kovo 2018

S. Dailidė apie sveiką gyvenseną ir blaivias pramogas

2018-03-28 Lazdijų r. Šeštokų mokyklą aplankė LSS prezidentas Simonas Dailidė. Kažkada buvęs padauža, dėl blogo elgesio, vengimo mokytis ir svaigalų vartojimo išmestas iš kelių mokyklų S. Dailidė dabar yra blaivaus gyvenimo šalininkas, blaivių pramogų organizatorius, ekstremalių 25 m ledinės eketės varžybų iniciatorius, savo pavyzdžiu įkvepiantis gyventi kitaip bei nepasiduoti aplinkos poveikiui. LSS vadovas S. Dailidė 6–10 kl. mokiniams vedė renginį „Kaip išmokti pasitikėti savimi ir tapti nepriklausoma asmenybe?“. S. Dailidė susitikime su mokiniais dalinosi savo patirtimi, skatino juos rinktis linksmą, tikrumo ir atsidavimo idėjai kupiną sveiką gyvenimą, kvietė aktyviau savanoriauti sveiką gyvenseną skatinančių organizacijų renginiuose: festivaliuose ir sveikatingumo stovyklose.

 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė

Mažasis diktantas

Kovo 27 dieną Lazdijų r. Šventežerio mokykloje vyko Nacionalinis mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas“ 4–5 kl. Mūsų mokyklos 4 klasės mokinė Ligita Galdikaitė šiame konkurse užėmė II vietą. Sveikiname Ligitą!

Pradinių kl. mokytoja I. Bernatonienė

Kompiuterinių piešinių konkursas

Kovo 22 d. įvyko tradicinis 5-6 klasių mokinių ,,Kompiuterinių piešinių“ konkursas Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, kuriame varžėsi 26 penktų ir šeštų klasių rajono mokyklų mokiniai. Konkurso tema ,,Vandens diena”. Parinkta tema piešinį piešė Ema Račiukaitytė (5 kl.) ir animaciją su LogoMotion programa kūrė Justina Gliaudeniūtė (6 kl.). Komisija daugiausiai taškų ir I vietą skyrė 6 klasės mokinei Justinai Gliaudeniūtei. Sveikiname Justiną ir linkime sėkmės!

Informacinių technologijų mokytoja A. Kancevičienė

Veiksmo savaitė „Be patyčių 2018“

Kovo 19 dieną mokykloje prasidėjo akcija Veiksmo savaitė „Be patyčių 2018“. Akcija vyko kovo 19–23 dienomis. Jos metu klasėse ir mokykloje vyko įvairios veiklos. Priešmokyklinė grupė ir 1–4 klasių mokiniai dieną pradėjo pokalbiu-diskusija „Draugystė mus jungia“, visa mokyklos bendruomenė pasirašė dideliame lape „Mes prieš patyčias“, per pertraukas skaitykloje vyko filmų žiūrėjimas ir aptarimas, mokiniai diskutavo su socialine pedagoge, klasių auklėtojais, vyko draugiškos varžybos „Draugystė ir sportas kartu“, pokalbis-diskusija su psichologe „Mokomės bendrauti“ su 5–8 klasių mokiniais, klasių valandėlės „Gerbkime vienas kitą“, mokiniai kartu su socialine pedagoge darė akciją „Draugystės arbata“, kurios metu mokiniai kartu gėrė arbatą, aptarė, kaip vertinti draugą, draugystę, kaip bendrauti, mokėsi, kaip padėti greta esančiam draugui, kokie turėtų būti klasės vaikų santykiai, bendravimas su bendraamžiais ir vyresniais mokyklos draugais, mokėsi pastebėti, kam reikia pagalbos ir pan.

Vyr. soc. pedagogė Alma Vaišnienė

2018-ieji – Vydūno metai

Siekiant paminėti Vydūno 150-ąsias gimimo metines, Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. birželio 23 d. nutarimu Nr. XII-1844 „Dėl 2018 metų paskelbimo Vydūno metais“ paskelbė 2018 m. Vydūno metais.

Būtent šis žmogus, jo asmenybė, darbai, nuopelnai, mintys buvo prisiminti ir mokykloje. Per visų klasių lietuvių kalbos pamokas mokytojos penktadienį, kovo 23 d., skyrė dalį pamokos papasakoti mokiniams apie Vydūną. Kai kurie mokiniai jau beveik viską ir žinojo, kai kurie išgirdo daug naujo. Tikimės, kad Vydūno puoselėti idealai sulauks atgarsio ir mūsų, XXI a. žmonių, širdyse.

