rugsėjo 2022

Netradicinė integruota fizinio ugdymo ir fizikos pamoka Šeštokų mokyklos mokiniams

Rugsėjo 28 dieną aštuntos klasės mokiniams vyko netradicinė integruota fizinio ugdymo ir fizikos pamoka „Vidutinis greitis“.

Po pramankštos 8 klasės mokiniai buvo supažindinti su pamokos tikslais, paaiškintos užduotys, kurias turėjo atlikti poromis arba trejetais. Kiekviena pora turėjo ridenti kamuolį tarp stovelių ir pamatuoti  riedėjimo laiką bei atstumą tarp dviejų stovelių. Vėliau vyko intensyvūs vidutinio kamuolio riedėjimo greičio skaičiavimai.

Pamoką užbaigėme netradiciniu žaidimu „Kas greitesnis?“ ir vykusių veiklų aptarimu, refleksija. Netradicinę integruotą fizinio ugdymo ir fizikos pamoką vedė fizinio  ugdymo ir fizikos mokytojai Vaidas Jasevičius ir Audrius Kazakevičius.

Noriu padėkoti fizikos mokytojui Audriui ir 8 klasės mokiniams už naujas patirtis ir bendrystę.

„Solidarumo bėgimas 2022“

Judumo savaitės „Paspirtukų lenktynės 2022“

Šeštokų mokyklos sporto aikštyne vyko Judumo savaitės renginys „2–4 klasių paspirtukų lenktynės“, kuriame dalyvavo gausus būrys pradinių klasių mokinių.

Mokiniai turėjo paspirtuku įveikti parengtą trasą sporto aikštyne.

Tarp antrokų nepralenkiamas buvo Adrijus (aukso medalis), II vietą iškovojo Jonė (sidabro medalis), III vietą užėmė Ernesta (bronzos medalis).

Greičiausias iš trečiokų – Lukas (auksas), II vieta – Ugnė (sidabras), III vieta – Andrėja (bronza).

Ketvirtokų tarpe greičiausiai trasą įveikė Rokas M. (aukso medalis), II vietą užėmė Kajus (sidabro medalis), III vieta atiteko Deiviui (bronzos medalis).

Už apdovanojimus labai AČIŪ Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.

Taip pat noriu padėkoti šių paspirtukų lenktynių teisėjams – savo auklėtiniams penktokams, Jūs nerealūs, bei pradinių klasių mokytojoms Gitai, Linai ir Ženetai už mokinių paraginimą sudalyvauti Judumos savaitės „Paspirtukų lenktynėse“.

Jaunieji šauliai dalyvavo minėjime

Lazdijų r. Šeštokų mokyklos jaunieji šauliai Dainavos apygardos Šarūno rinktinės Mindaugo ir A. Juozapavičiaus tėvūnijų partizanų 71-ųjų žūties metinių paminėjime Lietuvos partizanų kovos ir žūties vietoje – Bestraigiškės miške (Demeniškių k., Seirijų sen., Lazdijų r.).

„Būk saugus kelyje“ pamokėlės

Šeštokų mokykloje lankėsi Lazdijų policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Ribinskienė bei veiklos skyriaus tyrėjas Dainius Kunigonis. Jie pirmos klasės mokiniams vedė pamokėles „Būk  saugus kelyje“. Vaikai labai atidžiai klausėsi aktualių kelių eismo taisyklių, atliko įvairias užduotėles. Visi pirmaklasiai gavo po atšvaitą ir po šokoladuką. Dėkojame pareigūnams Renatai Ribinskienei ir Dainiui Kunigoniui už nuoširdų bendradarbiavimą bei įdomias netradicines pamokėles. 

1 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Akcija „Apibėk aplink savo mokyklą“

Judumo savaitei paminėti Šeštokų mokykloje vyko akcija „Apibėk aplink savo mokyklą“, kurioje dalyvavo 15 penktokų. Mokiniai ir bėgo, ir ėjo paprastu žingsneliu. Taip pat naudojo „skautiško bėgimo“ techniką. Pajudėję, žvalūs ir energingi grįžo į klases tęsti pamokų.

VSB specialistė Rima Petrauskienė

Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka

2 klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje „Kas vasarą su kailiniais, o žiemą su marškiniais?“ ėmėsi neįprastų veiklų. Pirmiausia prisiminė pagrindines medžio dalis, naudodami IT tyrinėjo, atliko bandymus, o galų gale ragavo gilių kavą. Mokiniams buvo įdomu, smalsu, o gilių kavos skonis sukėlė įvairius skonio pojūčius. Kai kuriems tai buvo panašu į karšto šokolado, kakavos ar riešutų skonio gėrimus.

Paminėta Žydų genocido diena

Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minime Žydų genocido dieną. Šeštokų miestelio žydų atminimą pagerbėme istorijos ir pilietiškumo pamokose prie paminklo Pasaulio tautų teisuoliui Juozui Inkratai. Jis karo metu nuo mirties išgelbėjo dvi žydaites: Hutą ir Bertą. „Atmintis gyva, nes liudija…“

STEAM būrelio nariai atliko eksperimentus su augalais: pavasarį pasėjo sėklas, jas daigino, persodino daigus ir iki rudens augino lysvėse prie mokyklos ir namuose. Už kantrybę gamta dosniai atsilygino.

Visos projekto nuotraukos yra čia.

10 km žygiavo devintokai

2022 m. rugsėjo 22 d. įvyko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos organizuotas baigiamasis renginys-žygis „Judėk. Pažink. Atrask. Lazdijai“, skirtas Europos judumo savaitei 2022. Žygio metu kartu su visais dalyviais Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 9 kl. mokiniai patyrė smagių iššūkių: keliavo aplink Lazdijų miestą ir įveikė 10 kilometrų trasą.

Žygis prasidėjo Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Po instruktažo, bendros mankštos startavo grupelės žygeivių. Pakeliui sustodami pailsėti ir pasistiprinti mokiniai nužingsniavo numatytus 10 kilometrų ir finišavo Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Žygiuotojams įteikti medaliai.