vasario 2017

Piešinių konkursas ,,Kas man yra taika?”

Nebūk naivus kelyje sąjunga NNKS paskelbė  piešinių konkursą „Kas man yra taika?.” Šį konkursą laimėjo Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 3 klasės mokiniai .

23-iosios dailės olimpiados „PILIAKALNIAI: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“ II etapas

Vasario 28 dieną, Lazdijų meno mokykloje, vyko 23-iosios dailės olimpiados II etapas. 2017 metų tema –  „PILIAKALNIAI: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Mūsų mokyklą olimpiadoje atstovavo trys mokinės: Patricija Skugorovaitė 8 kl., Vasarė Tamašauskaitė 9kl., Gytė Burinskaitė 10 kl.

Komisijai įvertinus darbus Vasarė Tamašauskaitė pelnė prizinę – III-ąją vietą. Mokinę ruošė mokytoja Rita Kulakauskienė.


Užgavėnės

Triukšmingai Užgavėnes pasitiko mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai. Vaikai sočiai prisivalgė blynų ir pavaišino draugus. Visi šoko, dainavo, žaidė žaidimus, aplankė kitų klasių mokinius. Gražiausios buvo jų pačių pagamintos kaukės.

Nacionalinis diktantas

Vasario 24 dieną visa Lietuva rašė Nacionalinį diktantą. Ne išimtis buvo ir Šeštokų mokyklos mokiniai, besimokantys 6-10 klasėse, prisijungė ir gimnazistės, 3ge klasės mokinės. Džiaugiamės iniciatyviais gimtosios kalbos puoselėtojais. Visi mokiniai, padarę ne daugiau kaip penkias klaidas, paklius į antrą etapą, o jų darbai iškeliaus į Vilnių. Apie raštingiausius mūsų mokinius informuosime.

Šiemet mokykloje Nacionalinį diktantą rašė įspūdingas skaičius mokinių – 64, prie jų prisijungė ir 8 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus gimnazistės. Kaip paaiškėjo, geriausiai sekėsi šiems mokiniams: 6 kl. mokinei Brigitai Barynaitei, 7 kl. mokinėms Justinai Rudzevičiūtei ir Miglei Tamašauskaitei, 8 kl. mokiniams: Gyčiui Gliaudeniui, Gretai Povilaitytei, Andriui Valasevičiui, Vaidai Valasevičiūtei, 9 kl. mokinėms: Vasarei Tamašauskaitei, Karolinai Šuminskaitei, Deimantei Tarnauskaitei, 10 kl. mokinėms: Rugilei Kairaitytei, Gretai Labenskaitei ir Aistei Visockytei. Nors į kitą turą pakliūti ir niekam nepavyko, tačiau žinias ir raštingumą pasitikrino beveik visi mokyklos mokiniai.

Pradinių klasių mokinių konferencija „Įdomiosios pamokos”

Vasario 24 d. Želsvos pagrindinėje mokykloje vyko antroji Marijampolės sav. mokyklų pradinių klasių mokinių konferencija „Įdomiosios pamokos“. Joje pranešimą „Pamoka – ieškojimo  ir pažinimo šaltinis“ skaitė trečios klasės mokiniai Austėja Plonytė ir Alanas Mitrikevičius.

Istorijos olimpiada

Mūsų mokykloje įvyko rajoninė istorijos olimpiada. Joje dalyvavo 21 mokinys. Olimpiados dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Meilutė Januškevičienė, Lazdijų r. Švietimo skyriaus vyr. specialistas Dalius Mockevičius ir Šeštokų mokyklos mokinė Greta Labenskaitė, olimpiados dalyvė, muzikiniu kūriniu .

