gegužės 2021

Džiaugiamės sėkme!

Šių metų kovo 9 d. 3 klasės mokinys Aleksas Mikelionis dalyvavo Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuotame kasmetiniame respublikiniame anglų kalbos projekte „Kalbų kengūra 2021“.

Didžiuojamės galėdami pranešti, jog Aleksas iškovojo Auksinės kengūros diplomą (I vietą) 3 klasės mokinių tarpe.  Labai džiaugiamės mokinio dalyvavimu ir įspūdinga asmenine sėkme!

Projekto vykdytoja mokykloje, ankstyvojo anglų kalbos ugdymo mokytoja
Vaiva Lazauskienė

Lazdijų r. savivaldybės merės Ausmos Miškinienės padėkos, dovanos piešinių-vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ laimėtojoms

Išrinkti gražiausi ir įdomiausi Lazdijų krašto ateities vizijas iliustruojantys moksleivių piešiniai. Juos, pagal nuostatų reikalavimus, išrinko Lazdijų rajono savivaldybės mokinių piešinių / vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ komisija. Sėkmė lydėjo ne vieną mokinę. 3 klasės mokinė Ugnė Buzaitė su piešiniu „Mano ateities miestas“ užėmė 2 vietą, 3 klasės mokinė Emilija Račiūtė su piešiniu „Gyventi visad čia gera“ – 3 vietą, o 4 kl. mokinė Akvilė Sapronaitytė su priešiniu „Vaizdas iš paukščio skrydžio“ – 3 vietą.

Paskutinis skambutis nuskambėjo ir šiemetiniams abiturientams

Kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, Šeštokų vidurio ugdymo skyriuje Paskutinio skambučio šventė įvyko gegužės 21 d. Jos būta šiek tiek tradiciškos, šiek tiek naujoviškos. Tradiciškai abiturientus sveikino ir daugybės gerų dalykų prilinkėjo šventės svečiai – Lazdijų r. sav. merė A. Miškinienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Mockevičius, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė J. Mozerienė, Šeštokų mokyklos direktorė A. Burbaitė, auklėtoja, viena iš pirmųjų mokytojų. Tradiciškai beišeinantiems sėkmės linkėjo ir parapijos klebonas, ir kitos pirmosios mokytojos, ir tėvai, ir vienuoliktokai, tik jau darė tai naujovišku būdu – abiturientai išgirdo ir pamatė virtualius sveikinimus.

Gaila, kad gyvai pabendrauti į mokyklą negalėjome pakviesti tiek daug žmonių, kiek jų dalyvaudavo ankstesniuose Paskutiniuose skambučiuose, tačiau abiturientų tėvai, artimieji, mokytojai, vyresniųjų klasių mokiniai renginyje galėjo dalyvauti jau beveik įprastu nuotoliniu būdu.

Dvyliktokams įteiktos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės J. Mozerienės, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo D. Mockevičiaus bei švietimo, mokslo ir sporto ministrės J. Šiugždinienės padėkos.

Tądien abiturientai nuo stilizuoto lango, simbolizavusio skrydį, pakilimą ir ateitį, lydimi prasmingų žodžių ir linkėjimų nusikabino tos dienos simbolį – varpelį, pozavo Paskutinio skambučio nuotraukai, na, o patys taip pat neliko skolingi – perdavė vienuoliktokams, tiksliau, jiems atstovaujančiai auklėtojai, simbolinį mokyklos raktą ir testamentą.

Už idėjas ir pagalbą gaminant dekoracijas abiturientų klasei ir mokyklos fojė ačiū Ingai Kaleinikovaitei.

O dabar dvyliktokams teliko puikiai pabaigti finalinį etapą mokykloje ir sėkmingai ne tik žvelgti per langą, bet ir eiti nužiūrėtu keliu.

Piešinių konkurso „Peizažas – Lietuvos spalvos“ rezultatai

Dėkojame dalyvavusiems antrajame nacionaliniame vaikų ir moksleivių piešinių konkurse „Peizažas – Lietuvos spalvos“. Norime pasidžiaugti šauniais rezultatais. Temos „Rudens peizažas Lietuvoje“ antros vietos nugalėtoja tapo trečios klasės mokinė Smiltė Zaveckaitė. Padėkos už kūrybiškumą skirtos trečios klasės mokiniams Andriui Žimantauskui ir Airidui Menkevičiui. Sveikiname ir linkime nuostabių akimirkų kuriant ir piešiant.

Netradicinis pilietiškumo ir sveikos gyvensenos renginys, skirtas Kalniškės mūšio 76-osioms metinėms ir Tarptautinei šeimos dienai paminėti „NUBĖK 2–4 kilometrus, NUŽINGSNIUOK 5–7 kilometrus, NUVAŽIUOK DVIRAČIU 8–11 kilometrų“

Visą savaitę Šeštokų mokyklos mokiniai dalyvavo netradiciniame nuotoliniame renginyje, kurio metu bėgo, žingsniavo ir važiavo dviračiu. Iš viso per savaitę įveikė 301 kilometrą, taip aktyviai paminėdami Kalniškės mūšio 76-ąsias metines ir Tarptautinę šeimos dieną.

Visi renginio dalyviai bus apdovanoti dalyvio medaliais ir šauliškais suvenyrais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir LŠS karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-ajai rinktinei. Už netradicines idėjas ir pagalbą organizuojant šį renginį norėčiau padėkoti savo kolegoms istorijos mokytojams Robertui ir Birutei.

Daugiau pasiekimų įrodymų yra čia.

Smagios naujienos!

Džiugu, kad mūsų mokykla taip pat įvertinta!

O kur kablelį dėsite jūs: „Skaityti negalima užsimerkti“

Gegužės 7 d. minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ta proga istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai turėjo kiek kitokias. Peržiūrėję trumpą filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“, su mokytojais diskutavo apie kalbą, priespaudą, norą pasipriešinti, mūsų tautos unikalumą. Taip pat žinios, pastabumas ir atmintis patikrinti viktorinose. O greičiausia užduotis, laukusi mokinių, – per 5 minutes nubėgti iki savo namų bibliotekos, surasti seniausią spaudinį ir jį nufotografuoti. O gal ir paskaityti, juk sakoma, kad skaitantis žmogus yra gražus, o kas gi nenori būti gražus?..

Laurai nuskinti tarptautiniame konkurse

Tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2021“ I etape dalyvavo du 6 klasės mokiniai: Beatričė Kancevičiūtė ir Jokūbas Ažukas. Iš viso Lietuvoje dalyvavo 9583 mokiniai. Tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2021“ II etapas vyko nuotoliniu būdu kovo 3 dieną. Dalyvauti antrame etape buvo pakviesti mokiniai, I etape surinkę daugiau nei 60 % galimų taškų. Sulaukėme gerų naujienų. „Pangea“ interneto tinklalapyje buvo paskelbti konkurso rezultatai. Sveikiname Beatričę Kancevičiūtę, laimėjusią prizinę II vietą tarptautiniame matematikos konkurse „Pangea 2021“.