeštokų miestelio skverelyje. Iš čia, pasakoja garbaus amžiaus šeštokiečiai, prasidėjo miestelio žydų kelias į nežinią. Vėliau istorijos pamokose mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmus apie žydų tautos kančią.

Istorijos mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė

Mokykloje – gausus būrys lietuvių kalbos žinovų

Sausio 21 d., kaip ir visoje Lietuvoje, Lazdijų rajone įvyko rajoninis lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados turas, į kurį susirinko itin daug mokinių, puikiai nusimanančių apie lietuvių kalbą. Į „lietuvių kalbos atlaidus“ susirinkusius pirmiausia pasveikino viešnia – Lazdijų r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Jasiulevičienė, mūsų mokyklos direktorė A. Burbaitė. Visus kuo puikiausiai nuteikė pirmokėlė Liucija, kuri atliko lietuvių liaudies dainą taip primindama, kad mums, savo šalies piliečiams, be valstybinės kalbos, labai svarbus ir etnografinis palikimas. Vėliau mokiniai išsiskirstė po klases atlikti užduočių, o juos atlydėjusios mokytojos – klausytis pranešimų, lydimų, kaip vėliau paaiškėjo, aktyvios diskusijos.

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

Pasiekimai rajoninėje matematikos olimpiadoje

Sausio 17 d. Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje vyko 9–10 kl. ir 3g–4g kl. matematikos olimpiados rajoninis turas.

Sveikiname Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3gd klasės mokinį Gytį Gliaudenių, užėmusį pirmą vietą (mokytoja O. Žėkienė) ir Šeštokų mokyklos 9 klasės mokinę Emą Zdančiukaitę, užėmusią trečią vietą (mokytojas J. Mikelionis).

 Matematikos vyr. mokytoja Ona Žėkienė

Integruotoje tikybos ir lietuvių literatūros pamokoje – Biblijos potekstė

Sausio 14 d. dešimtokai dalyvavo dar vienoje integruotoje pamokoje. Šįkart vieną temą nagrinėjo žvelgdami ir dorinio ugdymo dalyko ir lietuvių kalbos ir literatūros pozicijų. Kadangi per literatūros pamokas yra skaitomi ir analizuojami Biblijos tekstai, kilo idėja juos giliau panagrinėti pasitelkus tikybos mokytojos pagalbą. Mokiniai žiūrėjo ir klausė Kalno pamokslo ištrauką, skaitė ją, aiškinosi giliąsias prasmes ir tai, ko mus, šiandienos žmones, gali pamokyti taip seniai užrašyta biblinė išmintis.


Šeštokų mokykla sausio 13 dieną prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, uždegėme atminimo žvakeles, prisiminėme žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Nacionalinis piešinių konkursas „Mes užaugome laisvi“

2019 m. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Dailės mokytojų asociacija (DMA) organizavo Laisvės gynėjų dienai skirtą nacionalinį mokinių piešinių konkursą „Mes užaugome laisvi“.

Konkurso rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems savo kūrinius komisijos vertinimui pateikusiems mokiniams ir jų mokytojams. Iš beveik pusės tūkstančio atsiųstų kūrinių matyti, jog konkurso dalyvius Laisvės tema sudomino, buvo jiems svarbi.

Darbų vertinimo  komisija profesionaliai atrinko konkurso laureatų ir parodos dalyvių darbus. Kaip įprasta, buvo suformuota 60 darbų parodos kolekcija ir skirti 15-os laureatų (po 5 kiekvienai amžiaus grupei) diplomai bei padėkos raštai.

2020 m. sausio 2–15 d. LR Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje eksponuojama geriausių darbų paroda, virtualioje parodoje eksponuojamas 2 klasės mokinio Viliaus Burakovo piešinys. Už šį piešinį mokinys apdovanotas padėkos raštu.

Mokytoja I. Bernatonienė

 

Antrus metus merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas“ finale dalyvavo ir Šeštokų mokyklos merginos

Sausio 10 d. Krosnos mokyklos sporto salėje vyko Lazdijų ir Druskininkų rajonų merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas“ finalinės varžybos, kuriose jau antrus metus dalyvavo ir Šeštokų mokyklos merginų komandos.

8 kl. ir jaunesnių amžiaus grupėje Šeštokų mokyklos merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas“ komanda užėmė III vietą.

Didžiuojuosi savo auklėtinėmis (Ema Burinskaite, Gabija Malažinskaite, Gabriele Vievesyte, Ema Račiukaityte, Ligita Jonavičiūte, Gerda Dumčiūte), kurios išdrįso dalyvauti merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas“ finale, nors pradėjome žaisti futbolą tik prieš metus.

Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

Chemijos olimpiados pasiekimai

Gruodžio 10 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje rinkosi chemija besidomintys mokinai. Iš viso Lazdijų rajono suvažiavo 9–12 klasių atstovai išbandyti savo jėgų chemijos olimpiadoje. Mokiniai rungėsi skirtingų klasių kategorijose. Kiekvienoje grupėje buvo išrinkti geriausiai atlikę pateiktas užduotis. Mūsų mokyklai chemijos olimpiadoje atstovavo Ema Zdančiukaitė (9 klasė). Ji užėmė II vietą tarp rajono devintokų.

Džiaugiamės ir sveikiname Emą.

Chemijos mokytoja Tatjana Radzevičienė

 

Iškovota II vieta Lazdijų rajono moksleivių 3×3 krepšinio varžybose

Sausio 8 dieną Lazdijų PK sporto salėje vyko Lazdijų rajono moksleivių rajoninės 3×3 krepšinio varžybos, kuriose dalyvavo penkios komandos.

Šeštokų moksleiviai po pratęsimo ir labai atkaklios kovos užėmė II vietą. Komanda stipriai atjaunėjusi, todėl pasiektas rezultatas pakankamai aukštas.

Sveikiname Lazdijų rajono vaikinų 3×3 krepšinio turnyro prizininkus Šeštokų mokyklos krepšininkus: Justiną Miliauską, Emilį Baliulevičių, Luką Kunsevičių, Karolį Vilkevičių. Noriu padėkoti vaikinams už pastangas, pasiaukojimą, norą laimėti, Šeštokų mokyklos vardo garsinimą Lazdijų rajone.

Taip pat ačiū dešimtokams Martynui, Titui, Eitvydui už pagalbą ruošiantis šiam turnyrui.

 Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

P. Skugorovaitė – 11 kl. anglų k. olimpiados rajoninio turo laureatė

Sausio 8 d. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje vyko rajoninė 11 kl. anglų k. olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 12 geriausių anglų k. žinovų, kurie savo žinias atskleidė atlikdami rašymo dalį bei kalbėdami dialogu. Sveikiname Lazdijų Motiejaus Gustaičio Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3gd klasės mokinę Patriciją Skugorovaitę, užėmusią pirmąją vietą! Sėkmės mokinei bei ją ruošusiai anglų k. mokytojai S. Ažukienei atstovaujant rajonui šalies etape.