lapkričio 2020

Advento kalendoriai

Per nuotolines technologijų pamokas 5-10 klasių mokiniai darė advento kalendorius. Pasigrožėkime!

Rudeniniai koliažai

Rudenį vaikus mokome artimiau susipažintu su šiuo spalvingu metų laiku, todėl ir darbeliai yra smagesni. Atėjus rudeniui lauke pabyra spalvoti lapai, iš kurių galima sukurti gražių darbų. Kiekvienas vaikas yra labai kūrybingas ir noriai rudens gėrybes panaudoja savo darbeliuose.

Dailės ir technologijų mokytoja Inga Kūlokienė

Duonos kelias

Vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ mokykloje su 1–4 klasių mokiniais vyko užsiėmimas „Duonos kelias“. Vaikai retai kuris susimąsto, kokį vis dėlto ilgą kelią duonelė turi nueiti, tad pasakojome, kiek reikia įdėti darbo, kad duonelė pareitų ant mūsų stalo. Susipažinome, iš kokių sėklų užauga duonelė, sekėme pasaką „Kaip vilkas norėjo duonos“, prisiminėme patarles apie duoną, žiūrėjome filmukus apie duonelę, kada sėti rugius, pjauti, nukirsti, sumalti, iškepti, vėliau visi ragavome tikros ruginės duonos, kuri vaikams labai skani buvo.

Soc. pedagogė A. Vaišnienė

Dėlionė Tolerancijos dienai

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa „Gerumo link“

Vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ lapkričio 16 dieną mokykloje paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinės Tautos. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios.

2020 metų Tolerancijos dienos idėja – tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungę gauname visos visuomenės ar tam tikros dalies ar bendruomenės  paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t. t.

Vieni mokiniai, besimokantys nuotoliniu būdu, piešė piešinius ir vėliau iš jų darėme virtualią dėlionę, kiti, pamokas lankantys mokykloje, čia pat ir darė dėliones. Vėliau iš visų dėlionių padarėme bendrą.

Pyragų diena

Lapkričio 6-ąją minima Pyragų diena. Tai diena, tapusi tradicija, kurios prasmė – dalintis gerumu. Pradinių klasių mokiniai kepė pyragus, vaišinosi, dalinosi gerumu ir linkėjo būti visiems sveikiems, o sergantiems ligoniukams kuo greičiau pasveikti.

Dalyvavimas LTOK projekte „Olimpinis mėnuo“

Trečios klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projekte „Olimpinis mėnuo“. Projekto tikslas – padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą. Pirmą projekto savaitę didelį dėmesį skyrė vaikų fiziniam aktyvumui su superherojumi Ąžuolu. Stebėdami videomedžiagą mokiniai kartu su Ąžuolu atliko mankštos pratimus, mankštinosi šokio ritmu, atliko įvairias kitas fizinio aktyvumo veiklas. Antrą savaitę vaikai draugavo su herojumi Amiu ir mokėsi sveikos mitybos pagrindų. Mokiniai dalyvavo olimpietės ėjikės B. Virbalytės fizinio ugdymo videopamokoje. Trečią projekto savaitę dalyviai kartu su heroje Una mokėsi atpažinti, suprasti ir įvardinti emocijas bei jas valdyti. Dalyvavo sveikos mitybos videopamokoje su olimpiete lengvaatlete E. Balčiūnaite. Paskutinę savaitę stengėsi išmokti kokybiškai pailsėti, vystyti savo nusiraminimo, emocijų valdymo ir atsipalaidavimo gebėjimus. Dalyviai kartu heroje Luka Kibirkštimi atliko įvairias įdomias kokybiško poilsio temai skirtas projekto inicijuotas veiklas. Už projekto „Olimpinis mėnuo“ veiklų įgyvendinimą mokiniai gavo diplomus.

3 kl. mokytoja I. Bernatonienė