spalio 2016

Išvyka į Molėtų observatoriją

Vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą ,,Gerumo link“ mokyklos mokiniai spalio 29 dieną kartu su geografijos mokytoja Birute Jurkoniene ir socialine pedagoge Alma Vaišniene lankėsi Molėtų etnokosmologijos muziejuje ir observatorijoje. Čia mokiniai turėjo galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį meteoritą, pasigrožėjo visatos vaizdais, pasikelė į 30 metrų apžvalgos aikštelę, pasigrožėjo nuostabiomis Aukštaitijos apylinkėmis.
Observatorijoje mokiniai susipažino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis, pamatė kaip naudojamas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Sužinojo atsakymus į jiems rūpimus klausimus, o klausimų vaikai turėjo daug. Kelionės metu patyrėme daug nuostabių ir nepamirštamų akimirkų, daug sužinojome, pamatėme, bendravome. Pakeliui sustojome Trakų pilyje…

Helovino šventė

        Lazdijų r. Šeštokų mokykloje Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3g e ir 4g e kl. mokiniai organizavo Helovino šventę. Šventė buvo išties vykusi: mokiniai pasirūpino įspūdingais kostiumais, įspūdį sustiprino šventinė aplinka. Kiekviena klasė turėjo atnešti žibintą iš išskobto moliūgo, pasirūpinti užkandžiais. 4g e kl. mokiniai organizavo įspūdingiausio kostiumo ir išradingiausiai išskobto moliūgo rinkimus. Šiose srityse laimėjimus pelnė 3g e kl. mokiniai.

Civilinės saugos stalo pratybos

Mokykloje įvyko Civilinės saugos stalo pratybos ,,Lazdijų r. Šeštokų mokyklos administracijos, mokytojų ir aptarnaujančio personal veiksmai susidarius ekstremaliai situacijai Lazdijų r.Šeštokų mokykloje gaisro metu.”

Stalo pratybas vedė mokyklos direktorė ir pavaduotojas ūkiui. Pratybas vertino Vitas Merkininkas, Lazdijų r. savivaldybės administracijos vietinio ūkio skyriaus vyriausias specialistas, atsakingas už civilinę saugą.

Meninė Edukacija „Mandalų gamyba iš spalvoto smėlio“

Tęsiasi „Eksperimentuok! Išmok! Sužinok! Sukurk!“ gabių bei  talentingų mokinių gebėjimų, motyvacijos, lyderystės  bei  žingeidumo skatinimo, atskleidimo ir puoselėjimo projektas. Per socialines ir edukacines veiklas, išvykas bei netradicines pamokas gabūs ir talentingi mokiniai turi galimybę atsiskleisti, atrasti savyje slypinčius gebėjimus  ne tik mokslui, menui bet ir visapusiškai saviraiškai, kurios dėka jie ugdosi pasitikėjimą savimi, aktyvumą, norą dalyvauti renginiuose, popamokinėje veikloje ir ne tik dalyvauti mokyklos bendruomenės gyvenime, bet ir patys kurti mokyklos gyvenimą.

Spalio 27 d. mūsų mokykloje vyko netradicinė edukacinė pamoka „Mandalų gamyba iš spalvoto smėlio“. Užsiėmimą vedė Eglė Juzėnė, MB „Pramogų skonis“ vadovė. Renginyje dalyvavo 23 mokiniai. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su mandalomis ir jų paskirtimi, stebėjo videofilmą apie Tibeto vienuolių ypač kruopščiai kuriamų mandalų grožį ir patys kūrė mandalas iš spalvoto smėlio.

Continue reading »

Netradicinė pamoka

Mokiniai, besidomintys istorija, vadovaujami istorijos mokytojo E. Januškevičiaus  gilino žinias Lazdijų krašto muziejuje, renginyje ,,Saulės mūšio 780 metinės”.

