lapkričio 2016

Diskusija

Mokykloje įvairių dalykų mokytojai, mokyklos vadovai, Lazdijų savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas ir vyr. specialistai diskutavo apie mokinių veiklos pažangą siekiant geresnės ugdymo kokybės klasės ir mokinio lygmenimis.

Edukaciniai užsiėmimai Vilniuje

 7-10 kl. mokiniai  vyko į ekskursiją į Vilnių, kurios metu lankėsi Genocido aukų muziejuje, susipažino su KGB kalėjimo aplinka, taikytais žmonių kankinimo metodais, aplankė edukacines erdves kovų už laisvę, tremties tematika. Antroji ekskursijos dalis – edukacija LITEXPO parodų rūmuose. Mokiniai susipažino su parodos ekspozicijomis, išbandė daugelį inovacijų. Didžiausią įspūdį mokiniams padarė edukaciniai užsiėmimai 7-8 kl. mokiniams “Matematika ir menas” ir 9-10 kl. “Gamtos ir meno simbiozė”. Mokiniai atliko integruotas praktines užduotis.

NMA matematikos olimpiada

Kauno technologijos universitete vyko ketvirtoji  Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 700 matematikų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklai atstovavo 6 klasės mokinys Edgaras Kubilius. Mokytojai dalyvavo paskaitoje ,,Uždavinių sistemos aktualumas, mokant matematikos”. Paskaitą vedė  lektorius, 5 kl. vadovėlio ,,Atrask matematiką” autorius Algirdas Ališauskas.

Eurodebatai

           Lazdijų švietimo centro Konferencijų salėje vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginys. Kaip ir praeitais metais, Lazdijuose Eurodebatus organizavo Jaunimo Europos komandos narė Kornelija Žilionytė. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasveikino Eurodebatų dalyvius ir palinkėjo kritiškai vertinti juos pasiekiančią informaciją. Idėjomis pagrindine „Eurodebatų“ tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą“, dalinosi ir gebėjimais viešai kalbėti varžėsi Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos moksleiviai Ugnė Petrovaitė ir Valentinas Černeckas, Šeštokų mokyklos moksleivė Karolina Šuminskaitė ir Alytaus Jotvingių gimnazijos moksleivė Kotryna Grušauskaitė.

Debatų metu kiekvienas dalyvis turėjo atsakyti į priešininko bei komisijos jam pateiktus klausimus, argumentuotai pagrįsti savo nuomonę. Moksleivių kalbas, jų idėjų originalumą ir pagrįstumą, gebėjimą įtikinti ir užduoti klausimus, reaguoti ir komentuoti kitų dalyvių idėjas vertino komisijos, kurią sudarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Jasiulevičienė bei jaunimo Europos komandos alumni Deimantė Savukynaitė, nariai.

Po atkaklios kovos komisijos ir žiūrovų sprendimu Eurodebatų rajoninį turą laimėjo Ugnė Petrovaitė, kuri toliau savo jėgas išbandys respublikiniuose debatuose.

    

 

 

Ugniagesio profesija – tai pašaukimas

Lapkričio 23 d. mokykloje įvyko konkurso „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas” mokyklinis turas. Mokiniai atliko testus bei praktines užduotis. Geriausiai sekėsi aštuntokams. Jie mokyklai atstovaus rajoniniame konkurse.

Anglų kalbos popietė „Let’s talk English”

Finišuoja projektas, skirtas gabių, talentingų mokinių ugdymui „Eksperimentuok! Išmok! Sužinok! Sukurk!“. Tokių šaunių mokinių mūsų mokykloje yra tikrai daug! Jie pasižymėjo praėjusiais mokslo metais įvairiuose konkursuose, olimpiadose, skynė laurus sporto srityje, aktyviai dalyvavo popamokinėje veikloje, stengėsi pasiekti kuo geresnius asmeninius rezultatus pamokų metu.

Mokiniai, puikiai besimokantys anglų k., dalyvavo popietėje „Let’s talk English”. Patys šauniausi 510 kl. „anglistai“ susirinko išbandyti bei pasitikrinti savo anglų k. žinias. Popietės metu mokiniai lavino kalbėjimo, klausymo, rašymo įgūdžius. Dalyviai susiskirstė komandomis ir varžėsi, kuri greičiau ir taisyklingiau atliks užduotis, kurios buvo išsibarsčiusios įvairiuose kabinetuose. Mokiniams teko pasukti galvas ir atidžiai jas atlikti tam, kad sužinotų, kur pasislėpusi kita užduotis. Užduočių būta įvairių dainos „Counting stars” klausymas, filmo „Mr. Bean eating competition” žiūrėjimas, kryžiažodžio sprendimas, sakinių iš iškarpytų žodžių sudarymas. Tokios popietės yra puiki galimybė vartoti kalbą netradicinėje aplinkoje, yra itin motyvuojančios bei skatinančios mokinių kūrybiškumą.

