gruodžio 2014

Mokyklinis olimpiadų turas

         Gruodžio mėn. vyko chemijos, biologijos, anglų k. 11 kl. olimpiadų, 9-10 kl. anglų k. ir epistolinio rašinio konkurso mokykliniai turai. Chemijos olimpiadoje dalyvavo 3 mokiniai, rajoniniame ture mokyklai atstovaus visi trys mokiniai: R. Matulevičiūtė (12 kl.), Augustinas Babarskas(11 kl.) ir Aistė Pakruopytė (9 kl.).Biologijos olimpiadoje dalyvavo 12 mokinių, rajoniniame ture rungsis 11 kl. mokinys Augustinas Babarskas  ir 9 kl. mokinė Melanija Meilutė. Anglų k. 11 kl. olimpiadoje mokykliniame ture savo jėgas išbandė 4 mokiniai, į rajoninį turą vyks- Augustinas Babarskas. 9-10 kl. anglų k. konkurso mokykliniame ture užduotis atliko 11 mokinių, geriausiai iš jų pasirodė Sandra Galdikaitė (9 kl.) ir Rytė Šertvytytė (10 kl.). Epistolinį rašinį mokykloje rašė 13 septintokų. Geriausiu pripažintas Lauros Galdikaitės darbas. Sveikiname laimėtojus, linkime sėkmės rajoniniuose turuose, visiems kitiems- dėkojame už priimtus iššūkius.

Kalėdų senelio sutiktuvės

Mokykloje vyko šventinės popietės priešmokyklinės grupės auklėtiniams, pradinių ir 5–12 klasių mokiniams. Jaukiai papuoštoje salėje susirinko mokiniai ir jų tėveliai parodyti ir pasižiūrėti paruoštą šventinę programą, susitikti su Kalėdų seneliu. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė nuotaikingą programą „Muzikinė kaukė“. Labai smagu, kad renginiui pasiruošė visos klasės, o gausiausiai ir artistiškiausiai pasirodžiusios klasės mokyklos direktorės Meilutės Januškevičienės buvo apdovanotos saldžiosiomis dovanėlėmis.

Paroda-konkursas „Žiemos puokštė“

Lazdijų rajono savivaldybės II aukšto fojė vyksta Lazdijų rajono mokinių paroda-konkursas „Žiemos puokštė“.

Parodoje-konkurse „Žiemos puokštė“ dalyvauja ir mūsų mokyklos mokinės:

1. Agnė Bernatonytė, 11 kl.

2. Gražvilė Vasiliauskaitė, 11 kl.

3. Gytė Burinskaitė, 8 kl.

4. Rugilė Kairaitytė, 8 kl.

5. Aistė Visockytė, 8 kl.

Kviečiame visus apsilankyti ir pasigrožėti nuostabiomis floristinėmis kompozicijomis. 

Technologijų mokytoja A. Burbaitė

E. pamoka „Asmeniniai finansai“

Projektas „Kam to reikia?!“ organizavo e. pamoką „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“.  Prie šios pamokos prisijungė ir Šeštokų mokyklos 10–11 kl. mokiniai.

Lietuvos banko atstovė pristatė pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Pamokoje buvo patariama, kad skolintis verta tik atsakingai ir apgalvotai, bei pristatoma, kas yra draudimas ir kada jis reikalingas. Taip pat mokinius supažindino su EUR banknotais, monetomis, kaip litus išsikeisti po 2015 m. sausio 1 d. į naująją valiutą.

Ugdymo karjerai koordinatorė A. Burbaitė

Informatikos olimpiados antrasis (rajoninis) etapas

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko 26-osios Lietuvos moksleivių informatikos olimpiados antrasis (rajoninis) etapas. Jaunesniųjų grupėje (VII–VIII kl.) mokyklai atstovavo VII klasės mokinės Laura Galdikaitė ir Vasarė Tamašauskaitė, taip pat VIII klasės mokinės Rugilė Kairaitytė ir Viktorija Kučinskaitė.

Vyresniųjų grupėje (X–XII kl.) dalyvavo ir III vietą laimėjo mūsų mokyklos 11 klasės mokinys Augustinas Babarskas. Sveikiname!

Mano stebuklingos Kalėdos

1 klasės mokiniai savo darbus išsiuntė į respublikinį  piešinių konkursą „Mano stebuklingos Kalėdos“, kurį organizuoja Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

Šeimų estafečių varžybos

Šeštokų mokykloje vyko jau tradicine tampančios šeimų estafečių varžybos. Renginys organizuotas įgyvendinant projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ veiklas, kuriose dalyvavo 17 priešmokyklinę grupę ir 1–4 kl. lankančių mokinių šeimų. Vaikai kartu su savo šeimomis aktyviai sportavo – įveikė kūno kultūros mokytojos G. Umbrienės parengtas rungtis. Šventėje nebuvo nugalėtojų nei pralaimėjusiųjų, svarbiausia – šventinė nuotaika, kartu praleistas laikas ir propaguojama sveikatingumo idėja – sportuoja visa šeima. Organizuoti šeimų estafečių varžybas padėjo ir priešmokyklinės gr. auklėtoja V. Rinkevičienė, 1 kl. mokytoja I. Bernatonienė, 2 kl. mokytoja L. Šimeliauskienė, 3 kl. mokytoja L. Kunigonienė ir 4 kl. mokytoja G. Dvilinskienė.

Projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ koordinatorė pavaduotoja ugdymui J. Vaičeskienė

Kompiuterinių piešinių konkursas

Mokykloje įvyko kompiuterinių piešinių konkursas „Kalėdinė pasaka“. Konkurse dalyvavo 6, 9 ir 11 klasių mokiniai: Agnė Bernatonytė, Eglė Juodeškaitė, Darijus Patackas, Rigvita Vasiliauskaitė, Aistė Pakruopytė, Samanta Kazlauskaitė, Neringa Dereškevičiūtė, Andrius Valasevičius, Agnė Malažinskaitė, Donatas Povilaitis, Iveta Gutauskaitė, Aistė Vilčinskaitė, Vaida Valasevičiūtė, Rosita Marcinkevičiutė. Mokinių darbai publikuojami mokyklos svetainėje skiltyje „Mokinių darbai“.

Viktorina „Mitai ir faktai apie mitybą“

2014-12-11 mokykloje kaip viena iš projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ veiklų buvo organizuota viktorina „Mitai ir faktai apie mitybą“. Viktorinoje dalyvavo ir tarpusavyje varžėsi 5–7 klasių mokiniai. Renginio metu mokiniai ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir įgavo naujų patirčių, kaip taisyklingai maitintis, kokius produktus valgyti pusryčiams, kokių visiškai atsisakyti. Kaip apibendrinimą mokinių komandos pristatė savo požiūrį į sveiką mitybą išreiškiantį plakatą. Renginį vesti padėjo 10 kl. mokinės R. Šertvytytė, G. Tamašauskaitė ir N. Armalytė.

Pavaduotoja ugdymui, projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ koordinatorė J. Vaičeskienė

Lietuvių kalbos olimpiados mokyklinis turas vėl sulaukė nemažai dalyvių

     Šeštokų mokykloje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados mokyklinis etapas. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir savo žinias pasitikrinti norėjo nors ir šiek tiek mažiau nei pernai, bet vis tiek gausus būrys vyresniųjų klasių mokinių – iš viso 19. Visi mokiniai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 9–10 klasių ir 11–12 klasių.

Olimpiados užduotys buvo tikrai sudėtingos, reikalavo ne tik gilesnių žinių, nei įprasta demonstruoti pamokų metu, bet ir loginio mąstymo, gebėjimo lyginti faktus ir iš to daryti išvadas. Pirmąją olimpiados užduočių dalį sudarė testas. Atlikdami šią užduotį mokiniai turėjo atlikti teksto suvokimo užduotį, atlikti kelių kalbų lyginimo užduotis,  išnagrinėję tekstus nustatyti jų autorius ar kalbininką, apie kurį rašoma ištraukoje, demonstruoti gramatinį išsilavinimą.

Antroji olimpiados dalis – teksto kūrimo darbas. Dalyviai, kaip ir įprasta, privalėjo parašyti esė. Džiugu, kad rašto darbuose atsiskleidė gilios ir meniškos mokinių mintys.

Pasibaigus žinių patikrinimui skirtam laikui, beveik visi kalbinti mokiniai džiaugėsi turėję galimybę pasitikrinti žinias, tačiau teigė, kad užduotys buvo labai sunkios. Na, bet olimpiada nuo įprasto kontrolinio darbo juk tuo ir skiriasi, kad pateikiamos gerokai sunkesnės užduotys. Vieni mokiniai buvo patenkinti savimi, kad atliko visai nemažai užduočių, kiti šiek tiek nusiminę, nes jautė padarę ne viską, ką galėjo.

Na, pagaliau mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados turas baigtas. Mokiniams beliko kantriai laukti rezultatų, o vertintojos stengėsi kuo greičiau juos pateikti. Geriausiai mokykliniame ture pasirodžiusieji dalyvaus rajoniniame olimpiados ture. Kas žino, galbūt ir ten mūsų mokiniams gerai seksis ir kas nors atstovaus Lazdijų rajonui respublikoje?..

Taigi,  dar prieš didžiąsias metų šventes jau turime rezultatus  ir galime sveikinti mokyklinio etapo nugalėtojus: Gintarą Svetlauską, 10 klasės mokinį, bei 12 klasės atstovę Urtę Vajavudzkaitę. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės rajoniniame lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etape. Taip pat reikia paminėti ir kitus mokinius, vertus pagyrimo: Sandrą Galdikaitę, Aistę Pakruopytę, Andriją Remeikytę iš 9 klasės, Nedą Armalytę, Daivarą Dadurką, Rugilę Miliauskaitę, Gintarą Svetlauską, Rytę Šertvytytę ir Gabiją Tamašauskaitę iš 10 klasės, Augustiną Babarską, Aureliją Baudytę, Agnę Bernatonytę, Eglę Juodeškaitę, Darijų Patacką, Aušrinę Škarnulytę ir Gražvilę Vasiliauskaitę iš 11 klasės, Aurą Armalytę, Ritą Matulevičiūtę iš 12 klasės.