spalio 2021

Mokiniai pasitikrino, kaip išmano Konstituciją

Spalio 25 d. LR teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus šalies piliečius ir gyventojus kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine dalyvauti gali visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Mūsų mokyklos 5–10 klasių mokiniai taip pat išbandė savo žinias. 5–6 klasių grupėje dalyvavo 9 mokiniai, 7–8 klasių – 8 mokiniai, 9–10 klasių grupėje – 19 mokinių.

Istorijos mokytojai: Birutė Jurkonienė ir Robertas Janulevičius

Respublikinio piešinių konkurso „Sukurkime Lietuvos pasieniečių talismaną“ 2 vietos laimėtojas

Pasieniečių mokykla organizavo Respublikinį moksleivių piešinių konkursą „Sukurkime Lietuvos pasieniečių talismaną!“ Šeštokų mokyklos ketvirtos klasės mokinys Aleksas Mikelionis Varėnos rinktinėje laimėjo 2 vietą. Sveikiname Aleksą ir linkime kūrybinės sėkmės!

„Nirvana Fitness“ mankštos ir Šeštokų mokykloje

Spalio 20 d. Šeštokų mokyklos vyresnių klasių merginoms vyko netradicinės „Nirvana Fitness“ mankštos ir aromaterapija – tai puikus sveikatinimo duetas, kurį vedė Simno specialiosios mokyklos fizinio ugdymo mokytoja metodininkė, sertifikuota „Nirvana Fitness“ mankštų instruktorė Aldona Mikulskienė. Ačiū Jums, Aldute, už naujų, netradicinių fizinių veiklų pristatymą Šeštokų mokyklos merginoms, ačiū už bendrystę ir kartu organizuojamus fizinio ugdymo užsiėmimus mokiniams. Jūs kaip visada nereali!!! Tai buvo vienas iš projekto „Olimpinė karta“ renginių.

4×4 futboliuko turnyras Šeštokų mokykloje

Spalio 18 dieną Šeštokų mokykloje vyko 4×4 futboliuko turnyras, kuriame dalyvavo penkios komandos. Būtina sąlyga – kiekvienoje komandoje futbolą turėjo žaisti bent po vieną merginą. Vyko labai atkakli, įtempta kova, komandos kovėsi dėl kiekvieno aikštelės centimetro, dėl kiekvieno kamuolio. Turnyro nugalėtojais tapo komanda „Ligita ir GIG“ (Ligita G., Gytis, Ignas ir Gerda), antrą vietą iškovojo komanda „LTeam“ (Rokas, Ligita J., Žymantė ir Ema), trečia vieta turnyre atiteko komandai „Edas ir hebra“ (Edvinas, Toma, Karina ir Edgaras). 4×4 futboliuko turnyro nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (projektas „Olimpinė karta“). Taip pat buvo išrinktas geriausias turnyro žaidėjas ir žaidėja, kuriais tapo Gytis Pakruopis ir Monika Montvilaitė. Jiems įteikti atminimo suvenyrai. Dar kartą ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Taip pat noriu padėkoti Emiliui B. už pagalbą teisėjaujant turnyre. Smagu ir vėl girdėti vaikų klegesį, matyti juos laimingus, besivaržančius futbolo aikštelėje, jausti puikias emocijas per varžybas ir joms pasibaigus. Geras kartu praleistas laikas vykdant neformaliojo švietimo veiklas.

Pasieniečių vizitas

Spalio 20 d. Lazdijų r. Šeštokų mokykloje lankėsi VSAT pareigūnai, kurie 8–10 kl. mokinius supažindino su pasieniečio darbo ypatumais, profesijos įgijimo galimybėmis, ateities perspektyvomis. Mokiniams buvo pristatyta pasieniečio amunicija. Taip pat mokiniams buvo vedamos ir alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos paskaitos. Paskaitas vedė VSAT valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės Gintarė Kubilienė ir Elžbieta Korklinevska. Po paskaitų pasieniečiai apdovanojo 4 klasės mokinį Aleksą Mikelionį už dalyvavimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos organizuotame Respublikiniame moksleivių piešinių konkurse „Sukurkime Lietuvos pasieniečių talismaną“ ir užėmusį II vietą Varėnos pasienio rinktinėje. 

Spalio 15-oji Pasaulinė rankų plovimo diena

Lazdijų r. Šeštokų mokykloje buvo paminėta Pasaulinė rankų plovimo diena. Su 1-os klasės mokinukais mokėmės, kaip teisingai plauti ir prižiūrėti rankas, įtvirtinome rankų higienos įgūdžius. Aptarėme kiekvieną rankų plovimo eigos žingsnelį. Aiškinomės, kada ir kodėl reikia plauti rankas. Žaidėme žaidimą – visi mokiniai pasirinko plakatėlį su „Švariomis rankomis“. Ant delniukų piešėme linksmus veidukus. Vėliau su „mikrobų maišeliu“ parodėme vaikams tariamus „mikrobus“. Bėgome praustis rankyčių su skystu muilu po tekančiu šiltu vandeniu. Po to nusausinom popieriniu rankšluosčiu. Patikrinę specialia lempa, ant rankyčių „mikrobų“ neradome. Visi buvo patenkinti, kad rankytes nusiplovė atsakingai, naudodami išmoktus rankyčių plovimo judesius. Taip pat mokėmės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Visi nusprendėme, kad švarios rankos padeda išvengti daugelio užkrečiamų ligų.

VSB specialistė R. Petrauskienė

Dėmesio!

Naudojantis „Patyčių dėžute“ galima saugiai, greitai ir visiškai anonimiškai pranešti apie patiriamas ar pastebėtas patyčias. Galima pranešti ne tik apie save, bet ir apie savo klasioką, draugą, pedagogą arba kitą mokyklos bendruomenės narį, kuris kenčia ir patiria patyčias arba pats tyčiojasi. Praneškite apie patyčias čia: https://patyciudezute.sestokai.lazdijai.lm.lt  

Ar viskas, kas skanu, yra sveika?..

Minėdami Sveiko maisto dieną, STEAM būrelio nariai kalbėjo apie sveiką maistą. Ar viskas, kas skanu, yra sveika? Mokiniai atliko bandymą su vandeniu ir „Coca-cola“. Kaip veikia kreidą, metalinius daiktus (netgi centus!!!) abu skysčiai? Gautas bandymo rezultatas nustebino mokinius. „Ar viskas, kas skanu, yra sveika?“ – atsakymą galima buvo perskaityti mokinių veiduose…

Rudenėlis ir sveikas maistas

Patį spalio vidurį mokykloje įvyko tradicinė Maisto diena ir Rudenėlio šventė. Kaip ir pernai, netradiciškai – kiekviena grupė ir klasė šventė atskirai. Mokinukai dalyvavo sveiko maisto pamokėlėse, diskutavo, ruošė sveikų užkandžių stalus, iš daržovių kūrė darbelius, o vėliau vaišinosi ir žaidė žaidimus.

Daugiau nepakartojamų akimirkų yra čia.

Pradinukai išbandė skaitmeninio raštingumo pamokas

Būrelį „Išmanioji klasė“ lankantys mokiniai išbandė „Vedlių“ platformoje pirmąsias skaitmeninio raštingumo pamokas. Visiems buvo smagu, smalsu, vaikai pasižymėjo išradingumu.