vasario 2019

„Kompiuterinių piešinių“ konkursas

Šeštokų mokykloje vasario 28 dieną vyko 5–6 klasių „Kompiuterinių piešinių“ konkursas. Konkurse dalyvavo 16 penktos ir 5 šeštos klasės moksleiviai. 5 klasės mokiniai piešimo programa piešė piešinius, 6 klasės mokiniai kūrė animaciją  „LogoMotion“ programa. Konkurso tema „Švenčiame pavasarį“. Į rajoninį „Kompiuterinių piešinių“ konkursą vyksta Ligita Galdikaitė (5 klasė) ir Miglė Mikelionytė (6 klasė). Mokinių piešiniai publikuojami mokyklos svetainėje, skiltyje „Mokinių darbai“.

Domiesi pasieniečio profesija? Startas jau duotas!

Tie, kurie vis dažniau susimąsto, kokią profesiją rinksis, kai brandos atestatas bus rankoje, jau gali planuoti savo ateitį dabar. Pasieniečių mokykla jau paskelbė informaciją apie priėmimo į šią mokymo įstaigą sąlygas.

Stojamųjų egzaminų nėra, tačiau rengiama atranka. Pageidaujantys joje dalyvauti, prašymą ir reikalingus dokumentus elektroniniu paštu stok@vsat.vrm.lt  turi pateikti iki šių metų liepos 12 d. Kartu su prašymu reikia pateikti užpildytą sutikimą būti tikrinamam valstybės informacinėse sistemose ir registruose, taip pat kopijas – asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, brandos atestato ir jo priedų, užpildytos anketos (gyvenimo aprašymo), vairuotojo pažymėjimo (jei turi), privalomąją karo tarnybą (jei atliko) ar bazinius karinius mokymus (jei baigė) patvirtinančių dokumentų. Pretendentų bendrojo fizinio pasirengimo įskaita vyks rugpjūčio 20 ir 21 d., bendrųjų žinių testas – rugpjūčio 22 d., konkursinio balo nustatymas – rugpjūčio 22 d.

Sėkmingai atranką perėję pretendentai savo pavardes ras interneto svetainėse: www.pasienis.lt ar www.pasienietis.lt.

Kilus klausimams, skambinkite Miglei Novoslavskaitei tel. (8 5) 271 7338 arba rašykite el. p. migle.novoslavskaite@vsat.vrm.lt. Dėl fizinio ir gebėjimų patikrinimo, konkursinio balo skaičiavimo, mokymosi Pasieniečių mokykloje sąlygų jums paaiškins Anna Volčok tel. (8 5) 219 8235 arba el. p. anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Pasieniečių mokykla yra profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Pasieniečių mokykla yra įsikūrusi Medininkuose, Vilniaus rajone. Čia kursantams yra sudarytos puikios mokymosi ir buities sąlygos. Mokykloje mokslai trunka 1 metus. Mokyklos kursantai aprūpinami uniformine apranga, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, Lietuvos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (vidutiniškai apie 150 Eur).

Jo didenybė žodis

Tarpušventis, t. y. laikotarpis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, skirtas Gimtosios kalbos mėnesio renginiams. Pristatome vieną iš iniciatyvų – fotonovelių rinkinį „Jo didenybė žodis“.

Dėmesio! Rinkinys bus nuolat pildomas naujais darbais, todėl kviečiame ne tik susipažinti, pasigėrėti, bet ir savo darbus siųsti adresu aura19vai@yahoo.com.

Malonaus vartymo ir stulbinančių idėjų.

Šiuo metu pirmąjį fotonovelių rinkinį galite atsisiųsti čia.

Antrasis rinkinys yra čia.

Taip pat kuriamas ir trečiasis rinkinys.
Nauja interneto svetainė

Paskutiniai ESPAD tyrimo duomenys rodo, kad nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tai tik patvirtina, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija nėra pakankamai efektyvi – jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagų vartojimo.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui (nuo 14 m.) – www.askritiskas.lt. Jos turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

Informacija taip pat aktuali švietimo pagalbos specialistams, klasių vadovams, dirbantiems su jaunimu. Šie žmonės yra arčiausiai jaunimo ir gali juos nukreipti, parodyti ar pristatyti www.askritiskas.lt interneto svetainę, gauti patiems aktualios informacijos jų darbui.

Vasario 16-oji darželio grupėje

Smagiai ir prasmingai vasario 16 dieną paminėjo  darželio grupės vaikučiai ir jų auklėtojos. Gražiai papuošė grupę pačių vaikučių kūrybiniais darbeliais. Iš pat ryto piešė bendrą piešinį apie Lietuvą. Gamino vėliavėles, trispalves gėlytes, pynė apyrankes ant rankyčių. O šventę užbaigė dalyvaudami bendrame mokyklos renginyje. Padainavo gražią dainelę, kurią išmokė mokytoja A. Valasevičienė.

Minėjome 101-ąjį valstybės gimtadienį

Penktadienis mokykloje buvo neeilinė diena. Visų pirma, pirmą kartą vyko netradicinė Pilietiškumo diena, bet svarbiausia, šią dieną minėjome 101-ąjį valstybės gimtadienį. Būta įvairių veiklų: pirmiausia visų klasių mokiniams vyko pilietiškumo pamoka, vėliau pradinių klasių mokiniai su muziejininku V. Tumosa pynė tautines apyrankes, o vyresnieji tautiškais motyvais puošė savo kabinetus. Vėliau visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje mokyklos parkelyje „Žiedai Lietuvai“, o sugrįžę į mokyklą – renginyje, skirtame valstybės atkūrimui paminėti. Vaikai nuoširdžias emocijas ir savo darbus skyrė Lietuvai. Netradicinės dienos pabaigoje – videomedžiaga: mažieji stebėjo ir aptarė laidos „Gustavo enciklopedija“ fragmentą, o vyresnieji – istorinį filmą „Ekskursantė“.

Dėmesio!

Š. m. vasario 15 d. (penktadienį) Lazdijų r. Šeštokų

 mokykloje vyks netradicinio ugdymo diena –

PILIETIŠKUMO DIENA

Užsiėmimai mokiniams ir mokytojams suplanuoti pagal darbotvarkę – atsisiųsti.