gruodžio 2018

Nuskambėjo tradicinė Muzikinė kaukė 2018

Eglučių paradas!

Prašome pasigrožėti, kaip išradingai, tradiciškai arba novatoriškai mokiniai su auklėtojomis ir mokytojomis puošė savo klases.

Adventinė popietė sukvietė ir sušildė

Gruodžio 21 dieną mūsų mokykloje vyko adventinė popietė. Folklorinio ansamblio dainininkės priminė mokyklos bendruomenei senąsias lietuviškas advento tradicijas. Dainavo dainas, minė mįsles, žaidė žaidimus, būrė merginoms ateitį. Į šventės sūkurį įsitraukė ir 3ge klasės mokinės, sudainavusios adventinę dainą, ir dešimtokės, pamokiusios žaisti žaidimą. Dešimtokai Gytis ir Andrius paporino nugirstą dviejų kaimynų, Antano ir Prano, pokalbį Gegutės kaime, o aštuntokas Mangirdas įsikūnijo į senelį ir suraitė nutikimą.

Popietę užbaigė penktokai, sugražinę mus į XXI a. Jų pamokanti pasaka apie gerumą, atidumą, atjautą šalia esančiam ir puiki daina palydėjo visą mokyklos bendruomenę į šv. Kalėdas.

Tikybos ir muzikos mokytoja A. Valasevičenė

Lietuvių kalbos pamoka „Pamoka kitoje aplinkoje“ – Pranui Mašiotui 155 metai

Gruodžio 19 dieną skaitykloje vyko 3–4 klasių mokiniams lietuvių kalbos pamoka  „Pamoka kitoje aplinkoje“. Pamokos metu mokiniai susipažino su knygnešio, pedagogo, rašytojo, aušrininko, varpininko Prano Mašioto biografija ir kūryba, rašytojui šią dieną būtų sukakę 155 metai. Pranas Mašiotas gyvenimo darbais įrodė, jog svarbu puoselėti savo tautinį identitetą, kad kiekvienam lietuviui svarbu turėti savo šaknis ir išlaikyti tradicijas. Vėliau mokiniai piešė savo mėgstamus herojus iš P. Mašioto kūrybos – perskaitytų apsakymų ar pasakaičių. Pamoką vedė mokytojos Lina Kunigonienė, Gita Dvilinskienė, bibliotekininkė Alma Vaišnienė.

 Bibliotekininkė Alma Vaišnienė

Kasmetinė kalėdinė anglų k. popietė „Let the festivities begin!“

Gruodžio 19 d. 5–11 kl. mokiniai susirinko į kasmetinę Kalėdinę popietę „Let the festivities begin!“. Vos tik pradėjus žiūrėti ištrauką iš kalėdinio filmo, netrukus į klasę įsiveržė ne vienas, o du Kalėdų Seneliai, kaip patys vėliau minėjo, tikrai iš Šiaurės ašigalio. Tuo filmo peržiūra ir baigėsi, nes svečiai renginio scenarijų perėmė į savo rankas.

Nerimo šiek tiek būta, juk nežinia, ar jie tikri, ar mokės, ar supras ir susikalbės? Tačiau mokinių išradingumui ir gebėjimui bendrauti, pasirodo, ribų nėra. Septintokai pakvietė pasivaržyti ir savo pirštų miklumą išbandyti išlukštenant kuo daugiau saldainiukų dėvint megztas pirštines. Turbūt laimėjo tas, kas labiau už kitus norėjo pasmaguriauti. O kaipgi be kalėdinių giesmių, dainų. Išradingieji aštuntokai Emilis, Mangirdas, Justinas paruošė dainų „miksą“, kurių pavadinimus reikėjo įminti ir prizą už tai atsiimti. Tačiau tai ne vienintelė jų užduotis. Dainora su Ema kvietė papuošti mokinius žaisliukais, blizgučiais ir kita, o ekspertai Seneliai įvertinimo, kuri gi eglutė šauniausia. Būta dar ir žodžių spėliojimo, muzikinės kėdės savininko varžytuvės.

Popietę vainikavo Kalėdų Senelių parengtos užduotys „Kahoot“ platformoje. Atsakinėdami į klausimus apie Kalėdų papročius, tradicijas kitose šalyse mokiniai nemažai prisiminė, kai ką ir sužinojo, nes būta paruoštų ir sunktų klausimų.

Už puikią nuotaiką svečiams iš šiaurės įteikę padėkos raštus išskubėjome namo, kas ruoštis kitiems renginiams, kas dovanėles pakuoti…

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Mokyklos scenoje – debiutantai

Gruodžio 18 d. mokyklos bendruomenė rinkosi įvertinti mūsų mokinių, besimokančių Meno mokyklos skyriuje, nuo šių mokslo metų veikiančiame ir Šeštokų mokykloje, darbų. Gera buvo klausytis būsimų garsių dainininkų ir muzikantų atliekamų kūrinių, stebėti būsimų dailininkų darbus (jie dar kurį laiką bus eksponuojami mokyklos fojė).

Draugiškos šaškių varžybos

Vykdant vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą „Gerumo link“, mokyklos skaitykloje vyko draugiškos šaškių varžybos. Nors žaidėme draugiškai, tačiau nepralenkiamas buvo 9 klasės mokinys Eitvydas Adomaitis. Mums talkino 4ge klasės mokinys Dinas Armalis. Vaikai  pabendravo, pasisėmė patirties vieni iš kitų.

Programos vadovė, soc. pedagogė Alma Vaišnienė

Literatūrinė popietė Šeštokų miestelio bibliotekoje

Šeštokų miestelio bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Pasakų senelis iš Novužės krašto“, skirta vaikų rašytojo Prano Mašioto 155-osioms gimimo metinėms paminėti. Šeštokų mokyklos pirmos ir  antros klasių mokiniai klausėsi bibliotekininkės Vilijos skaitomų  kūrinėlių. Taip pat patys skaitė Prano Mašioto knygelę „Kiškio pasakos“, ją iliustravo ir bibliotekoje surengė piešinių parodą.

1-2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

 

Spektaklis „Tinginių pasakos“

Šeštokų mokyklos pradinukus aplankė Alytaus miesto lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklis „Tinginių pasakos“. Spektaklis sukurtas pagal to paties pavadinimo Vytauto V. Landsbergio pasakas. Tai pasakojimas apie tinginystę ir jos pasekmes. Vaikai pamatė tinginio Albino kelionę į Tinginėlių kaimą, kur niekam nereikia nieko dirbti, tik tingėti ir daug valgyti. Prabuvęs vos dešimt dienų, jis grįžo jau visiškai pasikeitęs.

Vaikams spektaklis labai patiko.

                                                                                                 Pradinių klasių mokytojos

Darželinukai pasiruošę Kalėdoms

„Varliukų“ grupės vaikučiai tikrai laukia Kalėdų Senelio. Gražiais savo darbeliais pasipuošė grupę. Pačių gamintais darbeliais iš augalinės kilmės medžiagų vaikai papuošė eglutę, kurią negailėdama savo laiko padarė mūsų auklytė Jolita Raginskienė. Su džiaugsmu papuošta eglutė dalyvaus konkurse „Žiemos puokštė“.

Lina Šimeliauskienė