19 spalio, 2017Daily Archives

Išvyka į Vilniaus nacionalinį dramos teatrą

Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ spalio 18 dieną 8–10 klasių mokiniai išvyko į Vilniaus nacionalinį dramos teatrą žiūrėti spektaklio pagal A. Čechovo dramą „Trys seserys“.

Režisierė Yana Ross rašė:A. Čechovas į praeitį žiūri labai pragmatiškai ir ciniškai. Kai, pavyzdžiui, vienas iš personažų sako, kad po dviejų šimtų metų žmonės pasikeis, tai skamba kaip puiki gydytojo ironija. Žmogaus atmintis trumpa, ir jeigu jis tam tikrų dalykų nepatirs savo kailiu, iš praeities nepasimokys. Labai patogu kaltinti dabartinę kartą ir laiką, nostalgiškai kalbėti apie praeitį, kai viskas buvo lėčiau, mandagiau ir pigiau… Bet tai ir yra senosios kultūros demaskavimas, generacijų duobė, kurią A. Čechovas išryškina.“

Socialinė pedagogė A. Vaišnienė

Šaškių varžybos mokykloje

Vykdant vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ spalio 13 dieną mokykloje buvo surengtos šaškių varžybos. Pirmajame etape dalyvavo 11 pradinių klasių mokinių. Geriausiai pasirodė Justas Vievesis (2 kl.), Austėja Pranckevičiūtė (3 kl.), Deivydas Račius (3 kl.),  Vilius Bubinas (4 kl.) ir Dorianas Murauskas (4 kl.).

5–10 klasių turnyre dalyvavo 23 mokiniai. Geriausiai pasirodė 10 klasės mokinė Laura Galdikaitė. II vietą užėmė Kajus Armalis (9 kl.), III vietą – Karolina Šuminskaitė ir Edvinas Petrauskas, 10 klasės mokiniai. Visi dalyvavusieji gavo po simbolinę atminimo dovanėlę.

Turnyro metu mokiniai bendravo su savo bendraamžiais, dalijosi savo gerąja patirtimi, įgijo socialinių įgūdžių, gražaus ir kultūringo elgesio, atrado patrauklią laisvalaikio praleidimo formą. Ir toliau mokiniai per pertraukas noriai žaidžia šaškėmis.

Socialinė pedagogė A. Vaišnienė

Mokinių savivalda

Spalio 3 dieną Šeštokų mokyklos mokinės Laura Galdikaitė ir Agnė Malažinskaitė dalyvavo ir turėjo balso teisę renkant Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininką. Šiais metais rinkimuose dalyvavo 2 kandidatai: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleivis Arnas Žuklija ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos moksleivė Augustė Žėkaitė. Pirmininko rinkimus vieno balso persvara laimėjo Augustė Žėkaitė. Ji Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų skyriui pirmininkaus antrus metus iš eilės.

Renginio, kuriame buvo renkamas Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininkas, metu Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir jaunimo reikalų koordinatorė Dovilė Lynykienė susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų rajono mokinių savivaldų informavimo centro savanoriais bei Lazdijų rajono savivaldybių mokyklų savivaldų atstovais. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas kalbėjo apie moksleivių savivaldų svarbą, jų stiprinimo galimybės. Akcentavo, kad mokinių nuomonė yra labai svarbi tiek savivaldybei, tiek mokyklai, todėl ragino drąsiai kreiptis į jį iškilus bet kokiems klausimams ar problemoms bei žadėjo visada juos išklausyti bei esant galimybei padėti.

Susitikime dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinių savivaldos atstovės Laura Galdikaitė ir Agnė Malažinskaitė bei mokyklos mokinių savivaldos koordinatorė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė.

 

Mokyklos mokinių savivaldos koordinatorė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė