lapkričio 2020

Advento kalendoriai

Per nuotolines technologijų pamokas 5-10 klasių mokiniai darė advento kalendorius. Pasigrožėkime!

KALĖDINĖ AKCIJA „Iš širdies į širdį“

Kaip ir kasmet, gruodžio 1–18 dienomis mokykloje vyks kalėdinė akcija „Iš širdies į širdį“. Kalėdos toks metas, kai gali pasidalinti savo širdies gerumu su kitais. Prie akcijos kviečiame prisijungti visus, kurie nori vieni su kitais pasidalinti širdies gerumu atnešdami į mokyklą žaislų, mokymo priemonių ar tiesiog jau padarytą dovanėlę kitiems. Jūsų dovanėles perduosime mūsų mokyklos mokiniams, kurios tikrai pradžiugins kiekvieną.

Jūsų širdies gerumą priimsime kasdien nuo 8 iki 14 val. prie pagrindinio mokyklos įėjimo. Dėkojame už Jūsų gerumą.

Mokinių psichologinė savijauta COVID-19 pandemijos metu

Tyrimais grįstos rekomendacijos mokykloms ir mokiniams.

Tyrimais grįstos rekomendacijos mokiniams, kaip padėti sau COVID-19 pandemijos metu.

Taip pat informacijos rasite paspaudę čia.

Rudeniniai koliažai

Rudenį vaikus mokome artimiau susipažintu su šiuo spalvingu metų laiku, todėl ir darbeliai yra smagesni. Atėjus rudeniui lauke pabyra spalvoti lapai, iš kurių galima sukurti gražių darbų. Kiekvienas vaikas yra labai kūrybingas ir noriai rudens gėrybes panaudoja savo darbeliuose.

Dailės ir technologijų mokytoja Inga Kūlokienė

Duonos kelias

Vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ mokykloje su 1–4 klasių mokiniais vyko užsiėmimas „Duonos kelias“. Vaikai retai kuris susimąsto, kokį vis dėlto ilgą kelią duonelė turi nueiti, tad pasakojome, kiek reikia įdėti darbo, kad duonelė pareitų ant mūsų stalo. Susipažinome, iš kokių sėklų užauga duonelė, sekėme pasaką „Kaip vilkas norėjo duonos“, prisiminėme patarles apie duoną, žiūrėjome filmukus apie duonelę, kada sėti rugius, pjauti, nukirsti, sumalti, iškepti, vėliau visi ragavome tikros ruginės duonos, kuri vaikams labai skani buvo.

Soc. pedagogė A. Vaišnienė

Dėmesio!

Mieli mokiniai,

mūsų mokykloje Olweus patyčių prevencijos programos (toliau – OPPP) mokinių apklausa vyks 2020-11-16 – 2020-12-06 klasių valandėlių metu.

Mieli mokiniai, mokytojai ir tėvai / globėjai

Artimiausiu metu Jūsų mokykloje vyks Olweus patyčių prevencijos programos (toliau – OPPP) mokinių apklausa. Kadangi šiuo metu darbas mokykloje vyksta nuotoliniu būdu, apklausa bus vykdoma iš namų ar kitų vietų, kuriose turėsite galimybę prisijungti. Norime Jums suteikti informacijos, kuri padės sėkmingai atlikti apklausą ne mokyklos aplinkoje.

Programos kūrėjas, profesorius Dan Olweus, kurdamas OPPP apklausą norėjo, kad mokiniai ją pildytų patys ir niekieno netrukdomi. Jis pabrėžė kiekvieno mokinio teisę į privatumą apklausos metu. Tad vykdant ją mokykloje klasės yra paruošiamos taip, kad kiekvienas mokinys sėdėtų vienas prie kompiuterio, ir tokiu būdu jokie kiti mokiniai ar klasėje esantys suaugę nematytų jo atsakymų į pateiktus klausimus. Apklausos metu klasėje būna suaugęs žmogus, kuris stebi, kad kiekvienas mokinys sėdėtų jam paskirtoje vietoje, kol visi klasėje esantys mokiniai pabaigs apklausą. Pabaigus apklausos pildymą kiekvienas kompiuteris, prie kurio ji buvo atliekama, turėtų būti išjungiamas arba bent jau išjungiamas naršymo langas, kad neliktų galimybės grįžti atgal ir pažiūrėti, kaip buvo atsakymai.
Atliekant apklausą ne mokyklos aplinkoje svarbu, kad privatumo reikalavimų būtų laikomasi taip pat, kaip ir atliekant apklausą mokykloje. Jos metu svarbu kaip įmanoma labiau netrukdyti mokiniui: jis turi būti vienas kambaryje, šalia jo neturėtų būti kitų vaikų ar suaugusiųjų. Mokiniui prireikus pagalbos, pavyzdžiui, pradedant apklausą arba pereinant prie kito klausimo, jam padedantis žmogus turi padėti atlikti šiuos veiksmus, išlaikydamas mokinio privatumą ir neskaitydamas jo atsakymų. Mes suprantame, kad atliekant apklausą, ypač su jaunesnio amžiaus mokiniais, ne visuomet yra įmanoma laikytis šių privatumo reikalavimų. Visgi, jų laikantis kiek įmanoma griežčiau, apklausos metu surinkta informacija bus tikslesnė ir geriau atspindės mokykloje esančią patyčių situaciją. Tokiu būdu surinkta informacija padės efektyviau užkirsti kelią galimiems patyčių atvejams.

Pastebima, kad ne visuomet mokiniai spėja atlikti apklausą vienu kartu. Tad ji gali būti pertraukta, laikinai sustabdyta, o ją atliekantis mokinys, naudodamasis jam priskirtu slaptažodžiu, gali prie jos grįžti vėliau, kol dar nėra pasibaigęs apklausos vykdymo mokykloje laikotarpis. Mokiniams priskirti slaptažodžiai veikia tol, kol yra užbaigiama apklausa ir pasirodo paskutinis jos langas, dėkojantis už apklausos atlikimą. Po šio ekrano pasirodymo slaptažodis nebegalioja. Jei slaptažodį pametėte ar dėl kokių kitų priežasčių jums reikia naujo slaptažodžio, susisiekite su atsakingu asmeniu tam, kad jums būtų suteiktas naujas slaptažodis. Svarbu nepamiršti informuoti mokyklą, kuris slaptažodis buvo panaudotas klaidingai.

Linkime Jums didžiausios sėkmės atliekant apklausą bei prisidedant prie draugiškesnės aplinkos mokykloje kūrimo.

Reidar Thyholdt, Olweus patyčių prevencijos programos koordinavimo grupė