Rajoninėje istorijos olimpiadoje geriausiai pasirodė Seirijų A.Žmuidzinavičiaus gimnazijos 4 g mokinė Aistė Turčinavičiūtė, užėmė pirmą vietą ir atstovaus rajoną respublikinėje istorijos olimpiadoje. Nedideliu taškų skirtumu atsiliko ir Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos Šeštokų skyriaus 4ge mokinys Daivaras Dadurka ir užėmė antrą vietą. Trečią vietą užėmė Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos 2ge mokinys Matas Budreika. Minėtus mokinius ruošė istorijos mokytojai: Laima Bielevičienė, Edvardas Januškevičius, Audronė Pileckienė. Taip pat istorijos olimpiadoje dalyvavo ir Šeštokų mokyklos mokinės Greta Labenskaitė ir Rugilė Kairaitytė. Dėkojame mokinius ruošusiems mokytojams ir mokiniams už parodytas istorijos žinias.

Gimtosios kalbos diena

Šeštokų mokykloje buvo minima Gimtosios kalbos diena. Visi mokiniai per lietuvių kalbos pamokas žiūrėjo J. Trukano režisuotą filmą “Knygnešys”, susipažino su kasdienybe žmonių, bene labiausiai prisidėjusių prie gimtosios kalbos išsaugojimo. Po filmo diskutavome, kiek žmogus turi turėti dvasios stiprybės, kiek turi paaukoti dėl savo kilnių siekių. Taip pat lietuvių kalbos kabinete visi norintys galėjo apžiūrėti senų spaudinių parodą, apžvelgti stendą, kuriame viešinama informacija apie žymiausią Šeštokų krašto knygnešį A. Miluką bei kitus Lazdijų rajone veikusius knygnešius. Be to, mokyklos bibliotekininkė apdovanojo mokinius, dažniausiai varsčiusius bibliotekos duris ir perskaičiusius daugiausiai knygų. Aktyviausia skaitytoja išrinkta Austėja Plonytė, 3 klasės mokinė, ji gavo dovanų knygą, o paguodos prizų nusipelnė ketvirtokė Gabrielė Bendžiūtė ir antrokė Austėja Pranskevičiūtė.

Rusų kalbos olimpiada

2017m. vasario 21 dieną į Šeštokų mokyklą suvažiavo Lazdijų rajono rusų kalbos mokytojai ir mokiniai, kurie geriausių rezultatų pasiekė savo mokyklose, laimėję pirmas vietas rusų kalbos olimpiadoje. Mokinius ir mokytojus pasveikino Šeštokų mokyklos direktorė M.Januškevičienė ir palinkėjo sėkmės.

Mūsų mokyklos dešimtokės Aistė Visockytė ir Gytė Burinskaitė dalyvavo 9-10 klasių olimpiadoje. Dvi pirmąsias vietas užėmė Roberta Maslauskaitė iš Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos – mokytoja J.Kaminskienė ir Ernesta Ažukaitė iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos – mokytoja Liuda Brazienė.
10-11 klasių olimpiadoje pirmąją vietą laimėjo Janita Supranavičiūtė iš Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos – mokytoja Ugnė Babkauskienė.
Po olimpiados mokiniai pabendravo, pasivaišino saldumynais ir susipažino su gražia Šeštokų mokykla. Mokyklos direktorė M.Januškevičienė įteikė padėkas mokytojams už mokinių paruošimą olimpiadai ir padėkas mokiniams už dalyvavimą olimpiadoje.

Virtuali paskaita

Vasario 15 d. mokytojai nuotoliniu būdu dalyvavo Telia projekto ,,Augu internete” virtualioje paskaitoje ,,Patyčioms NELike”.

Konkursas „Piešinys – matematikos uždavinys“

Baigėsi 6-8 klasių respublikinis konkursas „Piešinys – matematikos uždavinys“. Iš viso konkursui pateikta  640 darbų iš 96 Lietuvos mokyklų. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat piešė piešinius ir iliustravo matematikos  uždavinius. Konkurse dalyvavo Ema Zdančiukaitė (6 kl.), Vaida Valasevičiūtė (8 kl.), Patricija Skugorovaitė (8 kl.) ir Austėja Narkevičiūtė (8 kl.) Moksleivių darbai publikuojami 2016-2017 m.m. archyve tinklalapyje adresu     http://www.superit.lt/konkursas/   . Merginoms ir mokytojai įteiktos padėkos už dalyvavimą respublikiniame matematikos ir informacinių technologijų konkurse.