lapkričio 2018

Medis ≈ žmogus

Lapkričio 29 d. devintokai rinkosi į dar vieną neįprastą pamoką – vyko integruota geografijos ir lietuvių k. pamoka „Medžių ir miškų tema lietuvių literatūros ir geografijos pamokose“, skirta S. Daukanto 225-ųjų gimimo ir A. Mickevičiaus 220-ųjų gimimo metinių paminėjimui.

Išgirdę pasakojimų ir informacijos apie šias asmenybes bei miško ir žmogaus sąsajas, mokiniai atliko praktines užduotis. Visų pirma teko perskaityti ištrauką iš S. Daukanto „Būdas senovės lietuvių, žemaičių ir kalnėnų“ bei A. Mickevičiaus poezijos ir apibūdinti, kaip buvo vaizduojamos senovės Lietuvos girios, ieškojo meninių priemonių, kuriose užfiksuoti miško įvaizdžiai, aiškinosi jų prasmę. Taip pat mokiniai kalbėjo apie pasaulio, Europos, Lietuvos miškus, gavę medžių šakeles turėjo nustatyti, kokio medžio dalys tai yra, atpažinti ir atrinkti būtent to medžio vaisius ar lapus.

Pamokos pabaigoje mokiniai apibendrino, kad veiklos buvo naudingos, mat sužinota apie lietuvių literatūros klasikus, sengires, pasimokyta atpažinti medį rudenį.

Geografijos mokytoja B. Jurkonienė,

lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

Pradinukai įvertino grimo galimybes

Vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą „Gerumo link“ 3–4 klasių mokiniai su mokytojomis Lina Kunigoniene ir Gita Dvilinskiene lankėsi Alytaus dramos teatre vykusioje edukacinėje pamokoje „Grimo paslaptys“. Mokiniai užsiėmimo metu pamatė, kaip panaudojus grimą aktoriui „sužalojamas“ pirštas, kaip jis neatpažįstamai pasikeičia, sužinojo, nuo kada teatre naudojamas grimas, kaip greitai galima tapti iš jauno senu arba atvirkščiai – iš seno jaunu, o svarbiausia, kad patys pabandė nusigrimuoti. O jau patiko visiems, o kiek sukėlė teigiamų emocijų, nes visi grįžo į namus gerai ir linksmai nusiteikę.

Programos vadovė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė

Mokykloje – galimi ugniagesiai

Lapkričio 27 d. Šeštokų mokykloje vyko 5–8 klasių mokinių netradicinė pamoka „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“. Geriausiai teorines užduotis atliko 5 klasės mokiniai, o praktinėse situacijose buvo nepralenkiami 8 klasės mokiniai. Jie mokyklai atstovaus rajoniniame konkurse gruodžio 7 d.
Mokytoja Birutė Jurkonienė

Tarptautinė KINGS olimpiada

KINGS  olimpiada jungia daugiau nei 300 000 žiniukų iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos bei Gruzijos! Tarptautiniame KINGS kvalifikaciniame  anglų kalbos ir matematikos olimpiadų etape dalyvavo 25 mūsų mokyklos mokiniai. I turo dalyviai sprendė olimpiadų testus ir geriausieji iš jų pateko į didįjį žinių ringą – finalą. Patekusieji į finalą gavo sertifikatus. Aktyviausi buvo ketvirtokai, penktokai, septintokai ir aštuntokai. Mokiniai nepabijojo sudėtingų užduočių ir atstovavo mokyklai. Mokinius ruošė pradinių klasių mokytoja Gita Dvilinskienė, anglų k. mokytoja Sandra Ažukienė, lietuvių kalbos mokytoja A. Paciukonienė ir matematikos mokytoja Alina Kancevičienė.

„Matematikos olimpiados finale 2018“ rudens sesijoje dalyvavo ir mūsų mokyklai atstovavo 7 klasės mokinės Justina Gliaudeniūtė ir Skaistė Karauskaitė. Finalas vyko Alytaus kolegijoje. Ačiū tėveliams, padėjusiems nuvykti. Ačiū moksleiviams už parodytas žinias ir žingeidumą.

