sausio 2023

Laimėjimai rajoninėje fizikos olimpiadoje

Sausio 20 dieną vyko 70-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados savivaldybių etapas. Aštuntokas Justas Kimbirauskas užėmė II vietą, o devintokas Vilius Bubinas – III vietą. Lazdijų Motiejaus Gustaičio Šeštokų skyriaus 3gd klasės mokinys Paulius Bansevičius žiniomis pranoko varžovus ir užėmė I vietą. Sveikame ir dėkojame už puikų pasirodymą!

Fizikos mokytojas Audrius Kazakevičius

Amsis aplankė ikimokyklinukus

Šiandien mūsų ikimokyklinukus aplankė šuniukas – policininkas Amsis. Policijos atstovai pamokė vaikučius saugaus eismo taisyklių. Vyko mašinų lenktynės. Šuniukas Amsis supažindino vaikučius su atšvaitais, mokė teisingai užsidėti atšvaitus. Kiekvienas gavo dovanų angelo formos atšvaitą.

Renginio pabaigoje visi turėjo galimybę paliesti, apkabinti ir net nusifotografuoti su šuniuku Amsiu.

Kodėl stiklinė pakelia medinę lentelę?..

STEAM būrelio nariai atliko eksperimentus „Degimas“ ir „Statinis elektros krūvis“. Mokiniai susipažino su sąvokomis deguonis, degimo sąlygos, elektros krūviai. Kodėl stiklinė pakelia medinę lentelę? Kodėl balionas gali pakelti popierių, priversti žybtelėti lemputę? Į šiuos ir kitus klausimus ir atsakė mokiniai, atlikdami užduotis.

Vaikai sniego prisigamino patys!

2023-01-19 Varliukų grupės vaikučiai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Sniego gamyba“. Kadangi šiomis dienomis žiema nelepina sniegu, vaikai jo pasigamino patys. Lipdė sniego senius, sniego gniūžtes.

Pirmosios pagalbos pamokėlės mažiesiems

Sausio 17 d. Šeštokų mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai mokėsi atlikti dirbtinį gaivinimą. Mokiniai buvo mokomi rinkti skubios pagalbos telefono numerį 112, kaip atpažinti gyvybei svarbius simptomus ir kaip teisingai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Taip pat mokinukai buvo mokomi nukentėjusįjį (jei kvėpuoja, bet be sąmonės) paguldyti į stabilią saugią padėtį.

VSB specialistė R. Petrauskienė

Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Šeštokų mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, langus nušvietė žvakių švieselės. Pamokose mokytojai taip pat priminė istorines aplinkybes ir švieselių prasmę. Vėliau 8–4g klasių mokiniai klausė tiesioginės istorijos paskaitos iš Sausio 13-osios minėjimo Vyriausybės rūmuose. Jaunieji šauliai prisidėjo šauliškai – vyko simbolinis 1300 m bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti.

Kraštiečio dovana mokyklai

Šį sausį Šeštokų mokyklos bendruomenę nudžiugino literatūros kritiko, eseisto, buvusio mokyklos mokinio V. Sventicko padovanota monografija „Dalios Grinkevičiūtės dalia“. V. Sventickas yra rašęs: „Rašydamas apie literatūrą save suvokiu kaip tarpininką tarp rašytojo ir skaitytojo“. Skaitydami monografiją turėsime puikią galimybę nusikelti į tremties prisiminimus ir atrasime naujų, dar nežinomų faktų.

Porų rogučių lenktynės „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2023“

Sausio 9 d. po pamokų lauke vyko popietė 3–4 klasių mokiniams „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2023“.

Tarpusavyje varžėsi 10 porų komandų. Pora turėjo įveikti mokyklos parke pažymėtą trasą rogutėmis.

Po atkaklių ir alinančių lenktynių paaiškėjo porų užimtos vietos.

Trečią laiką trasoje užfiksavo ketvirtokai Simonas ir Kamilija, antras rezultatas priklausė trečiokams Augustui ir Lukui. Greičiausiai popietės „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2023“ trasą įveikė ketvirtokų porą Emilija ir Pijus.

Greičiausios popietės poros apdovanotos medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Projektas „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė 2023“.

Taip pat noriu padėkoti devintokėms Emilijai, Urtei, Abigailei, Deimantei, Gabijai Ž., Airai, Austėjai, padėjusioms organizuoti šią popietę.

Sniego dienos minėjimas su Šeštokų mokyklos mažaisiais „Siaučiame sniege“

Sausio 9 d. Šeštokų mokyklos penktokai organizavo Sniego dienos minėjimą ikimokyklinio ugdymo grupės mokiniams: važinėjomės rogutėmis, statėme senius besmegenius, traukėme virvę, na, trumpiau sakant, tikrąja ta žodžio prasme siautėme sniege.

Dėkui auklėtiniams už pagalbą organizuojant įdomią, aktyvią fizinę veiklą ikimokyklinukams žiemą lauke.