birželio 2018

Vasaros ir poilsio stovykla „Per vasarą – nei ašaros“

2018 m. birželio 25–29 dienomis Lazdijų r. Šeštokų mokykloje vėl šurmulys – mokiniai susirinko į dieninę vasaros stovyklą „Per vasarą – nei ašaros“.

Susirinkę jie pirmiausiai susikūrė taisykles, ko tikisi iš stovyklos. Vėliau vyko šaškių varžybos, dalyviai išklausė paskaitėlę „Esu Lietuvos pilietis“.

Kitą dieną visi išvykome į Palangą. Lankėmės Gintaro muziejuje, kuris sužavėjo atnaujintu istoriniu rūmų interjeru, pasakojančiu apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Susipažinome su unikalia gintaro ekspozicija, kurioje paaiškinamas gintaro susidarymas, prekybos keliai, gavyba, apdirbimas, pamatėme eksponatus iš gintaro, kurių muziejuje yra apie 2800, iš jų apie 1500 turi viduje įstrigusių gyvių. Pamatėme ir gintaro luitą „Saulės akmenį“, kuris pagal dydį yra trečias pasaulyje, lankėmės Birutės kalne.

Stovyklos metu vyko vakaronė „Gerbkime vieni kitus“, popietė „Graži tu mano brangi Tėvyne“, vaikai ilsėdamiesi prie jūros ne tik maudėsi, bet ir žaidė žaidimus, dainavo dainas – pasiskirstę į dvi komandas rungėsi, kurie daugiau atspės žodžių ir padainuos dainų. Nugalėjo draugystė. Lankėmės ir J. Basanavičiaus gatvėje, pamatėme viską iš arti, dalyvavome atrakcionuose. Buvome nuvykę į pramogų kompleksą „Pas Juozapą“, apžiūrėjome senovinių automobilių ir motociklų parodą, nuotykių parke važinėjomės lynais, vaikščiojome labirintais, dalyvavome įvairiuose atrakcionuose, kai kurie lankėsi mini zoologijos sode.

Visas dienas vaikai buvo gerai nusiteikę, vieni su kitais labai gražiai ir draugiškai bendravo. Įspūdžių ir geros nuotaikos užteks visai vasarai.

Už pagalbą dėkojame mokyklos direktorei Almai Burbaitei, mokytojoms Gitai Dvilinskienei, Alinai Kancevičienei, Genovaitei Umbrienei, Andželikai Valasevičienei, virėjai Aušrai Kazlauskienei, vairuotojui Vitui Kunigoniui. Gražios ir saugios vasaros!

 Alma Vaišnienė, stovyklos vadovė, vyr. soc. pedagogė

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 dieną, minint 77-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metines, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai.

Minėjimas prasidėjo šventomis Mišiomis Švč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Vėliau renginio dalyviai susirinko šalia Šeštokų geležinkelio stoties esančiame skverelyje, prie kryžiaus padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė, Lazdijų krašto tremtiniai, politiniai kaliniai bei Šeštokų mokyklos bendruomenė. Minėjime Šeštokų kultūros namuose skambėjo prasmingi žodžiai, dainos, prisiminimai, Aldonos Mikalonienės eilėmis kompoziciją žiūrovams pristatė Šeštokų mokyklos mokiniai.

Šeštokų mokyklos inf.

Vasariškas mokyklos laikraščio numeris. Atsisiųsti

Paminėtas A. Ramanauskas-Vanagas

Birželio 11 d. 9 val. visa mokyklos bendruomenė susibūrė II aukšto fojė, kur mokyklos direktorė A. Burbaitė perskaitė rajono savivaldybės mero raštą apie Lietuvos partizanų vado A. Ramanausko-Vanago palaikų suradimą. Pagerbėme šios iškilaus kovotojo už Lietuvos laisvę atminimą tylos minute, vėliau 3ge kl. mokinės dar kartą priminė partizanų vado biografiją, pasiekimus bei tragišką lemtį.

Šeštokų mokyklos inf.

Respublikinis piešinių konkursas „Gandrus pasitinkant“

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo „Naisių vasaros“ organizuotame respublikiniame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“. Vaikai piešė Lietuvą puošiančius paukščius – gandrus. Džiaugiamės, kad mūsų darbai buvo pastebėti ir įvertinti. Kiekvienas mokinys gavo dovanų R. Montvilaitės knygą „Septyni paukščių įstatymai“.
4 kl. mokytoja I. Bernatonienė

,,Matematika be sienų”

Birželio 11 d. Lazdijų r. Krosnos, Šventežerio ir Šeštokų mokyklų septintokai dalyvavo netradicinio bendravimo ir bendradarbiavimo  iššūkyje ,,Matematika tarp mūsų”. Renginys vyko Lazdijų r. Krosnos mokykloje.  Mokiniai draugiškai sprendė matematinius kryžiažodžius, atlikinėjo matematines užduotis sportuodami, linksmai dėliojo tangramas. Renginio metu bendravo ir bendradarbiavo ne tik mokiniai, bet ir viso rajono matematikos mokytojai. Iššūkį 7 klasės mokiniams organizavo mokytojos Lina Adomavičienė, Vitalija Tumasonienė ir Alina Kancevičienė.

