kovo 2017

Renginys “English Just For Fun”

Kovo 31 d. 6-9 klasių mokiniai dalyvavo kasmetiniame anglų kalbos renginyje ‘‘English Just For Fun“. Tą rytą iš daugelio mokyklų į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salę sugužėjo jaunieji šokėjai, artistai, dainininkai, skaitovai ir, žinoma, visi jie anglų kalbos žinovai.

Nors ir renginio tikslas suburti mokinius pasilinksminti angliškai, mūsų mokyklos mokiniai atvyko su labai svarbia misija. Jie skatino visus susimąstyti apie benamius gyvūnėlius, beglobius vaikus, aplinkos apsaugą. Pasirodymo metu susirinkusiuosius agitavo nebūti abejingus ir padėti šalia esantiems. Mokiniai prisistatė esantys pelno nesiekiančios organizacijos “Don‘t delay give today!“ nariai. Jaunieji savanoriai atliko tris trumpus epizodus apie pinigų rinkimą bei aukojimo reikšmę. Apie savanorystę bei aukojimo svarbą mokiniai pamokų metu diskutuoja ir su anglų kalbos mokytoja. Dalyvavimas tokiuose renginiuose skatina mokinius gilinti savo žinias netradicinėje, neformalioje aplinkoje.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Netradicinė dailės pamoka 8 klasės mokiniams

Mūsų mokyklos mokiniai buvo išvykę į Lazdijų kultūros centrą, į ten veikiančią  tęstinio projekto „Vizualus menas“  Retrospektyvinę Alytaus dailininkų ir fotomenininkų  parodą  2017.  Tai unikali, įdomi ir įvairi alytiškių profesionalių menininkų parengta paroda, kurioje savo kūrybą pristato 5 autoriai. Tai tapybos, grafikos, keramikos bei fotografijos darbai.  Taip pat aplankė Lazdijų krašto muziejuje veikiančią Giedros Grėbliūnienės tapybos darbų parodą „Žiemos įkvėpta“.

Šiose  erdvėse 8 klasės mokiniams vyko netradicinė dailės pamoka. Apžiūrėję kūrybos darbus, moksleiviai atliko jiems parengtas praktines individualias užduotis.

Tai puiki proga jaunimui artimiau pažinti šiuolaikinę dailę bei vizualiąją  kultūrą. Gilinti turimas žinias stebint įvairių dailės rūšių, šakų  bei žanrų kūrinius, lavinti estetinį skonį bei ugdyti  kūrybinius gebėjimus.

Piešinių konkursas „Gandrus pasitinkant“

3 klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“, kurį organizavo „Naisių vasara“. Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos dovanos –  Ilonos Ežerinytės knygos „Šunojaus diena“. Konkurso globėjas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Dailyraščio konkursas rusų kalba

Kovo 24 dieną Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje vyko rajoninis dailyraščio konkursas rusų kalba. Mūsų mokyklai atstovavo Dainora Šuminskaitė (6 kl.), Brigita Barynaitė (6 kl.) ir Justina Rudzevičiūtė (7 kl.). Geriausiai sekėsi Dainorai Šuminskaitei. Ji užėmė I vietą šeštų klasių tarpe. Mokinę ruošė mokytoja Dalia Vievesienė. Sveikiname Dainorą!!!

Kompiuterinių piešinių konkursas

2017-03-23 Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje vyko Lazdijų r. moksleivių 5 – 6 klasių ,,Kompiuterinių piešinių“ konkursas tema ,,Šventė ant piliakalnio“. Konkurse dalyvavo 27 rajono mokyklų mokiniai.

Penktokai programa ,,Paint“ piešė kompiuterinį piešinį, o šeštokai kūrė animaciją programa ,,LogoMotion“. Konkurse  dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai Gabrielė Vievesytė (5kl.), Gabrielė Zalieckaitė (6 kl.) ir Justinas Miliauskas (6 kl.). Geriausiai sekėsi Justinui. Jis 6 klasių tarpe užėmė III vietą. Sveikiname!!!

Gamtos ir tiksliųjų mokslų diena

2017-03-23 vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų diena, kurios dalyviai – Lazdijų r. Šeštokų ir Kalvarijos sav. Nemunaičių pagrindinės mokyklos dešimtokai. Mišrios mokinių komandos rungėsi protmūšyje atsakinėdamos į matematikos, biologijos ir fizikos netradicinius klausimus. Visos komandos buvo apdovanotos. Pasibaigus protmūšiui, Nemunaičių pagrindinės mokyklos mokiniai susipažino su mokykla bei maloniai bendravo su Šeštokų mokyklos dešimtokais. Renginį organizavo Šeštokų mokyklos mokytojai: O. Žėkienė, A. Kazakevičius, J. Vaičeskienė ir 10 klasės auklėtoja A. Valasevičienė ir mokiniai.

Meninio skaitymo konkursas „Vaikystės spalvos“

Įvyko   pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Vaikystės spalvos“  mokyklinis turas. Jame dalyvavo  1-4 klasių mokiniai .Visi konkurso dalyviai  suteikė  malonumą pasiklausyti jų skaitomų kūrinių  ir buvo apdovanoti padėkos raštais.

Konkurso   nugalėtojoms   antros klasės mokinei Karolinai  ir trečios klasės mokinei Austėjai linkime kuo geriausios sėkmės II ture.

Geografijos konkursas „Mano gaublys“

Kovo 21–22 dienomis mokykloje vyko 6–10 kl. geografijos konkursas „Mano gaublys“. Laukiame rezultatų.

3-4 kl.matematikos olimpiada

Veisiejų Sigito Gedo gimnazijoje vyko 3-4 kl. matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 4 kl. mokinė Radvilė Nedzinskaitė ir 3 kl. mokinys Dorianas Murauskas.

Mandagumo estafetės

Kovo 20–24 d. vyko „Veiksmo savaitės“ akcija „Be patyčių“. 1–4 klasėse buvo organizuotos linksmosios estafetės. Tai įvairiausios nuotaikingos, netikėtos rungtys, kurių metu žaidimų dalyviai varžėsi paskirstytomis grupėmis. Šios estafetės kuo puikiausiai visiems mokiniams pasisekė, nes buvo tinkamai ir linksmai praleistas laisvalaikis.