Norintys lankstinuką apie Vydūną gali atsisiųsti čia.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja A. Paciukonienė

Išskirtinė Karjeros diena Šeštokų mokykloje

Kovo 16-oji Lazdijų r. Šeštokų mokykloje prasidėjo neįprastai: šį kartą skambutis mokinius kvietė ne į pamokas, o į Karjeros dienos renginius, kuriems buvo iš anksto kruopščiai ruoštasi. Karjeros dienos tikslas – supažindinti mokinius su atskiromis profesijomis, jų ypatumais, darbui reikalingomis kompetencijomis, verslininkų patirtimis, sužinoti, kaip idėjas paversti savo mėgstamu darbu, bei sužinoti, kaip turi vykti darbo pokalbis ir kaip jam pasiruošti.

Į renginį atvyko ir Lazdijų r. Krosnos mokyklos dešimtokai kartu su savo dailės ir technologijų mokytoja J. Jasevičiene, dalyvavo visi Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus gimnazistai.

Mažieji mūsų mokyklos mokiniai, pradinukai, netradicinę dieną pradėjo nuo diskusijų apie darbą, profesijas, dalijosi savo ateities svajonėmis įgyti tam tikras profesijas. Po to visi mokiniai kartu su savo mokytojomis ėmėsi darbo. Darbo objektas, kaip ir dera prieš šv. Velykas – kiaušinis. Pradinukų ir jų mokytojų išmonė atsiskleidė panaudojus įvairias technikas puošiant margučius. 5 ir 6 klasių mokiniai taip pat puošė margučius, bet ne bet kuo, o vilna! Užsiėmimui vadovavo Lazdijų r. Krosnos mokyklos technologijų ir dailės mokytoja J. Jasevičienė. 7 klasės mokiniai mokyklos virtuvėlėje derino kulinarinius ir meninius gebėjimus – rankomis formavo, kepė ir puošė tradicinius saldumynus – grybukus. Grybukų receptas ne bet koks, o 200 metų senumo, giminės šeimininkių iš kartos į kartą perduotas, kurį išsaugojo, mokinius grybukus kepti mokė tikra kulinarijos meistrė Z. Maceikienė.

Pabaigę darbus, 1–7 klasių mokiniai pristatė savo kūrinius vieni kitiems, pasidžiaugė vieni kitų darbais.

Vyresniųjų klasių mokiniai karjeros dieną leido kiek kitaip. Iš pačio ryto į mokyklą atvyko ir savo verslą pristatė Lazdijų verslininkė, ekologinio ūkio savininkė L. Zajankauskienė su savo mama J. Stirbiene. L. Zajankauskienė papasakojo ir apie savo verslo idėją, ir apie nelengvą kelią iki jos įgyvendinimo, ir apie technologiją, kaip iš augalų žiedų gaunami eteriniai aliejai ir hidrolatai, leido išbandyti savo pagamintus produktus. Moteris pakvietė mokinius nenuleisti rankų, siekti savo tikslų, kad ir kokie jie beprotiški atrodytų.

Lazdijų viešbučio „Gojus“ administratorė G. Cimakauskaitė-Labalaukienė ne tik papasakojo apie savo šeimos verslą, bet ir pakvietė mokinius vasarą padirbėti viešbutyje. Pasirodo, mokiniai visai netikėtai gavo pirmąjį darbo pasiūlymą!