Išvyka į Vilnių

Startavo gabių ir talentingų mokinių projekto „Eksperimentuok! Išmok! Sužinok! Sukurk!“ įgyvendinimas. Viena iš projekto suplanuotų veiklų buvo išvyką į sostinę Vilnių. Spalio 22 d. 6–10 klasių mokiniai, nepabūgę darganoto rudeninio ryto, džiugiai nusiteikę išvyko į Vilnių.

Vienas iš kelionės tikslų buvo aplankyti Vilniaus katedros požemius. Mokiniai susipažino su požemių koridoriuose bei kriptose įrengtomis ekspozicijomis, informuojančiomis apie laidojimo tradicijas, archeologinius radinius. Matėme vieną iš seniausių Lietuvoje išlikusią Jėzaus nukryžiavimo freską, Karališkąjį mauzoliejų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo Vytauto Didžiojo palaikams skirtą sarkofagą ir daugybę kitų įdomių eksponatų.

Pagilinę bei pasitikrinę istorijos žinias, patraukėme Lietuvos Respublikos Prezidentūros link. Čia ne ką mažesnį įspūdį mokiniams paliko apsilankymas moderniausiame Lietuvoje muziejuje – Valstybės pažinimo centre. Mokiniai susipažino su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis, piliečių teisėmis bei pareigomis. Laikas muziejuje tikrai neprailgo, nes kiekvienas turėjo planšetę, kuria naudodamiesi susipažino su interaktyviomis ekspozicijomis.

Pakeliui namo aplankėme sostinės senamiesčio lankytinas vietas, Aušros vartų koplyčią. Kupini įspūdžių, geros nuotaikos bei praturtinę savo žinias patraukėme namų link.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Mokykloje organizuotas profesinio orientavimo renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108 kuopos savanoriai. Jie mokinius supažindino su turima ginkluote bei technika, leido apžiūrėti ginklus. Alytaus regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas R.Ramanauskas mokinius supažindino su tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdais,  krašto gynybą, atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus.Renginį organizavo mokyklos direktorė M.Januškevičienė.

Jubiliejinis, penktasis, nacionalinis konkursas „Kamštelių vajus 2016’’

 Penktus metus VŠĮ „Draugiški šeimai“ organizavo ekologijos konkursą ,,Kamštelių vajus”. Nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus 2016” finalo metu trylikoje Lietuvos miestų buvo įrengti kamštelių surinkimo punktai ir viso surinkta 6852 kilogramai plastikinių butelių kamštelių.


Continue reading »

Šventinė edukacija „Kairėn – dešinėn – kairėn“

Spalio 21 dieną mūsų mokyklos pradinukai dalyvavo šventinėje edukacijoje „Kairėn – dešinėn – kairėn“. Alytaus miesto teatro aktoriai parengė teatralizuotą programą, kurios metu tapo kelio ženklais ir automobiliai, o vaikai ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais. Jie savo patarimais padėjo automobiliukui Liukui išlaikyti egzaminą, mokė pereiti gatvę, paaiškino, ką reikia daryti išlipus iš autobuso. Programa mokiniams labai patiko. Pakartotas ir išmoktas saugaus elgesio gatvėje ir kelyje taisyklės pritaikys praktikoje.

Dešimtokų susitikimas

Spalio 19d. mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai susitiko su Krosnos pagrindinės mokyklos dešimtokais. Pirmiausia pasivaikščiojome po mokyklos patalpas, aprodėme jiems kabinetus, supažindinome su mokytojais. Vėliau burtų keliu susigrupavome į mišrias mokyklų grupes, kuriose atsakydami į klausimus galėjome vieni kitus geriau pažinti ir pabendrauti. Galiausiai visi susirinkome į muzikos kabinetą, kur pasakojome apie savo pomėgius, o pasistiprinę žaidėme įvairiausius žaidimus. Smagu, kad buvo galimybė sutikti naujų žmonių, pasidalinti žiniomis išmokti ir pamokyti naujų žaidimų.