Continue reading »

Edukacija „Piešimas ant stiklo arba stiklo dekoravimas vitražiniais dažais“

Mes žinome, kad viskas prasideda nuo taško ir tai, kad jis judėdamas brėžia liniją.  Linijos formuoja piešinį, spalvos jį pripildo  o šviesa pažadina, ypač tuomet, kada piešiama ant stiklo. Stiklas – kieta, trapi, skaidri medžiaga. Stiklas gali būti ne tik  įvairiausių spalvų, bet ir dekoruojamas naudojant tam skirtus dažus. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Egzistuoja be galo daug stiklo dekoravimo būdų ir tam atlikti dar daugiau priemonių. Piešimas ant stiklo viena iš senovinių ir šiandien ypatingai populiarių meniškų indų ir autorinių interjero detalių gamybos technologijų.

Lapkričio 17 d.  mūsų mokyklos mokiniai  susipažino su stiklo dekoravimo galimybėmis edukacijoje „Piešimas ant stiklo arba stiklo dekoravimas vitražiniais dažais“ ir patys kūrė vitražo nuotaiką dažais ant stiklo.

Continue reading »

Iškilminga jaunųjų šaulių uniformų perdavimo ceremonija

Lapkričio 16d. Lazdijuose, Nepriklausomybės aikštėje, įvyko iškilminga jaunųjų šaulių uniformų perdavimo ceremonija. Renginyje dalyvavo 9 mūsų mokyklos šaulių būrelio nariai, būrelio vadovas K.Žilinskas ir mokyklos direktorė M.Januškevičienė. Plačiau apie renginį skaitykite http://www.lazdijai.lt/lit/Placiau/12112 .

 

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną mokykloje, vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą ,,Gerumo link“ kartu minėjome ir Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų simbolis buvo baltas balandis. Visos klasės gavo užduotis kas ką turi padaryti, pradinių klasių mokiniai darė balandžius, vienos klasės ruošė vaizdelius, kitos vaidino, dar kiti pateikė filmuotą medžiagą tolerancijos tema. Renginį vedė 9 klasės mokinė Laura Galdikaitė ir 8 klasės mokinė Agnė Malažinskaitė.
Klasių valandėlių metu su mokiniais buvo aptarta žodžio ,,tolerancija“ prasmė ir reikšmė, mokiniai analizavo tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžius iš kasdienių gyvenimo situacijų, iš mokyklos gyvenimo. 5 klasės mokiniai piešė piešinį panaudodami Tolerancijos paukščio simbolį, klasėje visi kartu su auklėtoja aptarė.

Konkursas „Bebras 2016“

Lapkričio 7–11 dienomis vyko tarptautinio informatikos ir informacinio mąstymo konkurso „Bebras 2016“ I etapas, kuriame dalyvavo 33 006 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai iš  visos respublikos.

Šio konkurso užduotis atliko ir trisdešimt penki mūsų mokyklos 3–10, 4ge klasių mokiniai. Lapkričio 16 dieną buvo paskelbti I etapo rezultatai. 24 mokiniai pateko į rajono geriausiųjų mokinių trisdešimtukus savo amžiaus grupėse.  Rajono trečiokų tarpe III vietą užėmė Dorianas Murauskas, IV vietą Austėja Plonytė, VII – Alanas Mitrikevičius, IX – Gabija Burakovaitė, XIII – Vilius Bubinas. Rajono ketvirtokų tarpe VI vietą užėmė Radvilė Nedzinskaitė, IX – Martynas Kancevičius, XI – Saulė Kunigonytė. Rajono penktokų tarpe VI vietą užėmė Ema Burinskaitė, XVII – Gabija Malažinskaitė. Rajono šeštokų tarpe XIII vietą užėmė Brigita Barynaitė ir Brigita Salatkaitė, XVII – Justinas Miliauskas. Rajono septintokų tarpe VIII vietą užėmė Justina Rudzevičiūtė, XXVI – Agnė Šalaševičiūtė. Rajono aštuntokų tarpe XX vietą užėmė Andrius Kabajevas. Devintokų tarpe XVII buvo Osvaldas Šalaševičius. Dešimtokų tarpe geriausiai sekėsi Rugilei Kairaitytei, užėmusiai V vietą. Konkurse dalyvavo 6 mokiniai iš 4ge klasės ir visi pateko į rajono dvyliktokų dvidešimtuką: Erikas užėmė VII vietą, Vaidas – VIII, Arūnas – IX, Vaida – XIII, Neda ir Irmantė – XVII vietas. Sveikiname visus dalyvavusius!