vasario 2022

Dailės olimpiada

Šiandien mokykloje vyko nuotolinė 2022 m. rajoninė dailės olimpiada, jos tema „Laikmečių atradimai“. Šeštokų mokyklai atstovavo 7 kl. mokinys Jokūbas Ažukas, jo darbo pavadinimas „Kosmoso atradimai“ ir Šeštokų dailės skyriaus mokinė Gabrielė Zalieckaitė (3gd kl.), darbo pavadinimas „Kartos“. Gabrielė rajone laimėjo I vietą ir keliauja į III šalies etapą. Linkime sėkmės.

Laimėjimai „Olympyje“

Visą lapkričio mėnesį vyko Tarptautinis edukacinis konkursas „Olympis 2021m.  – Rudens sesija“. Konkurso tikslas – sudominti mokinius mokomaisiais dalykais, skatinti mokymosi motyvaciją, patikrinti savo žinias.

Konkurse dalyvavę pradinių klasių mokiniai džiaugiasi pasiekimais ir gautais diplomais bei padėkomis iš įvairių mokomųjų dalykų.

Vaikų tarybos narių siūlymai

Vaikų tarybos posėdžiuose nagrinėjamos įvairios šalies vaikams, o kartu ir visai visuomenei aktualios temos, teikiami pasiūlymai. Žalia Lietuva – tokia buvo penktojo, šį mėnesį vykusio Vaikų tarybos posėdžio tema. Mes, Vaikų tarybos nariai, įsitikinę, puoselėti tvarias idėjas ir ekologiją reikia pradėti nuo mažų dienų, nuo kiekvieno asmeniškai atliekamų darbų ir gero pavyzdžio.
Kviečiame vaikus, šeimas, švietimo bendruomenę atkreipti didesnį dėmesį į aplinkosaugos problemas ir kiekvienam asmeniškai prisidėti kuriant Žalią Lietuvą.
Vaikų tarybos narių siūlymai tema – Žalia Lietuva (vaizdo medžiaga) –

Porų futboliuko turnyras „Valentino diena futbolo ritmu 2022“

Šiandien Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko atidėtas porų futboliuko turnyras, skirtas Valentino dienai paminėti, kuriame dalyvavo penkios poros iš aštuntos klasės: „Pupuliukai“, „Saldainiukai“, „Valentinai“, „Saldi porelė“ ir „Balandėliai“.

Sakysit, jau per vėlu švęsti Valentino dieną, bet geriau vėliau nei laukti vėl visus metus.

Visos komandos sužaidė tarpusavyje ir tik tada paaiškėjo prizininkai ir nugalėtojai: bronzinės širdys – Gerda ir Alanas („Valentinai“), sidabrinės širdys – Emilija ir Nojus („Pupuliukai“), auksinės širdys – Ligita J. ir Vilius („Saldi porelė“).

Apdovanojimus pagamino ir paguodos prizus įsteigė fizinio ugdymo mokytojas V. Jasevičius. Statulėlių dizainas – Jolita Jasevičienė.

Labai smagu, kad dalyvavote, varžėtės, bendravote ir netradiciškai paminėjote Valentino dieną. Dar kartą įrodėme, kad per sportą galima suorganizuoti bet kokį renginį, net ir Valentino dienos.

Ačiū Edvinui ir Austėjai B., Gabijai ir Andriui, Gerdai ir Alanui, Emilijai ir Nojui, Ligitai J. ir Viliui.

Taip pat už pagalbą organizuojant šią popietę noriu padėkoti Emiliui, Karoliui ir Rokui, už fotografijas dėkui Airai ir Austėjai P.

Šeštokų mokyklos NVŠ jaunieji šauliai…

…Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėjo organizuodami 16 km žygį Kalniškės miške.

Vasario 11 d. Šeštokų mokykloje vyko Kalbų ir socialinių mokslų netradicinė diena, kurios pagrindinis akcentas buvo Vasario 16-osios, Valstybės atkūrimo dienos, paminėjimas.

Visi mokiniai: ir mažiausi, ir vyriausi, turėjo savų veiklų. Štai darželinukai, mažieji „Varliukai“ Lietuvos gimtadienį paminėjo taip: piešė, spalvino, lipdė vėliavėles. Po to savo darbą užbaigė lauke – papuošė mokyklos kiemelį.

Ikimokyklinės grupės mažyliai taip pat kruopščiai dirbo: gamino tautinius simbolius.

Pirmokai susipažino su valstybės simbolika, iliustravo dailyraščiu užrašytus mėgstamus eilėraščius.

O štai antrokai rašė dailyraštį ir iliustravo, dėliojo pasakos „Pupelė“ dėlionę, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, kūrė emblemą, o galiausiai vaišinosi šventiniu trispalviu vaisių tortu.

Trečiokams šią dieną teko ieškoti gražių, taisyklingai parašytų lietuvių kalbos žodžių, atsakinėti į viktorinos klausimus bei „austi“ tautines juostas.

4 klasės mokiniams Lietuva yra gimtinė, šalis, kurią myli, gerbia ir puošia savo gerais darbais. Šios dienos netradicinėse pamokose vaikai domėjosi didinga Lietuvos istorija, garsiais žmonėmis, savo krašto praeitimi ir dabartimi.

Lietuvišką tautinį raštą kūrė ir vyresnieji – penktokai piešė ir spalvino spalvinimo priemonėmis, o aštuntokai pasitelkė informacines technologijas.

Taip pat dalis jaunesniųjų mokinių, penktokai, šeštokai ir septintokai, šią netradicinio ugdymo dieną lavino ranką – rašė dailyraštį.

Be to, šeštokai anglų k. gilino žinias apie Lietuvos geografinius objektus: upes, ežerus, kalvas bei medžius. Pagal pateiktus duomenis rašė ir žodžiu lygino ežerų gylį, medžių amžių, upių ilgį, kalvų aukštį, vyko ir integruota muzikos ir lietuvių kalbos pamoka „Vienybės džiaugsmas ir menų sintezė“, kurioje mokiniai daugiau sužinojo apie V. Kudirką, prisiminė „Tautišką giesmę“ ir aptarė, kokią žinutę mums, XXI a. žmonėms, siunčia himno autorius.

Na, o sportuoti mėgstantys bėgo į sporto salę, kur žaidė sportinius žaidimus.

Labai įdomią pamoką apie tradicinį kulinarinį paveldą auklėtiniams septintokams vedė jų auklėtoja.

8–10 klasių mokiniams vyko netradicinės anglų k. ir šiek tiek lietuvių k. pamokos „Skelbiame aukcioną: reikalingi žodžiai“. Pamokos metu mokiniai analizavo įvairius posakius ir patarles laisvės, tėvynės, gimtųjų namų temomis. Lažindamiesi iš įsivaizduojamų pinigų bandė įminti sakiniuose praleistus žodžius. Išaiškėjo, kad geriausi lažybininkai yra 10 kl. mokiniai, kuriems pavyko surinkti ir tūkstantines sumas. 

Gimnazistai taip pat turėjo įdomių veiklų: dalyvavo viktorinose, pasitikrino istorijos žinias, kūrė skrajutes, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Jo didenybė Žodis“ – kūrė fotoneveles.

Žinoma, netradicinė diena neapsiėjo be įvairių meninių ir dokumentinių filmų peržiūrų ir aptarimų. 8–4gd klasių mokiniai žiūrėjo filmus „Knygnešys“, „Nova Lithuania“, „Emilija iš Laisvės alėjos“.

Na, o visų klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis dieną baigė koncerto peržiūra. Numerius koncertui rengė ir įrašinėjo patys mokiniai, padedami muzikos mokytojos ir Meno mokyklos muzikos mokytojos, o viską į vieną sumontavo IT mokytoja. Kviečiame pasidžiaugti jaunaisiais talentais ir jus:

Nacionalinis mokinių piešinių konkursas „Mes užaugome laisvi“

Nacionaliniame piešinių konkurse „Mes užaugome laisvi“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija, dalyvavo 4 klasės mokiniai Vilius Burakovas ir Aleksas Mikelionis. Šie mokiniai pelnė dalyvių padėkas. Sveikiname Vilių ir Aleksą.

4 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Virtualus respublikinis kūrybinis etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“

Šeštokų mokyklos 4 klasės mokinė Smiltė Zaveckaitė dalyvauja virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti (mokytoja I. Bernatonienė).

Linkime Smiltei sėkmės!

KALBŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ IR VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS PAMINĖJIMAS

vyks š. m. vasario 11 d. (penktadienį) Lazdijų r. Šeštokų mokykloje

Aštuntokė – dailės konkurso prizininkė

Jau išrinkti gražiausi ir įdomiausi Lazdijų rajono moksleivių konkurso „Aš pažinau Motiną-Žemę“ piešiniai. III grupėje (11–14 metų) II vietą laimėjo Šeštokų mokyklos 8 kl. mokinė Deimantė Jurkonytė (mok. Inga Kūlokienė).