kovo 2020

Nuotolinis mokymas: paskirti mokyklos IKT koordinatoriai

Ruošiantis mokytis nuotoliniu būdu pagalbą teiks paskirti IKT koordinatoriai:

Koordinatoriai padės spręsti technines problemas.

Dėmesio!

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

Šventinis bėgimas Veisiejų miesto gatvėmis, skirtas atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui paminėti

Kovo 10 dieną Veisiejų mieste vyko šventinis bėgimas, skirtas atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui paminėti, kuriame šauniai pasirodė Šeštokų mokyklos jaunieji bėgikai.
Šventę pradėjo Veisiejų seniūnas Zenius Sabaliauskas, kuris visus pasveikino atkurtos Lietuvos 30-uoju jubiliejaus proga, palinkėjo puikios kovos bėgimo trasoje. Taip pat visus susirinkusius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės merė A. Miškinienė.
5–7 klasių mergaičių ir berniukų grupėje puikiai pasirodė šeštos klasės mokiniai Ligita Jonavičiūtė ir Gytis Pakruopis iš Šeštokų mokyklos, kurie abu iškovojo 2-ąsias vietas ir pasipuošė sidabro medaliais.
8–9 klasių vaikinų trape greitai bėgo aštuntokas Karolis Vilkevičius, kuris iškovojo 2-ąją vietą, pasipuošė sidabro medaliu.

10 klasių ir vyresnių vaikinų grupėje puikiai pasirodė dešimtokas Martynas Medziukas, kuris iškovojo 3-iąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.

Visus šventinio bėgimo Veisiejų miesto gatvėmis, skirto atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30- mečiui paminėti, prizininkus apdovanojo medaliais pati Lazdijų rajono savivaldybės merė A. Miškinienė.
Už patriotiškumą, už parodytą norą atstovauti savo mokyklai šventiniame bėgime, už pasiaukojimą, už atkaklią kovą bėgimo trasoje dėkoju savo auklėtiniams iš Šeštokų mokyklos: Martynui, Titui, Karoliui, Andriui, Ligitai, Dorianui, Gyčiui, Jokūbui, Edgarui, Tomai, Andriui Ž., Andriui N. Jūs esate geriausi!
Taip pat dėkoju Veisiejų seniūnui, sporto entuziastui, jau ne pirmus metus organizuojančiam šį bėgimą, Z. Sabaliauskui. Malonu bendradarbiauti su savo srities profesionalu.

Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

Nepriklausomybės diena paminėta, tačiau kiek kitaip…

Šiais metai išskirtinai turėjusi būti paminėta Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, deja, buvo nevisai tokia. Dėl visiems žinomos priežasties minėjome ją kitaip. Visų pirma, mokykloje vyko akcija „Mano pėdsakas valstybės istorijoje“, kurios metu mokiniai ir mokytojai spaudė trispalvės atvaizdus drobėje ir pasirašinėjo šalia. Kovo 10 d. vietoj tradicinio visos mokyklos bendro renginio vyko išskirtinės klasių valandėlės „Tik laisvi užaugsim dideli“, kuriose kiekviena klasė su savo auklėtoja savaip paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vėliau visi norintys ir galintys rinkosi mokyklos parkelyje bendrai nuotraukai, į čia buvo atnešta ir drobė su antspaudais ir parašais. Iškilmingai sugiedotas valstybės himnas. Tikimės, kad kitais metais nenumatytos aplinkybės nesutrukdys 31-ųjų Nepriklausomybės atkūrimo metinių paminėti linksmiau, dideliame būryje.

„Tik laisvi užaugsim dideli“

Šeštos klasės mokiniai pažymėjo Kovo 11-ąją kurdami eilėraščius apie tėvynę ir namus.

„Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo“

Šeštokų mokykloje kasmet vasario mėn. vyksta įvairūs sveikos gyvensenos renginiai. 9 klasės mokiniams buvo organizuoti praktiniai užsiėmimai: „Pirmoji pagalba sustojus širdžiai“, pulso ir kraujo spaudimo matavimas, videofilmukų žiūrėjimas. Taip pat mokiniams buvo suteikta žinių apie desmurgijos mokslo pagrindus, vyko praktiniai užsiėmimai su medicinine tvarsliava.

7 klasės mokiniai klausė  paskaitą „Helmintozės ir asmens higiena“. Visi kartu išbandėme vaizdinę priemonę „mikrobų maišelį“. Mokiniai plovė rankas ir tikrinome spec. šviestuvu, ar ant rankų nelikę mikrobų. Kalbėjome apie užsikrėtimo kelius ir profilaktikos priemones.

5 klasės mokiniai buvo supažindinti su sveikos mitybos principais ir piešė sveikos mitybos piramidę.

Taip pat vyko integruota pamoka (kūno kultūra ir sveika gyvensena) „Sveikatingumo popietė“ 5–6 kl. Mokiniai ne tik dalyvavo estafetėse, bet ir atliko sveikos gyvensenos užduotis, tiek teorines, tiek praktines.

VSB specialistė Rima Petrauskienė

 

Lietuvių kalbos dienos

Visą savaitę mokykloje tai šen, tai ten tai vieną, tai kitą dieną vyko įvairios veiklos, skirtos paminėti Lietuvių kalbos dienas.

Ne vieną dieną įvairiose mokyklos vietose kabojo „Žodžių medžiai“, į kuriuos visi norintieji rašė skambiausius, gražiausius, liūdniausius žodžius, tuos žodžius, kuriuos norėtų girdėti dažniausiai. Populiariausia mokinių sustojimo vieta – Gražiausių žodžių medis. Rezultatai įvairūs, kai kurie maloniai nustebino: kai kas dažniausiai norėtų girdėti žodį „ačiū“ arba „atleidžiu“, kažkam patys gražiausi žodžiai yra „mama“, „tėtis“, „myliu“ arba „ramybė“, kažkam skambiausias žodis pasirodė „namukas“ arba „labas“, o liūdniausias – „alkis“, „nenoriu“ ir pats „liūdesys“.

Taip pat turėjome ir Diktantų dieną – visų klasių mokiniai tądien rašė diktantus, paaiškėjo raštingiausi kiekvienos klasės mokiniai: penktokės Beatričė K. ir Gabija M., šeštokai Austėja P. ir Dorianas M., septintokės Saulė K. ir Miglė M., aštuntokas Paulius B., devintokės Brigita B. ir Ema Z., dešimtokė Agnė Š., vienuoliktokai Vaida V., Greta P. ir Andrius V., dvyliktokas Jokūbas P.

Be to, 8 ir 9 klasių mokiniai dalyvavo dispute, o šeštokai ir dešimtokai kūrė akrostichus ir miniatiūras. Taip pat vyresnieji dalyvavo filmo „Rimti pokalbiai“ peržiūroje.

 

Kviečiame dalyvauti 11-ajame Kovo 9-osios dienos konkurse „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”

Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje aprašant 1009-ųjų kovo 9-osios įvykius buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Šiemet – 2020-aisiais – sukako jau 1011 metų nuo šio pirmojo istorinio mūsų šalies paminėjimo. Labai džiaugiamės, kad šiemet Kovo 9-oji bus jau antrą kartą minima oficialiai, nes 2019 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu įstatymu ji buvo įrašyta į Atmintinų dienų sąrašą.

Konkurso ir Kovo 9-osios atmintinos dienos paminėjimo esmė yra tokia: Kovo 9-ąją – Lietuvos pirmojo paminėjimo dieną – kur tuo metu bebūtume, prasmingai ir gražiai užrašykime vieną vienintelį žodį – LIETUVA ir pasidalinkime tuo su kitais.

Konkursui skirtas Jūsų užrašo LIETUVA nuotraukas, filmukus ar pačius užrašų kūrinius kartu su trumpu palydimuoju tekstuku maloniai prašome iki 2020 m. kovo 25 d. atsiųsti mums adresu lietuvai1000@versme.lt arba paprastu paštu – „Versmės“ leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

Ankstesnių 10 konkursų „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“ darbais – o jų bemaž 3 200 (!) – kviečiame pasigrožėti čia http://www.versme.lt/konkursas2020.htm.