vasario 2018

Kaip patogu: teatras mokykloje

Vasario 27 dieną priešmokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių vaikai žiūrėjo spektaklį “Mime ir išminties akmuo”.

Skaitymo maratonas

Vasario 21 dieną yra minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Žinoma, kad ją minėjome ir mokykloje. Tačiau minėjome ne visai tradiciškai – mokiniai įsijungė į skaitymo maratoną. Jis vyko visų pamokų metu. Visų klasių mokiniai, nuo pirmoko iki dvyliktoko, t. y., ketvirtoko, įsitaisę patogiose vietose (klasėje su netradiciškai sudėtais suolais, atnaujintoje mokyklos erdvėje – skaitykloje), paeiliui skaitė tas pačias pasirinktas knygas. Ir skaitė ne bet kaip, o garsiai, raiškiai, įtaigiai. Suskaičiavome, kad perskaityta maždaug 200 puslapių.

Devintokai ir dešimtokai skaitymo maratone žymėjosi perskaitytas įdomesnes mintis, “Trumpuose pasakojimuose sielai” keliamas problemas. Štai keletas minčių, kurios labiausiai sujaudino mokinius: “Nėra blogų žmonių, yra tik nelaimingi”, “Kai kurie žmonės nežino, kad jie yra Dievo dovana pasauliui”, “Pačius sudėtingiausius dalykus suvokia tas, kuris juos išgyvena”. Kai kurios problemos taip pat pasirodė daugeliui svarbios: “Kodėl lengviau pastebėti blogus dalykus?”, “Kodėl žmonės mano, kad galima aukoti tik pinigus?”, “Kodėl žmonės nesistengia ištaisyti klaidų, o sąžinę slopina svaigalais?”

Smagu buvo išgirsti mokinių klausimą, ar bus daugiau tokių pamokų. Taip, žinoma, bus. Vadinasi, spausdintos knygos vis dar svarbios mokiniams, o skaityti susėdus visiems kartu, klausytis vienas kito tikrai yra prasminga.

Tai tik vienas renginys iš gimtosios kalbos mėnesiui (nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.) skirtų renginių. Apie kitus – šiek tiek vėliau.

Soc. pedagogė A. Vaišnienė, lietuvių k. mokytojos A. Rutkauskienė, A. Paciukonienė

Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo

Šeštokų mokykloje vasario mėnesį vyko paskaita „Burnos higiena“ 1–4 klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniams.

Pati nešvariausia žmogaus vieta – tai burna ir rankos, kur yra daugiausiai bakterijų. Mokiniai buvo mokomi, jog pieš valantis dantukus pirmiausiai būtina gerai nusiplauti rankas, o tik po to taisyklingai valyti dantukus, kokį dantų šepetėlį pasirinkti, kokias dantų valymo priemones reikia naudoti. Buvo akcentuojama, kad per dieną dantukus reikia valyti ne mažiau kaip 2 kartus (ryte ir vakare). Mokiniai suprato, kad dantų kariesą sukelia bakterijų išskiriamos rūgštys. Todėl kas pusmetį profilaktiškai tikrinti dantis turėtų odontologas. Nepamiršta priminti ir kokią reikšmę sveikiems dantukams turi vaisiai ir daržovės.

 Lazdijų VSB specialistė R. Petrauskienė

Konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“

2018 m. vasario 21 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje įvyko konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“, šio garbaus žmogaus, partizano 100-osioms metinėms paminėti. Mūsų rajonui atstovavo visų mokyklų istorijos bei kitų dalykų mokytojai. Pagilinome žinias apie šį sudėtingą laikotarpį bei iškilią asmenybę Adolfą Ramanauską-Vanagą. Pasigėrėjome dailininko Donato Vasiliausko tapybos darbais partizaninių kovų tema.

Istorijos mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė

Studijų mugės atgarsiai

Vasario 9 d. Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 10 kl. mokiniai kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3g e ir 4g e klasių mokiniais, 10 kl. auklėtoja G. Umbriene bei ugdymo karjerai koordinatore bei 4g e klasės auklėtoja J. Vaičeskiene lankėsi Litexpo parodų rūmuose vykusioje Studijų mugėje. Čia mokiniai turėjo galimybę susipažinti su profesinį ir aukštąjį išsilavinimą teikiančiomis mokyklomis, jų siūlomomis studijų programomis, pasikalbėti su mokyklų atstovais apie stojimo sąlygas, sužinoti apie galimybes studijuoti nemokamai, išbandyti studentų sukurtus produktus ar įrangą. Nemažiau dėmesio susilaukė ir profesinio rengimo mokyklos, kurios čia pat kvietė išbandyti masažistų ar visažistų pasirengimo kokybę, paskanauti įvairių gardėsių ir t.t. Gana gausiai informacijos buvo pateikta ir apie studijas užsienyje: nemažai užsienio šalių aukštųjų mokyklų atstovų pristatė savo aukštojo mokslo teikiamas galimybes.

Ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė

Geografijos olimpiada

Vasario 14 d. mūsų mokykloje įvyko mokyklinė geografijos olimpiada. Joje dalyvavo 8 mūsų mokyklos 9–10 klasių mokiniai. Geriausiai pasirodė Vasarė Tamašauskaitė (10 klasė). Ji ir atstovaus mūsų mokyklai rajoninėje Jaunųjų geografų olimpiadoje kovo 7 d. Olimpiada šiais metais vyks Šeštokų mokykloje.

