gegužės 2018

Mokslo metų pabaigai – išvyka į Druskininkus

Būrys 3 ir 6 klasės mokinių ir jų tėvelių gegužės 30 dieną išvykome į Druskininkus. Norėjosi apžiūrėti ne tik Druskininkų miestą, bet ir aplankyti Druskos studiją bei dalyvauti edukacijoje „Sūri pamoka“, įeiti į Apverstą namą, plaukti garlaiviu į Liškiavą, apžiūrėti bažnyčią, rūsius ir vienuolyno ansamblį. Grįžome truputį pavargę, bet nuotaika buvo puiki.

3 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Bendrauti, judėti, tobulėti – į Veisiejus

Gegužės 24 dieną trečios klasės mokiniai vyko į Veisiejus, į tradiciniu tapusį renginį „Bendrauk, judėk ir tobulėk“. Mokiniai ne tik bėgiojo, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi koše, puikiai praleido laiką, bet ir susirado daug draugų.

3 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Ketvirtokų išleistuvės

Gegužės 31 d. pradinio ugdymo programą baigė 13 ketvirtokų. Jiems buvo įteikti pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai. Šios išleistuvės – tai atsisveikinimas su savo suolu, klase. Tai drąsus, jaudinantis žingsnis į kitą mokslo ir žinių šalį.

Pasidžiaugti kartu su ketvirtokais atėjo ir jų tėveliai. Susirinkusiesiems mokiniai padovanojo gražią šventę –  dainavo, deklamavo, išsakė linkėjimus tėveliams, draugams. Mokiniai dėkojo mokyklos direktorei, mokyklos direktorės pavaduotojai ugdymui, savo pirmajai mokytojai ir įteikė joms gėlių.

Šventės pabaigoje ketvirtokai savo svajones margaspalviais balionais paleido į dangų. Linkime, kad jos išsipildytų!

 4 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Ekskursija į Trakėnų ZOO parką ir Rudaminą

Gegužės 29 dieną priešmokyklinės grupės bei ketvirtos klasės mokiniai aplankė Trakėnų ZOO parką. Šis parkas – vieta, kuri teikia daug galimybių mokinių pažintinei veiklai.

Vaikams patiko tigriukai, beždžionės, poniai, lamos, ožkytės su ožiukais, vilkai, lapės. Kupranugariai labai atidžiai žvelgė į lankytojus ir stengėsi prieiti kuo arčiau. Vaikai domėjosi didingais tigrais, pumomis, lūšimis, liūtais, buivolais, elniais.

Vėliau mokiniai autobusu išvyko į Rudaminą. Ten užkopė į Rudaminos piliakalnį, kuris yra minimas   kaip vienas didingiausių jotvingių genties paminklų.

Ekskursija visiems labai patiko.

 R. Gibienė, I. Bernatonienė

Verslo praktikai apie karjerą

Gegužės 22 d. per 200 Lazdijų rajono moksleivių susirinko į Veisiejų kultūros centrą, kur vyko „Youth Empowered“ programos renginys. Rajono jaunimas, tarp jų ir Šeštokų mokyklos mokiniai, buvo kviečiamas klausytis pranešimų ir diskutuoti apie savęs pažinimą, rinkos dėsnius, verslų kūrimą bei karjeros pasirinkimus.

Mokiniai taip pat žinomo atlikėjo, verslininko, socialinių iniciatyvų autoriaus Jurgio Didžiulio buvo kviečiami atlikti praktinius pratimus ir džiugino savo atliekama muzika.

Antroje seminaro dalyje mokiniai pasitiko 10 verslo praktikų, kurie atvyko pasidalinti patirtimi apie savo karjeros pasirinkimą, papasakojo, kaip ir kodėl pasirinko būtent tokias profesijas, atsakė į jaunimui rūpimus klausimus.

Įvyko netradicinė kalbų ir socialinių mokslų diena

Gegužės 23 dieną mokykloje mokiniai pamokose vėl mokėsi netradiciškai: šįsyk buvo organizuojama netradicinė kalbų ir socialinių mokslų diena. Nuo 1 iki 5 (vyresniesiems – 6) pamokos mokiniai buvo užimami įvairiausiomis veiklomis.

Pradinių klasių mokinius šią dieną vienijo vieningas darbas – pradinukai pamainomis kūrė ir iliustravo stebuklinę pasaką. Be to, mokiniai įsitraukė spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose, kūrė eilėraščius. Paskutinę, penktąją, pamoką pradinių klasių mokiniai rinkosi apibendrinti savo dieną, skaitė sukurtą pasaką.

5–6 kl. mokiniams mokytojos B. Jurkonienė ir S. Ažukienė vedėme geografijos-anglų k. integruotą praktinių orientavimosi aplinkoje, topografinių užduočių pamoką „Surask lobį“. Keturios mokinių grupės, naudodamos topografinius planus, turėjo surasti gamtinius objektus, išspręsti kryžiažodžius, atlikti integruotas užduotis.