 

Išvyka į kino teatrą

Vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“, mūsų mokyklos mokiniai kartu su auklėtojomis lankėsi Marijampolės kino teatre „Spindulys“, žiūrėjo filmą pagal Džeko Londono apysaką „Baltoji iltis“. Tai istorija apie gamtos grožį visomis prasmėmis, o labiausiai, kad įmanoma draugystė tarp neįmanomų. Vėliau vyko filmo aptarimas.

 Socialinė pedagogė Alma Vaišnienė

Mokinių švietimo istorijos konferencijoje „Dzūkijos krašto švietėjai“ būta jaudulio

Lapkričio pabaigoje Lazdijų krašto muziejuje vyko Lazdijų rajono savivaldybės ir Seinų bei Punsko valsčių mokinių švietimo istorijos konferencija „Dzūkijos krašto švietėjai“. Jos tikslas skatinti Lazdijų rajono savivaldybės ir Seinų bei Punsko mokyklų bendruomenes labiau domėtis ir fiksuoti savo gimtojo krašto švietimo istoriją, suvokti švietimo istorijos reikšmę, ugdyti pilietinę savivoką. Konferencijoje buvo pakviesti dalyvauti Lazdijų rajono savivaldybės ir Seinų bei Punsko valsčiaus mokyklų 9–12 (I–IV g) klasių mokiniai.

Šeštokų mokyklos mokiniai taip pat parengė du pranešimus. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 4ge klasės mokinė Gytė Burinskaitė ir Šeštokų mokyklos 8 klasės mokinės Brigita Barynaitė, Gabrielė Zalieckaitė, vadovaujamos mokytojos Birutės Jurkonienės, parengė pranešimą „Tylieji mokyklų šeimininkai“. Krosnėnų mokykloje tokie buvo Albina ir Juozas Radzevičiai, mylėję savo paprastus darbus mokykloje, juos sąžiningai atlikę ir dėl to verti didelės pagarbos, o ir savo sodybą puoselėję taip, kad iš JAV atvykę svečiai į tuometinį kolūkį ten lankęsi.
Kitas pranešimas – tai „Naujosios Kirsnos pradinė mokykla bendruomenės žmonių prisiminimuose“, jį skaitė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3ge klasės mokinės Laura Galdikaitė ir Karolina Šuminskaitė, darbui vadovavo istorijos mokytojai Birutė Jurkonienė ir Robertas Janulevičius. Nuotraukos, autentiškas laiškas iš Sibiro, kurio tik dalis buvo cituojama. „Norėčiau tą laišką pamatyti“, – sakė muziejaus direktorė. Tačiau mokytoja Birutė Jurkonienė patikino, kad visos laiško necitavo dėl baisybių, aprašytų jame.

Netradicinė pamoka technologijų kabinete

Mūsų mokykloje yra ir technologijų kabinetas. Šiame kabinete nuolat girdisi keisti garsai, vyksta kažkas neįprasto. Tuo susidomėjo 1–2 klasių mokinukai. Labai jiems norėjosi pamatyti, kas slepiasi už šio kabineto uždarų durų. Vaikams duris atvėrė ir pakvietė į pamoką technologijų mokytojas G. Mirijauskas.

Mažieji čia išvydo tikrąsias dirbtuves, kur virte virė darbas. Penktos klasės mokiniai kruopščiai drožė, pjaustė iš medžio lėkšteles. Pradinukai taip pat išbandė drožybos meną. Mokytojas visiems parodė gražius medinius žaisliukus, šaukštus, dubenis, ką tik pagamintą namelį, kurio pavadinimas „Vabalų viešbutis“.

Visiems mokinukams buvo puiki proga gyvai išvysti medžio dirbinių atsiradimą.

 1–2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

 

Minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną

Lapkričio 16 dieną, vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“, mokykloje minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiemet šios dienos simbolis – raktas, kuris tinka atrakinti žmonių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį ne tik kitokios išvaizdos, bet ir kitokių pažiūrų žmogų. Visos klasės gamino ir renginuko metu pristatė savo simbolinius raktus, kuriais bandys atrakinti kiekvieno širdį į pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, atrakins vidinį pasaulį ir padės atsiskleisti šioms žmogaus savybėms. Kiekvienos klasės raktas skirtingas, nes kiekvienas bandys atrakinti įvairiais būdais savo bendraamžio ar šalia esančio širdį. Vieni raktai puošti mažais rakteliais, kiti su spynelėmis, kiti su gėlytėmis, dar kiti su širdelėmis, vienas už kitą gražesnis. Vėliau visi mokinių pagaminti raktai papuošė antro aukšto fojė.