Iš Krosnos mokyklos  visi išsinešė gerą nuotaiką ir šiltus prisiminimus.

Paskaita anglų k. „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“

Birželio 6 dieną mokykloje lankėsi  Austrijos organizacijos „Gedenkdienst“ (liet. Atminties tarnyba) savanoriai Gregor Radler ir Emanuel Vonier. Ši organizacija skiria dėmesį nacionalsocializmo priežastims ir padariniams  analizuoti. Motyvuoti ir Holokausto istorijos žinių turintys šios organizacijos jaunuoliai kasmet atvyksta ir į Vilnių savanoriauti Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Istorijos mokytojas R. Janulevičius nedvejodamas pakvietė savanorius bendrai diskusijai Holokausto tema. Nerimo ir pasiruošimo tikrai būta, mat diskusija anglų kalba. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su Holokausto Lietuvoje istorija, skatinti diskusiją tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir t. t. Praktinio užsiėmimo „Ar stebėtojai irgi nusikaltėliai?“ tikslas – diskutuoti, kas ir kodėl dalyvavo Holokauste, išryškinant nusikaltimų priežastis, pasirinkimo galimybę ir apsvarstyti moralinės atsakomybės svarbą. Užsiėmimo metu mokiniai supažindinti su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei konkrečiai su išankstinėmis nuostatomis prieš žydus, kurios buvo svarbi nacionalsocializmo propagandos dalis.

Susitikimas persikėlė už mokyklos ribų, kur mokiniai drauge su svečiais aplankė atminimo lentą, skirtą Šeštokų kunigo Juozo Inkrato atminimui pagerbti. Mokiniai pristatė kunigą kaip bebaimį humanistą, išgelbėjusį dvi žydų tautos mergaites nuo mirties.

Praktiniai užsiėmimai, diskusija anglų kalba, pasiūlymas įsikūnyti į fiurerio vaidmenį suteikė mokiniams ne tik žinių, bet ir galimybę pažvelgti į istoriją kūrybiškai, šiuolaikiškai.

Anglų k. mokytoja Sandra Ažukienė

Pratybos su gaisrininkais

Birželio 6 d. mokykloje vyko prevencinė akcija „Būk saugus mokykloje“. Buvo imituojamas gaisras, o visa mokyklos bendruomenė buvo mokoma, kaip kuo saugiau ir nesiblaškant per artimiausią išėjimą palikti patalpas. Kai po „incidento“ susirinkome į sporto aikštelę, susiskaičiavome, ar tikrai visi saugiai paliko „degantį pastatą“. Po to Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Deivydas Neverdauskas apibendrino pratybų rezultatus, o kadangi jau ir vasara bei vandens pramogos, tad priminė, kaip saugiai reikia elgtis vandens telkinyje ir prie jo, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą. Tikimės, kad panašios nelaimės mūsų neištiks, bet esant reikalui žinosime, kaip elgtis.

A. Paciukonienė

 

„Lets‘ create a story“ – elektroninė knyga, kurioje žymą paliko ir Šeštokų krašto mokiniai

Šiais mokslo metais be dalyvavimo tradiciniuose, kasmetiniuose anglų k. renginiuose, konkursuose, mokiniai išbandė jėgas naujame tarptautiniame projekte „Lets‘ create a story“. Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojos Vaida Jucienė ir Gintarė Kolesnikova jau treti metai inicijuoja šį respublikinį projektą, kurio tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis, bendrauti bei bendradarbiauti. Projekto metu įvairios Lietuvos ir užsienio šalių mokyklos kuria bendrą elektroninę knygą. Dalyviai yra suskirstomi komandomis, o įdomu tai, kad kiekviena komanda kuria skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją.

Atskleisti savo kūrybines galias bei anglų k. žinias panoro Patricija Skugorovaitė (9 kl.), Gytis Gliaudenius (9 kl.) bei Rugilė Kairaitytė (3ge kl., Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija). Patricija atliko bene didžiausią šios komandos darbą – ji sukūrė visą istoriją, o Rugilė ją iliustravo piešdama istorijos veikėjus. Gytis šį kartą redagavo tekstą.

Mokinius ruošė anglų k. mokytoja S. Ažukienė. Kviečiu visus pavartyti ir paskaityti ne tik mūsų mokinių kurtą istoriją, bet ir visą knygą. Elektroninę knygą rasite paspaudę žemiau pateiktą nuorodą, o Patricijos rašytos istorijos dalį bei Rugilės nuotraukas rasite 77–85 psl.

https://view.joomag.com/lets-create-a-book/0801487001515694576?preview

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

 

Atostogos? Atostogos!

Pirmos ir antros klasės mokiniai mokslo metų pabaigą praleido linksmai: leido į orą balionus su savo svajonėmis, žaidė įvairius žaidimus, šoko, dainavo, linkėjo vieni kitiems geros vasaros ir atostogų.

Mokytoja L. Šimeliauskienė