16 spalio, 2017Daily Archives

Technologijų mokytojų edukacinė išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką

Spalio 10 dieną mūsų mokyklos technologijų mokytojai dalyvavo  pažintinėje-edukacinėje išvykoje, kurioje susipažino su  Dzūkijos nacionaliniame parke esančiais kaimais, juose tebegyvuojančiomis senovės dzūkų tradicijomis, amatais ir papročiais.

Kartu su viso rajono technologijų mokytojais mūsų mokyklos mokytojai kaimo turizmo sodyboje išbandė savo kulinarinius gabumus užmaišydami grikinę babką, lankėsi Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate, kur susipažino su pelkės ir miško augmenija, pasivaikščiojo gamtiniu mokomuoju pėsčiųjų taku. Marcinkonių etnografinėje sodyboje susipažino su edukacinėmis sodybos-muziejaus veiklomis, renginiais, muziejuje saugomais eksponatais ir jų paskirtimi. Aplankė Zervynų kaimą, kuris unikalus trobesiais, bei kryžkelėse stovinčius kryžius, papuoštus baltomis prijuostėlėmis. Gido vedini apžiūrėjo drevinę pušį ir išlikusį medinį antkapinį paminklą Zervynų kaimo kapinaitėse, klausėsi pasakojimo apie drevinę bitininkystę.

Išvykoje įgytą patirtį mokytojai pritaikys savo darbo praktikoje.

Dailės ir technologijų mokytoja Rita Kulakauskienė