Į mokyklą pasidalinti savo karjeros istorijomis, papasakoti apie savo profesijas atvyko ir keturi buvę Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai: R. Jurkonis, E. Urmanavičius, A. Remeikienė ir A. Dadurka. R. Jurkonis pristatė teisininko profesiją, jai reikalingas kompetencijas, ragino mokinius visada turėti savo tikslų ir jų siekti. Su grafikos dizainerio specialybe supažindino E. Urmanavičius, kuris jau iš savo specialybės valgo duoną, bet dar turi ir aukštesnių tikslų – tęsti studijas universitetinėje mokykloje ir įgyti dar vieną specialybę. Emilis taip pat papasakojo apie patirtis iš studijų užsienyje, ragino mokinius nepraleisti progos pastudijuoti užsienyje, įgyti neeilinės patirties, išmokti užsienio kalbą. Marijampolėje dirbanti bendruomenės pareigūnė A. Klimavičiūtė ragino stengtis kuo daugiau nuveikti mokykloje, nešvaistyti laiko vėjais, mokytis matematikos ir užsienio kalbos, nes viskas, ką pavyks išmokti mokykloje, labai pasitarnaus studijuojant ar dirbant. Pareigūnė išsamiai papasakojo apie policijos pareigūno darbą, profesijos įgijimo galimybes. Kaip derinti statybą ir vadybą, papasakojo A. Dadurka, šiuo metu dirbantis UAB „Kauno kranai“ vieno iš padalinių vadovu. Artūras įrodė, kad ir Lietuvoje turint inžinerinį išsilavinimą galima nesunkiai rasti gerai apmokamą ir perspektyvų darbą. Artūras taip pat papasakojo, kaip, atrodo iš pirmo žvilgsnio, beprotišką idėją paversti pelningu verslu. Pasakodamas apie savo patirtį, jis nuolat pabrėžė asmeninių savybių stiprinimą, savo gebėjimų ir talentų vystymą, atkaklų tikslo siekimą.

Išgirdę apie profesijas, atskirų žmonių sėkmės istorijas, mokiniai turėjo galimybę priimti iššūkį ir dalyvauti pirmajame darbo pokalbyje, kurį vedė projekto „Tu ir pirmas tavo darbas“ iniciatorės Agnė Goldbergaitė ir Fausta Roznytė. Taip pat mokiniai gavo naudingų patarimų, kaip parengti savo CV, kaip elgtis su asmeniniais duomenimis, kokią informaciją apie save viešinti socialiniuose tinkluose.

Pasibaigus renginiui, visiems mokyklos svečiams ir lektoriams mokyklos direktorė A. Burbaitės įteikė padėkas, o Krosnos mokyklos mokiniai kartu su šeštokiečiais pažintis gilino popietėje.

Dėkoju mokiniams ir kolegoms, padėjusiems ruoštis ir organizuoti renginį.

 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė

 

 

Plaukimo pamokos – jėga!

3 klasės mokiniai kiekvieną kovo ir balandžio mėnesio trečiadienį vyksta į Alytų. Šv. Benedikto gimnazijos baseine mokosi atlikti parengiamuosius pratimus vandenyje, plaukimo trenerio paskirtas užduotis. Užsiėmimų metu išmoks išsilaikyti vandenyje, plaukimo technikos, saugių žaidimų vandenyje.

3 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Integruota chemijos ir anglų kalbos pamoka “My new lab friend”

Kovo 21 d. mokykloje įvyko integruota chemijos ir anglų kalbos pamoka “My new lab friend”. Pamokoje mokiniai susipažino su virtualia chemijos laboratorijos aplinka „Crocodile chemistry“, anglų kalba išmoko įvardinti stiklinius cheminius indus, gebėjo juos pavartoti chemijos užduotyje. Iš pateiktų cheminių prietaisų ir indų grupėse vaikai sukūrė bei anglų kalba pristatė naują draugą. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Sandra Ažukienė ir chemijos mokytoja Tatjana Radzevičienė.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė, chemijos mokytoja T. Radzevičienė

Dailyraštis rusų kalba, kaip paaiškėjo, visai smagus dalykas: mokyklai parvežtas II vietos diplomas

Kovo 21 d. 6 ir 7 klasės mergaitės: Ema Zdančiukaitė (7 kl.), Brigita Barynaitė (7 kl.), Dainora Šuminskaitė (7 kl.), Gabrielė Vievesytė (6 kl.) ir Skaistė Karauskaitė (6 kl.), dalyvavo dailyraščio rusų kalba konkurse Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje.
Sveikiname visas dalyves, o Emą Zdančiukaitę – laimėjus antrąją vietą.
Rusų k. mokytoja D. Vievesienė

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ antrasis turas

Kovo 20 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko antrasis konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ turas. Tai jau dvidešimt trečiasis renginys. Mūsų mokyklai atstovavo dešimtos klasės  mokinės Laura Galdikaitė ir Vasarė Tamašauskaitė. Renginio dalyvius pasveikino vyr. srž. Tadas Murauskis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108 kuopos kuopininkas, kartu įteikė prisiminimo dovanėles bei palinkėjo sėkmės. Į finalinį turą, kuris vyks Vilniuje, paklius trisdešimt geriausiai testą išlaikiusių mokinių.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius