sausio 2021

Diana Nausėdienė minint Marijos Gimbutienės šimtmetį: ji žvelgė į savo tapatybę atvirai ir giliai

Antradienį Prezidentūroje vyko Marijos Gimbutienės šimtmečiui skirta konferencija „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“, inicijuota ir globojama ponios Dianos Nausėdienės.

2021-ieji, Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu, paskelbti M. Gimbutienės metais. Ši sukaktis minima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – 2021-uosius šios iškilios mokslininkės metais taip pat paskelbė ir UNESCO.

„Išskirtinis M. Gimbutienės bruožas – gebėjimas žvelgti į savo tapatybę atvirai ir giliai, rodyti pasauliui savosios kultūros stiprybę ir unikalumą, visomis išgalėmis įveikiant sunkiausius likimo išbandymus: karą, emigraciją, nepriteklius. Tai istorija moters, nebijojusios imtis nei sunkaus fizinio darbo, nei giliausių intelektualinių paieškų vardan lietuvybės išsaugojimo tuomet, kai Lietuvos valstybė egzistavo tik kaip nereali svajonė“, – sveikindama konferencijos dalyvius sakė Diana Nausėdienė.

Konferencijos dalyvius taip pat sveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, sveikinimo žodį perdavė JAV gyvenanti M. Gimbutienės dukra Živilė Gimbutaitė.

Virtuali konferencija „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ –  https://www.youtube.com/watch?v=dPYmkvrDzzE

Informacinis partneris – LRT.lt.

Prisidėdamas prie žymios mokslininkės ir lietuvės pagerbimo bei atminimo, Valstybės pažinimo centras skelbia konkursą I–IV gimnazijos klasių mokiniams „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“.

Konkurso užduotis – parašyti laisvos formos rašinį (esė) arba refleksiją ir savo darbe atspindėti asmeninį santykį su lietuviškąja tapatybe, Tėvyne, baltų kultūra. Galima laisva temos „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ interpretacija arba rašymas per požiūrį į M. Gimbutienės asmenybę, darbus, jos idėjas, pasaulėžiūrą. Daugiau informacijos apie konkurso reikalavimus rasite čia.

Konkurse kviečiu sudalyvauti ir mūsų mokyklos mokinius.

Bibliotekininkė Alma Vaišnienė

Netradicinėje pamokoje tarp 225 000 dalyvių – ir mūsų devintokai

Ketvirtadienį įvyko visiems Lietuvos moksleiviams ir mokytojams skirta pamoka „Mokonomika“. Skirtingoms amžiaus grupėms pritaikytas pamokas stebėjo rekordinis skaičius žmonių – 225 000 moksleivių, mokytojų ir kitų dalyvių. Mūsų mokyklos 9 kl. mokiniai ir ekonomikos mokytoja taip pat dalyvavo šioje nuotolinėje pamokoje. Mokiniai labai gerai įvertino šią netradicinę pamoką, kuri paskatino mokinius dar labiau domėtis verslumu, žmogaus sėkmių galimybėmis.

B. Jurkonienė

Susitikimas su Lazdijų r. bendruomenės pareigūne

Šiandien pas ketvirtokus klasės valandėlės metu svečiavosi Lazdijų rajono policijos bendruomenės pareigūnė R. Ribinskienė. Susitikimo metu pareigūnė mokiniams pasakojo, kaip turime saugoti save ir saugiai elgtis ant ledo, kalniukų, besistengdami patirti žiemos malonumus. Mokiniai noriai įsitraukė į bendrą pokalbį, atsakinėjo į pateiktus klausimus bei išklausė saugaus elgesio taisykles.

 

„Laisvės karta sako jiems AČIŪ“

Šių metų Sausio 13-ąją minėjome atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį. Lietuvos Respublikos Seimo narė Irena Haase pakvietė nuotoliniu būdu dalyvauti piešinių ir rašinių konkurse „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“. Lietuvos Respublikos Seimo narė Irena Haase sulaukė 2612 piešinių ir 309 rašinių iš visos Lietuvos. Savo piešinius konkursui pateikė ir dar tik pirmus metus besimokantis istorijos ir pilietiškumo pamokų penktokėlis Matas Petrauskas. Ačiū Matui už gražius, kupinus meilės Tėvynei piešinius.

Istorijos mokytoja B. Jurkonienė

 

Renginys, skirtas Olweus programos vykdymui

Vakar mūsų mokyklos grupėje vyko nuotolinis renginys, skirtas nuo 2017 metų OLWEUS vykdomai programai aptarti. Aptarėme rudenį vykusio audito rezultatus, taip pat 2020 metų rudens apklausos rezultatus, juos aptarėme. Tai reiškia, kad mokykla laikosi prieš patyčias nukreiptų principų, atitinkančių OLWEUS patyčių prevencijos programos standarto ir jos kokybės užtikrinimo sistemos reikalavimus. Vadovaudamasi jais, sprendžia įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejus. Visi kartu pasidžiaugėme, kad dėl mūsų visų pastangų ir įdėto darbo rudenį atlikto audito metu mokykla sertifikuota OLWEUS vardo mokykla 2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metams.

69-oji Lietuvos mokinių matematikos olimpiada

Sausio 15 d. baigėsi 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninis etapas. Mūsų mokyklai rajone atstovavo Ema Zdančiukaitė, 10 klasės mokinė, ir Paulius Bansevičius, 9 klasės mokinys. Pirmą kartą olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Tarp geriausiųjų 9 klasės mokinių II vietą laimėjo Paulius Bansevičius.

A. Kancevičienė, matematikos mokytoja

Šeštokų mokyklos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją plazdančiomis žvakelėmis…


„AČIŪ UŽ DRĄSĄ! AČIŪ UŽ LAISVĘ!“

3–4 kl. mokinių piešinių parodėlė, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Piešinių-vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ dalyviai ir laimėtojai

Jau išrinkti gražiausi ir įdomiausi Lazdijų krašto ateities vizijas iliustruojantys moksleivių piešiniai. Juos, pagal nuostatų reikalavimus, išrinko Lazdijų rajono savivaldybės mokinių piešinių-vizijų konkurso „Lazdijai 2027“ komisija. Konkurse dalyvavo 161 piešinys. Pagal konkurso nuostatus, kiekvienoje amžiaus grupėje buvo renkamas vienas pirmos vietos laimėtojas ir po du – antrų ir trečių vietų laimėtojai. Piešinių konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 3 ir 4 klasių mokiniai: Viktorija Kaleinikaitė (3 klasė), Aleksas Mikelionis (3 klasė), Ugnė Buzaitė (3 klasė), Emilija Račiūtė (3 klasė), Akvilė Sapronaitytė (4 klasė).

Sėkmė lydėjo šias mokines: trečiokė Ugnė Buzaitė užėmė antrą vietą su piešiniu „Mano ateities miestas“; taip pat trečiokė Emilija Račiūtė laimėjo trečią vietą su piešiniu „Gyventi visad čia gera“, o 4 klasės mokinės Akvilės Sapronaitytės darbas ,,Vaizdas iš paukščio skrydžio“ užėmė trečią vietą. Mokines ruošė pradinių klasių mokytojos Irena Bernatonienė ir Ženeta Stankevičienė.