balandžio 2017

„Lietuviška šnekta kaip genelis marga“

Į tokio pavadinimo konkursą Veisiejuose vyko dešimtokų komanda, pasivadinusi „Pušine troba“. Teko atlikti ir linksmas, ir išradingumo, ir žinių reikalaujančias užduotis. Viena iš tokių: pasirinkti abėcėlės raidę ir sukurti pasakojimą, kurio kiekvienas žodis prasidėtų būtent ta raide. Komandos kapitonas Dinas parinko raidę L. Štai kas pavyko:  „Lapkritį lapai lindėte lindėjo, Laima, lyjant lietui laukė Lauros, Luko, Laimio. Laura, Lukas, Laimis lėtai lingavo link Laimos. Laima laukdama labai linksmai laiką leido: lakstė laukais. Lietus lašnojo lietpalčiu…“ Taip pat  mokiniai „vertė“ dzūkiškus žodžius į lietuvių kalbą,  paaiškėjo, kad gyvenantiems Priedzūkyje – tokį regioną jau skiria etnografai – ši užduotis, deja, sunkiai įkandama („sužinojome“, kad aniuolas yra siūlas, o akvata – motyvacija). Tačiau priežastis – pateisinama… Be to, teko atlikti testą, atsakyti į labai rimtus klausimus, sugalvoti kuo daugiau smulkiosios tautosakos pavyzdžių, kuriuose būtų žodis „vienas“ ir t. t.

Taigi, nors iki prizinės vietos konkurse pritrūko vos vieno taško, vis dėlto dešimtokai džiaugiasi galimybe prisiminti dzūkų šnektą (ar jos pasimokyti?), turiningai praleistu laiku ir bendravimu.

Anglų k. renginys „Enjoy English“

Balandžio 28 d. pradinių klasių mokiniai Alanas Mitrikevičius, Dorianas Murauskas, Radvilė Nedzinskaitė, Saulė Kunigonytė, Ligita Galdikaitė ir penktokės Skaistė Karauskaitė, Justina Gliaudeniūtė ir Gabija Malažinskaitė kartu su anglų k. mokytoja S. Ažukiene dalyvavo rajoniniame anglų k. renginyje „Enjoy English“. Mokiniai atliko dainą „Spring is here!” bei sveikino visus sulaukus pavasario deklamuodami eiles anglų kalba.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Saugaus eismo varžybos „Šviesoforas”

Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybos „Šviesoforas“. Balandžio 24 dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo rajoninėse ,,Šviesoforo“ varžybose.

Akcija „Darom 2017“

2017-04-21 visa mokyklos bendruomenė prisijungė prie respublikinės akcijos “Darom 2017”. Mokiniai, kartu su klasių auklėtojais, dalykų mokytojais ir kitais mokyklos darbuotojais tvarkė mokyklos aplinką: grėbė pernykštę žolę, rinko šiukšles, šakas, šlavė šaligatvius ir aikštyną, pureno gėlynus. Vyriausieji mokiniai kartu su pedagogais tvarkė Kalniškės mūšio vietą.

„Atvelykis – vaikų velykėlės“

Š. m. balandžio 20 d. Prano Dzūko sodyboje vyko renginys „Atvelykis – vaikų velykėlės“. 1 ir 2 klasės mokiniai rideno margučius, minė mįsles, žaidė žaidimus-ratelius. Velykų Bobutė vaišino velykiniu pyragu.

Netradicinė geografijos pamoka

Balandžio 14d. mokykloje didelio mokinių ir mokytojų susidomėjimo sulaukė vykusi netradicinė geografijos pamoka kitaip ,,Saulėtoji Etiopija”. Pamoką vedė mūsų mokyklos geografijos mokytoja Birutė Jurkonienė ir ką tik grįžęs iš Etiopijos Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos narys, mokytojas ekspertas Jonas Malinauskas.

Mokinių edukacinė išvyka į Kauną

Moksleivių atostogų metu penktos ir ketvirtos klasių mokiniai vyko į Kauno IX fortą ir Aviacijos muziejų. Aviacijos muziejuje moksleiviai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lituanikos žygis“. Išvyka mokiniams buvo įdomi ir naudinga. Aplankytos istorinės vietos, pagilintos žinios, sužinota daug naujų faktų. Už tai dėkojame direktorei M. Januškevičienei, kuri pasidalino sukauptomis istorijos žiniomis ir išsamiai pristatė lankytas vietas.

Konferencija

2017-04-12 Šeštokų mokyklos pedagogai skyrė kvalifikacijos kėlimui ir dalyvavo Kalvarijos gimnazijoje vykusioje konferencijoje ,,Mokinio individuali pažanga – pagalbininkas kelyje į sėkmę”. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi bei numatyti būdus ir priemones kuriant individualios mokinio pažangos tobulinimo sistemą.

Piešinių konkursas „Velykų stebuklai“

Klaipėdos Gedminų progimnazija visiems moksleiviams, kurie nėra abejingi menui ir pavasariui, organizavo tarptautinį konkursą „Velykų stebuklai 2017”. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 5–7 kl. mokiniai: Gabrielė Vievesytė, piešinys „Pasivaikščiojimas pievoje“ (5 kl.), Ema Zdančiukaitė, piešinys „Velykų rytas“ (6 kl.), Dainora Šuminskaitė, piešinys „Pavasario žiedai“ (6 kl.) ir Ugnė Klimavičiūtė, piešinys „Kiškučio džiaugsmas“ (7 kl.).

Visi piešiniai ir nugalėtojų darbai publikuojami svetainėje adresu http://asta-lendraitiene.wixsite.com/velykos2017/copy-of-2016-nugal-tojai-the-winner

Edukacinė pamoka „Marginu Velykas“

Lazdijų krašto muziejuje vyko edukacinė pamoka ,,Marginu Velykas”. Joje dalyvavo 3 klasės mokiniai. Vaikai sužinojo apie Velykų tradicijas bei įvairius margučių marginimo būdus. Vieną – marginimą vašku – čia pat išbandė patys. Pamoką vedė  muziejininkė Vilma Busilaitė.