9-10 klasių mokiniai pirmųjų pamokų metu gilino žinias anglų bei rusų kalbomis. Klausydami įvairių žanrų ir kalbų dainų mokiniai piešė emocijas, objektus, vaizdus, asociacijas, kilusias besiklausant. Vėliau dirbdami poromis, pagal pasirinktą piešinį rašė istorijas anglų, rusų kalbomis. Pristatę interpretacijas visi išrinko išradingiausias ir kūrybiškiausias poras, kurios buvo apdovanotos saldžiais prizais.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius su pradžių su mokiniais kalbėjosi apie filmų žanrus, daugiausia, žinoma, apie istorinius filmus. Vėliau kartu su 5–6 klasių mokiniais žiūrėjo filmą ,,Knygnešys“, jį aptarė. Užsiėmimo pabaigoje trumpai buvo rodomi skirtingų istorinių laikotarpių dokumentinių filmų siužetai, po kurių mokiniai nurodydavo, kuris tai istorinis laikotarpis, su kokiu Lietuvos istoriniu įvykiu susijęs. 7–8 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Vienui vieni“, po to taip pat vyko Lietuvai labai svarbaus istorinio laikmečio aptarimas.

Lietuvių k. mokytojos A. Rutkauskienė ir A. Paciukonienė 7–8 ir 9–10 klasių mokiniams buvo paruošusios viktoriną „Lietuvių kalbos perliukai“. Pirmiausiai susirinkę mokiniai traukė burtus, dalijosi į grupes, rinko grupės kapitonus, galvojo šūkius, vėliau išsidalijo grupėms po planšetinį kompiuterį ir juos panaudojo fiksuoti teisingiems atsakymams į viktorinos klausimus. Čia svarbu buvo ne tik parinkti teisingą atsakymą į klausimą, bet padaryti tai kuo greičiau. Azarto tikrai netrūko, nuotaikos taip pat.

Na, o per 5–6 pamokas visi 5–10 klasių mokiniai rinkosi į netradicinę geografijos pamoką „Atlanto atsiskyrėlė Islandija“. Pamoką vedė svečias, geografijos mokytojas ekspertas Jonas Malinauskas. Sužinojome, kad Islandijos viešbučiuose nėra užraktų, kad palikti daiktai ištikimai laukia savo šeimininkų, kad šioje šalyje nėra bedarbių, kad vidury dykumos galima užrikti nuorodų kelio, kuriuo per metus pravažiuoja vos keli ekipažai, ir daugybę kitų neįtikėtinų dalykų.

Kalbų ir socialinių mokslų metodinės grupės informacija

 

Rytmetys „Sukit sukit galveles“ Šeštokų miestelio bibliotekoje

Šeštokų miestelio bibliotekoje lankėsi Šeštokų mokyklos ketvirtokai. Čia vaikai minė mįsles, minkles, atsakinėjo į juokingus, suktus klausimus, rungėsi, kas greičiau pasakys greitakalbes.

Bibliotekos vedėja Vilija vaikus pavaišino pyragu. Mokiniai bibliotekoje išsirinko daug knygų, kurias skaitys vasaros atostogų metu.

4 kl. mokytoja I. Bernatonienė

V respublikinis vaikų ir moksleivių piešinių konkursas „Lietuvos architektūros perlai“

Menų studija ,,Linksmos spalvos“, bendradarbiaudama kartu su Vilniaus MSCB vaikų biblioteka ,,Saulutė”, paskelbė penktąjį  respublikinį vaikų ir moksleivių  piešinių  konkursą „LIETUVOS ARCHITEKTŪROS PERLAI“, kurio pagrindinis tikslas – šviesti ir lavinti Lietuvos vaikus, skatinti jų kūrybišką požiūrį į mus supančią aplinką ir domėjimąsi įvairiais architektūros objektais, esančiais šalia mūsų. Konkursas buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui.

Šiame konkurse dalyvavo keli šimtai moksleivių iš visos Lietuvos.

Į konkursą buvo išsiųsti  ketvirtos klasės mokinių L. Galdikaitės, G. Pakruopio, L. Jonavičiūtės, A. Mitrikevičiaus, E. Kairio, G. Burakovaitės  meniniai darbai.

Padėka už kūrybiškumą apdovanotas Edvinas  Kairys, kuris nupiešė piešinį ,,Kelionė į praeitį“.

 Sveikiname Edviną!

Įspūdžiai iš Piemenėlių Sekminių

OLWEUS patyčių prevencijos programos mokymai

Gegužės 15 dieną vykdant OLWEUS patyčių prevencijos programą mokykloje vyko MSG vadovų mokymai, kurių lektorė buvo OLWEUS patyčių prevencijos programos instruktorė Laima Stankevičienė. Mokymų metu kalbėjome, kaip mums sekasi, MSG darbo ypatumus ir sunkumus, individualų darbą patyčių prevencijos srityje, kaip organizuojamos klasių valandėlės, kas tai yra nuobaudų kopėčios, kaip veikia NK (nuobaudų kopėčios) mūsų mokykloje ir kt. rūpimi klausimai.

OLWEUS patyčių prevencijos programos koordinatorė mokykloje Alma Vaišnienė