Su klasių auklėtojais vyko valandėlės, kurių metu mokiniai aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus, tolerancijos rakto reikšmę – nesvarbu, koks jis, kaip papuoštas, svarbu, kad jis pasiektų tikslą – rodytų kelią iš širdies į širdį. Svarbu visiems suprasti, žinoti, nepamiršti, kad tolerancija yra mūsų pačių rankose. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

 Socialinė pedagogė Alma Vaišnienė

  

Šeštokų mokyklos 9–10 klasių mokiniai Tarptautinę nerūkymo dieną paminėjo žaisdami grindų riedulį

Lapkričio 15 d. Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko pirmasis grindų riedulio turnyras, skirtas Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti. Šeštokų mokyklos 9–10 klasių mokiniai norėjo atkreipti dėmesį į šiuo metu tarp dabartinio jaunimo plintančią rūkymo epidemiją, kurią vis sunkiau ir sunkiau pavyksta pažaboti. Norinčių sudalyvauti ir išmėginti jėgas aikštelėje atsirado tikrai nemažai.

Visi dalyviai burtų tvarka buvo suskirstyti į 5 komandas: „PRAUSBLIŪDŽIAI“ (Kajus, Agnė ir Kornelija, 10 kl.), „ČIUKČIAI“ (Gytis, Vaida ir Martynas, 10 kl.,), „ŠERNAI ANT RATO“ (Titas, Agnė ir Deimantė, 9 kl.), „VIKRIEJI BURUNDUKAI“ (Martynas, Gabija ir Ugnė, 9 kl.) ir „SIMPSONAI“ (Eitvydas, Darija ir Justas, 9 kl.), kurios žaidė rato sistema.

Po labai atkaklios kovos paaiškėjo turnyro prizininkai ir nugalėtojai: trečią vietą turnyre užėmė komanda „ŠERNAI ANT RATO“, antri turnyre liko „ČIUKČIAI“. Pirmą vietą grindų riedulio turnyre, skirtame Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti, laimėjo „PRAUSBLIŪDŽIAI“. Baudinių konkurso nugalėtoja tapo dešimtokė Agnė. Rezultatyviausias turnyro žaidėjas devintokas Titas – 7 įvarčiai.

Komanda nugalėtoja ir prizininkai apdovanoti medaliais, visiems dalyviams Šeštokų mokyklos direktorė A. Burbaitė įteikė dalyvio diplomus.

Manau, kad turnyro suorganizavimo idėja tikrai pasitvirtino ir lapkričio15 dieną Šeštokų mokyklos bendruomenės 9–10 klasių mokiniai rūkymui ištarė „NE“. Tikėtina, kad šis turnyras taps tradiciniu, kasmetiniu.

 

Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

 

Susitikimas su aktoriumi M. Stonkumi

2018-11-12 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 9-10 kl. ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3ge ir 4g e kl. mokiniai su auklėtojomis J. Vaičeskiene ir A. Valasevičiene vyko į susitikimą su aktoriumi, humoristu, televizijos laidų ir renginių vedėju Mantu Stonkumi. Vakaro svečią sutiko pilnutėlė Lazdijų bibliotekos salė, o aktoriaus klausytojai buvo nuo paauglių iki garbaus amžiaus sulaukusių gerbėjų. Mantas Stonkus pasakojo savo karjeros istoriją, kaip atkakliai siekė savo tikslų bei svajonių, su kokiomis kliūtimis teko susidurti siekiant žinomumo, taip pat užsiminė ir apie ateities planus. Aktorius sulaukė nemažai klausimų, o pasibaigus renginiui dar ilgai užtruko įsiamžindamas gerbėjų būryje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, klasės auklėtoja J. Vaičeskienė