balandžio 2016

Viljamo Šekspyro rytmetys

Balandžio 22 d.Lazdijų  Motiejaus Gustaičio gimnazijoje sugužėjo 8-12 kl. mokinai  jau į tradicija tapusį rajoninį Viljamo Šekspyro rytmetį “All the world‘s stage“. Šiais metais minimos 400 rašytojo mirties metinės. Šia proga renginys buvo itin spalvingas, informatyvus, gausus pasirodymų.

Mūsų mokyklos mokiniai, padedami anglų k. mokytojos S. Ažukienės, taip pat aktyviai ruošėsi šiam renginiui. Mokiniai inscenizavo 18 bei 98 sonetus, citavo žymias rašytojo kūrinių citatas. Dalyvavo 8 kl. mokinė Laura Galdikaitė, kuriai buvo patikėtas mūzos vaidmuo. 9 kl. mokinė Greta Labenskaitė ir dešimtokė Melanija Meilutė atliko madrigalą anglų kalba “Tarpe žolynų žibutės žydi”. Mums talkino 3g klasės gimnazistai: Gabija Tamašauskaitė skaitė bei inscenizavo 98 sonetą, o Rytė Šertvytytė 18 sonetą, Nedas Bartusevičius atliko Renesanso menininko vaidmenį.

Mokiniai apdovanoti Lazdijų r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo J. Gudžiausko padėkos raštais. Tokie renginiai mokiniams yra puikus būdas pabendrauti anglų k. bei mokytis jos netradicinėje aplinkoje.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Rajoninis diktantas Šeštokuose

   Balandžio 20 dieną Šeštokų mokykloje vyko rajoninis lietuvių kalbos diktantas, kurį rašė raštingiausi 7-8 klasių mokiniai iš visų mūsų rajone esančių mokyklų. Renginys prasidėjo mokyklos direktorės sveikinimais ir linkėjimais, kuriuos pratęsė Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Jasiulevičienė. Vėliau susirinkusiuosius muzikiniais kūriniais pasveikino mūsų mokyklos mokiniai: G. Labenskaitė, J. Valasevičius, M. Meilutė ir R. Kairaitytė.

      Po šventinės dalies prasidėjo rimtasis darbas: 7 ir 8 klasių mokiniai išsiskirstė į kabinetus, buvo traukiami vokai su diktantų tekstais ir dvi lietuvių kalbos mokytojos diktavo tekstus. Kadangi pats diktanto rašymas labai ilgai neužtruko, o svečiams norėjosi parodyti tai, dėl ko Šeštokų miestelis yra išskirtinis, mokiniams buvo pasiūlyta apsižvalgyti po geležinkelio stotį, prisiminti istoriją – juk iš čia daugybė žmonių buvo ištremti į Sibirą, pamatyti krovinių terminalą, išsiaiškinti, kuo skiriasi europinė vėžė nuo plačiosios, būdingos mūsų šaliai, ir kt. Kadangi pavasaris nelepino šiluma, sugrįžę mokiniai buvo pakviesti šiek tiek pasistiprinti ir sušilti – valgykloje jų laukė arbata ir bandelės.

Taigi, diktantas parašytas, dabar telieka laukti rezultatų, kurie taip pat netrukus paaiškės.

Anglų kalbos rytmetys

Šių metų balandžio 18 dieną Lazdijų mokykloje-darželyje „Kregždutė“ vyko rajoninis 2-5 klasių anglų kalbos rytmetys „Enjoy Your English“. Renginį organizavo anglų kalbos mokytoja Vilma Trečiokienė. Continue reading »

Dainuojamoji poezija: Šeštokai–Seirijai–Varėna

        Džiugu, kad pagaliau naujas (o gal naujas tik mūsų krašte) muzikos žanras skinasi kelią į mokyklą. Tai dainuojamoji poezija. Sutikite, tikrai specifinis žanras.

       Balandžio 13 dieną mūsų mokyklos mokinės Greta Labenskaitė ir Melanija Meilutė, lydimos kelių mokytojų, dalyvavo dainuojamosios poezijos regioniniame konkurse Varėnos viešojoje bibliotekoje. Į šį koncertą merginos pakliuvo neatsitiktinai – pirmiausia jos puikiai pasirodė analogiškame konkurse Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje, kur atliko dvi dainas: I. Narkutės “Raudoni vakarai” ir V. Kernagio dainą “Margi sakalai” pagal V. Mykolaičio-Putino eiles. Na, o Varėnoje užduotis pasunkėjo – reikėjo ne tik padainuoti minėtas dainas, bet ir atlikti vieną savo kūrybos dainą. Čia pagelbėjo dar viena kūrybinga 9 klasės mokinė – Rugilė Kairaitytė, parašiusi ne tik žodžius dainai, bet ir muziką. Jaunuosius atlikėjus vertino konkurso sumanytojas, aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis, aktorė, režisierė, rašytoja Birutė Mar.

      Nepaisant to, kad pakliūti į respublikinį turą – finalinį koncertą Vilniuje – ir nepavyko, merginos pasirodė tikrai puikiai, liko patenkintos ir, svarbiausia, pasisėmė patirties atlikdamos kiek kitokius muzikos kūrinius ir stebėdamos kitų dalyvių pasirodymus. Norisi tikėti, kad dainuojamoji poezija įgaus pagreitį ir išpopuliarės ir mūsų mokykloje.

Pradinių klasių mokinių piešinių ir margučių paroda „Velykų džiaugsmai“

Velykos-gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir  linksmybių šventė. Ruošdamiesi šiai gražiai šventei, pradinių klasių mokiniai piešė velykinius piešinius, margino margučius. Piešiniais ir kūrybiniais darbeliais papuošė  mokyklą bei savo klases.