Geografijos mokytoja B. Jurkonienė

Tavo rankose dangus

Mokykloje vyko viktorina-konkursas „Pažink aviacijos pasaulį“. Konkurse dalyvavo 9 klasės mokiniai: Greta Povilaitytė, Austėja Narkevičiūtė, Vaida Valasevičiūtė, Agnė Malažinskaitė, Gytis Gliaudenius, Mantas Šalaševičius ir Andrius Valasevičius. Geriausiai į klausimus atsakė ir laimėjo viktoriną Andrius Valasevičius. Šios viktorinos-konkurso tikslas – skatinti moksleivius pažinti aviaciją, jos istoriją. Viktorina-konkursas suteikė galimybę vienam iš mokinių su aviacija susipažinti gyvai aerodrome ir laimėti įsimintiną skrydį lėktuvu! Sveikiname Andrių Valasevičių. Dėkojame viktoriną-konkursą organizavusiam žurnalui „Aviacijos pasaulis“.

Mokykloje viktoriną organizavo vyr. soc. pedagogė-bibliotekininkė Alma Vaišnienė.

 

Paminėtas šimtasis valstybės gimtadienis

Lygiai prieš šimtą metų vasario 16-ąją tauta galų gale atsiduso tapusi nepriklausoma. Tiesa, mažai kas tikėjosi, kad tai taps realybe, tačiau į priekį vedė nesibaigiantis tikėjimas ir nesibaigiantys darbai. Minėdami šią iškilią šventę šiandien stengėmės uždegti vieni kitus tikėjimu, kad sunkiu ir atkakliu darbu, tikėjimu valstybės ateitimi išsaugosime laisvę ir sukursime gerovę, apie kurią svajojame! Renginį pradėjo Lietuvos valstybės vėliavą į sceną įnešę jaunieji šauliai.

Šią iškilią datą kartu su mokyklos bendruomene paminėti atvyko svečiai: Šeštokų parapijos klebonas Eugenijus Naujalis, Šeštokų seniūnijos seniūnė Lijana Audzevičienė, bibliotekininkė Vilija Labenskienė, Šeštokų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Marijona Trampienė, Šeštokų mokyklos tarybos pirmininkė Raminta Mitrikevičienė.

Renginio vedėjai pakvietė visus kartu sugiedoti Lietuvos Respublikos himną. Įvairiais pasirodymais – eilėraščiais, dainomis, poetiniais montažais – Lietuvai linkėjimus išsakė visų klasių mokiniai. Gera buvo klausytis nuoširdžiai tariamų pradinukų žodžių, norėjosi kartu dainuoti su vyresniais ir jaunesniais dainininkais.

Šventėje mokiniai stengėsi ne tik išsakyti linkėjimus Lietuvai, bet ir apžvelgti mūsų šalies istoriją nuo 2018 m. vasario 16 d. įvykių, signatarų, vėliavos spalvų ir formos parinkimo, Šaulių sąjungos veiklos, okupacijos metų iki Atgimimo, Sąjūdžio, Baltijos kelio, Nepriklausomybės atkūrimo.

Taip pat renginyje vyko Mokinių tarybos iniciatyva surengti apdovanojimai. Žinoma, neliko nepagerbti ir pažangiausieji ir geriausiai mokyklą per pirmąjį pusmetį lankę mokiniai. Visus itin sužavėjo dramos būrelio nariai, suvaidinę spektakliuką „Kaip šuo ieškojo teisybės“. Taip pat besibaigiant renginiui svečiams, mokyklos bendruomenei išdalinti mokyklos laikraščio pavadinimu „(Ne)Vėjavaikiai“ pirmojo numerio egzemplioriai. Renginys baigtas optimistiškai, kaip dainavo M. Mikutavičius: „Kaip gyveni? Gerai!“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Paciukonienė

 

„Piname trispalvę apyrankę“

Vasario 14 dieną Šeštokų bibliotekos vedėja Vilija Labenskienė mūsų mokyklos šeštokus ir septintokus pakvietė į netradicinę pamoką „Piname trispalvę apyrankę“. Pamoką pradėjo Lazdijų krašto muziejaus atstovas. Jis supažindino su Lietuvos valstybinės vėliavos istorija. Tada visi pynė trispalves apyrankes. Pamoką baigėme daina „Brangiausios spalvos“.

Geografijos ir istorijos mokytoja B. Jurkonienė,

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė

Užgavėnes šventėme ir mokykloje

Vasario 13 dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo netradicinėje pamokoje „Užgavėnės ir kiti Velykų ciklo papročiai“.

Stalai buvo nukrauti įvairiausiai skanėstais – Užgavėnių patiekalais. Pamoką pradėjome Morės teismu. Kaltintojas Kanapinis apklausė liudytojus, kurie įrodė, kad ši baidyklė nusikalto mūsų bendruomenei ir nuteista stebėti, kaip visi džiaugiasi ir linksminasi. Gynėjas Lašininis nesugebėjo Morės išteisinti.

Pamokoje taip pat mokiniai varžėsi, kas geriau žino Velykų ciklo papročius ir jų prasmę. Rezultatai tokie:

1 vieta – 6 ir 10 klasės;

2 vieta – 7 klasė;

3 vieta – paruošiamoji grupė ir 3 klasė;

4 vieta – 3ge ir 9 klasės;

5 vieta – 1 ir 8 klasės;

6 vieta – 2 ir 4ge klasės;

7 vieta – 4 klasė.

Visos klasės labai išradingai parengė praktines užduotis: burtai, mįslės, žaidimai, šokiai. Visi trankiai išvijome žiemos sąstingį – virsmas įvyko.

Pamokos pabaigoje nuožmioje kovoje Kanapinis įveikė Lašininį. Pamoką baigėme Dzūkijos himnu „Mes esam dzūkai, girių karaliai“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė