sausio 2021

Vyksta Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai

Ketvirtą kartą Lietuvoje vyksta Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai. Jų organizatoriai – Lietuvių kalbos draugija, Lietuvių kalbos institutas ir portalas Alfa.lt – kviečia susipažinti su kandidatais ir balsuoti. Balsavimas portale Alfa.lt vyks iki vasario 20 dienos. Rezultatai, kaip jau įprasta, bus paskelbti vasario 21 dieną – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Balsavimo nuorodos: https://zodis.alfa.lt https://zodis.alfa.lt/posakis/ Laukiame Jūsų balsų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimuose!

Renginys, skirtas Olweus programos vykdymui

Vakar mūsų mokyklos grupėje vyko nuotolinis renginys, skirtas nuo 2017 metų OLWEUS vykdomai programai aptarti. Aptarėme rudenį vykusio audito rezultatus, taip pat 2020 metų rudens apklausos rezultatus, juos aptarėme. Tai reiškia, kad mokykla laikosi prieš patyčias nukreiptų principų, atitinkančių OLWEUS patyčių prevencijos programos standarto ir jos kokybės užtikrinimo sistemos reikalavimus. Vadovaudamasi jais, sprendžia įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejus. Visi kartu pasidžiaugėme, kad dėl mūsų visų pastangų ir įdėto darbo rudenį atlikto audito metu mokykla sertifikuota OLWEUS vardo mokykla 2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metams.

69-oji Lietuvos mokinių matematikos olimpiada

Sausio 15 d. baigėsi 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninis etapas. Mūsų mokyklai rajone atstovavo Ema Zdančiukaitė, 10 klasės mokinė, ir Paulius Bansevičius, 9 klasės mokinys. Pirmą kartą olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Tarp geriausiųjų 9 klasės mokinių II vietą laimėjo Paulius Bansevičius.

A. Kancevičienė, matematikos mokytoja

„VAIKŲ LINIJOS“ INFORMACIJA MOKYKLOMS

„Vaikų linija“ kviečia mokyklas ir pandemijos metu skirti dėmesio patyčių prevencijai. Vykstant nuotoliniam mokymo procesui, dalis mokinių namuose jaučiasi saugiau, tačiau patyčios neišnyksta – dažnai jos persikelia į virtualią erdvę, o nestabdomos – kartu su mokiniais sugrįš į mokyklas.

SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2021

Kovą „Vaikų linija“ tradiciškai skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Šiemet didesnį dėmesį kviesime skirti patyčių iniciatoriams, aiškinantis noro pasityčioti priežastis ir pasiūlant būdų, kaip savo stiprias emocijas išreikšti neskaudinant kitų. „Vaikų linija“ kovo mėnesį kvies švietimo ir ugdymo įstaigas skirti daugiau laiko patyčių prevencijai ir intervencijai skirtoms veikloms ir užsiėmimams su mokiniais. Nuo kovo pradžios „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje https://bepatyciu.lt bus galima rasti „Vaikų linijos“ sukurtų edukacinių priemonių ir rekomendacijų užsiėmimams. Šioje svetainėje visada galima rasti ir kitos naudingos informacijos patyčių tema, skirtos vaikams, tėvams ir mokyklų darbuotojams. Kviečiame aktyviai ja naudotis!

KONKURSAS 5-12 KLASIŲ MOKINIAMS „PRALEIDŽIU PROGĄ PASITYČIOTI!“

„Vaikų linijos“ kampanija BE PATYČIŲ kviečia (penktų-aštuntų/devintų-dvyliktų klasių) mokinius dalyvauti konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti!“. Kviečiame mokinius sukurti frazę ir/ar paveikslėlį, kuriuo parodytų ar įvardintų, kas kiekvienam jų padeda susilaikyti nuo patyčių ir išvengti kitą skaudinančio ar žeminančio elgesio. Geriausiomis išrinktos frazės ir paveikslėliai atsidurs ant „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ marškinėlių, o nugalėtojai bus apdovanoti „Vaikų linijos“ ir partnerių įsteigtais prizais. Visa informacija apie konkursą čia: https://bit.ly/2LILCgY.

STABDYKIME PATYČIAS IR KURKIME SAUGIĄ APLINKĄ MUMS VISIEMS!

Šeštokų mokyklos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją plazdančiomis žvakelėmis…


„AČIŪ UŽ DRĄSĄ! AČIŪ UŽ LAISVĘ!“

3–4 kl. mokinių piešinių parodėlė, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Minėdami Sausio 13-ąją uždekime vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes

2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą visus kviečiame prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių languose uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.

Iniciatyvos simbolis – žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus.

Vieta: visa Lietuva

Data:  2021 m. sausio 13 diena (trečiadienis).

Pilietinės iniciatyvos  laikas: 8.00–8.10 val.

2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Šia pilietine iniciatyva prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės troškimo vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę prieš agresorių. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

https://www.komisija.lt/wp-content/uploads/2020/12/ATMINTIS-GYVA-2021-internetui.mp4?_=1

Piešinių-vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ dalyviai ir laimėtojai

Jau išrinkti gražiausi ir įdomiausi Lazdijų krašto ateities vizijas iliustruojantys moksleivių piešiniai. Juos, pagal nuostatų reikalavimus, išrinko Lazdijų rajono savivaldybės mokinių piešinių-vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ komisija. Konkurse dalyvavo 161 piešinys. Pagal konkurso nuostatus, kiekvienoje amžiaus grupėje buvo renkamas vienas pirmos vietos laimėtojas ir po du – antrų ir trečių vietų laimėtojai. Piešinių konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 3 ir 4 klasių mokiniai: Viktorija Kaleinikaitė (3 klasė), Aleksas Mikelionis (3 klasė), Ugnė Buzaitė (3 klasė), Emilija Račiūtė (3 klasė), Akvilė Sapronaitytė (4 klasė).

Sėkmė lydėjo šias mokines: trečiokė Ugnė Buzaitė užėmė antrą vietą su piešiniu „Mano ateities miestas“; taip pat trečiokė Emilija Račiūtė laimėjo trečią vietą su piešiniu „Gyventi visad čia gera“, o 4 klasės mokinės Akvilės Sapronaitytės darbas ,,Vaizdas iš paukščio skrydžio“ užėmė trečią vietą. Mokines ruošė pradinių klasių mokytojos Irena Bernatonienė ir Ženeta Stankevičienė.