20 spalio, 2017Daily Archives

Respublikinis piešinių konkursas „Peizažas – rudens spalvos“

Į respublikinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Peizažas – rudens spalvos“ išsiuntėme ketvirtos klasės mokinių Skaistės Sapronaitytės, Doriano Murausko, Gabijos Burakovaitės darbus.

Mokytoja I. Bernatonienė

Prisiminėme talentingąjį Balį Sruogą

Spalio 19 d. minėjome vieno žinomiausių lietuvių rašytojų, klasiko B. Sruogos 70-ąsias mirties metines. Stendą, skirtą rašytojo atminimui, paruošė bibliotekininkė A. Vaišnienė, o pamoką-minėjimą 8–9 klasių mokiniams vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. Rutkauskienė ir A. Paciukonienė. Mokytojos papasakojo vaikams apie rašytoją, jo gyvenamąjį laikotarpį, kraupius patyrimus koncentracijos stovykloje. Taip pat kalbėjomės apie žymiausią B. Sruogos romaną „Dievų miškas“ ir pagal jį pastatytą meninį filmą, diskutavome, kodėl žmonės virsta žvėrimis. Įdomu buvo palyginti ir įvertinti, kaip savitas B. Sruogos rašymo stilius perteikiamas filmuotoje medžiagoje (žiūrėjome filmo ištrauką, o paskui klausėmės tos pačios skaitomos ištraukos. Pamokos-minėjimo refleksija – mokinių laiškai rašytojui.

Netradicinė tradicinių dalykų pamoka

Spalio 18 d. mūsų mokyklos 8 kl. mokiniams buvo vedama integruota chemijos ir lietuvių kalbos pamoka „Kuo tankis skiriasi nuo tanko arba raktinių žodžių svarba suvokiant užduotį“. Pamokos esmė – išmokti skaityti užduotis, žinoti, kuris žodis tekste yra svarbiausias, kitaip sakant, „iššifruoti“ klausimus. Taip pat mokiniai tapo „teksto detektyvais“ – gavę teksto ištrauką turėjo gvildenti smulkmenas ir pasakyti, apie kokią medžiagą kalbama. Dar viena pamokos veikla – darbo plano sudarymas, t. y. aštuntokams reikėjo užrašyti veiksmų seką, kaip jie spręstų chemijos uždavinį.

Išvada: norint teisingai atlikti tiek kalbinę, tiek skaičiavimo užduotį, būtina mokėti ne tik perskaityti klausimą ar sąlygą, bet ir suprasti, ko yra reikalaujama.

Integruota chemijos ir lietuvių kalbos pamoka

Chemijos mokytoja T. Radzevičienė,

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė