vasario 2021

Dailės olimpiada

Vasario 25 d. įvyko 27-osios Lietuvos dailės olimpiados „Pasakos, patarlės, priežodžiai ir minklės“ antrasis etapas. Šeštokų mokyklai atstovavo Miglė Mikelionytė, o Meno mokyklos skyriui – Gabrielė Zalieckaitė. Mergaitės puikiai pasirodė!

Dailės mokytoja I. Kūlokienė

Prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny!“

Pirmos, antros, trečios klasių mokiniai dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento organizuojamoje prevencinėje akcijoje „Būk saugus, mokiny!“. Užsiėmimo metu Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas A. Talandzevičius kalbėjo apie gaisrus, jų kilimo priežastis, pagalbą kilus gaisrui.

Pradinių klasių mokytojos

Lazdijų rajono moksleivių konkursas „Spalvoti tautodailės raštai“

Jau išrinkti ir apdovanoti gražiausi ir įdomiausi Lazdijų rajono moksleivių konkurso „Spalvoti tautodailės raštai“ piešiniai. Juos, pagal nuostatų reikalavimus, išrinko Lazdijų krašto muziejaus direktorės patvirtinta komisija. Po vieną iš kiekvienos amžiaus grupės nugalėtoją išrinko ir socialinio tinklo Facebook paskyros lankytojai spausdami „patinka“ prie jiems labiausiai patikusio piešinio. Lazdijų krašto muziejaus Facebook paskyroje daugiausia patiktukų sulaukė: II grupei (7–10 metų) priskirtas Lazdijų rajono Šeštokų mokyklos mokinys Vilius Burakovas).

Mokytoja I. Bernatonienė

Dailės skyriaus mokinukai sveikina Lietuvą!

Žiūrėkite čia.

Darželio vaikučiai švenčia Vasario 16-ąją

Penktadienio, netradicinės dienos, apžvalga

Š. m. vasario 12 d. mūsų mokykloje vyko netradicinio ugdymo Kalbų ir socialinių mokslų ir valstybės atkūrimo diena. Nuotolinių užsiėmimų metu mokytojai mokinius pakvietė į įvairiausius užsiėmimus. Pirmiausiai mokinių namų langai pražydo, nes juose papuošė gražiausios trispalvės tulpės.

 

Pradinių klasių mokiniai prisiminė svarbiausius valstybės simbolius, klausė, patys skaitė ir netgi kūrė eiles Lietuvai, dalyvavo integruotose pamokose, viktorinose, kūrybinėse dirbtuvėse, „karūnavo kunigaikščius“, klaidžiojo „žodžių labirinte“, apsilankė virtualiame muziejaus ture.

Artėjant puikiai valstybinei šventei, Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir šiemet itin žiemiškai Užgavėnių šventei, 4 klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytoja V. Lazauskienė užsiėmimo metu pasveikino Lietuvą ir artėjantį pavasarį išties praktiškai ir kūrybingai. Tikėdami, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysime, būsime sotūs, stiprūs ir sveiki visus metus, mokiniai patys iškepė vardinius blynus Lietuvai, iš kurių sudėjo gimtosios šalies pavadinimą anglų kalba „LITHUANIA“. Dėkoju mokiniams už iškeptas dovanas.

Vyresnieji taip pat turėjo įdomios veiklos – 5–10 kl. mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ar pažįstu Lietuvą“, kurios nugalėtojais tapo Ligita Karauskaitė (7 kl.), Miglė Klimavičiūtė (6 kl.), Urtė Šubšinskaitė (7 kl.), Dainora Šuminskaitė (10 kl.), Matas Raginskas (9 kl.), Rytis Pečiukonis (9 kl.). Sveikinam, Jūs tikrai pažįstat Lietuvą! Vėliau, kol šeštokai su lietuvių kalbos mokytoja kalbėjosi, kaip du simboliai – Rūpintojėlis ir Vytis – atskleidžia lietuvių būdą, penktokai ir septintokai su kalbų mokytojomis kūrė meną iš žodžių užsiėmime „Wordcloud: kuriame žodžių debesį“.

Taip pat į Šeštokų mokyklos netradicinės dienos veiklas įsiliejo ir gimnazistai: jie turėjo integruotą anglų ir lietuvių kalbų užsiėmimą „Aš tikrai myliu Lietuvą!“. Rezultatas – daug įdomių minčių, nugulusių į popieriaus lapus arba išbarbentų kompiuterio klaviatūra.

 

Vėliau vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Emilija iš laisvės alėjos“, o patys ištvermingiausieji, nepabūgę lauke spaudžiančio šaltuko, netgi leidosi į „5–10 tūkstančių žingsnių Lietuvai“ ėjimą.

Tai bent nuostabi dienelė! Dėkojame visai mokyklos bendruomenei, taip aktyviai įsitraukusiai į šią nepakartojamų įspūdžių kupiną dieną.

Saugotis reikia ir internete

Vasario 8-13 d. Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šią savaitę mūsų mokykloje taip pat daug kalbėta klasės valandėlių metu su mokiniais apie internete tykančius pavojus ir ką reikia daryti, jeigu susiduria su sunkumais, naudojant išmaniuosius įrenginius. Nuotoliniu būdu dalyvauta prevenciniuose užsiėmimuose ,,Saugus internetas’’ su Lazdijų Policijos bendruomenės pareigūne R. Ribinskiene.

Prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny!“

4 klasės mokiniai dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento organizuojamoje prevencinėje akcijoje „Būk saugus, mokiny!“. Užsiėmimo metu Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas A. Talandzevičius pademonstravo filmuką apie gaisrų kilimo priežastis, pavojus ir pagalbą kilus gaisrui. Informacija buvo aktuali ir naudinga.

4 kl. mokytoja Ž. Stankevičienė

Padėkos iš LR Seimo

Džiaugiamės 3-5 klasių mokinių aktyviu dalyvavimu konkurse „Laisvės karta sako Jiems ačiū“, skirtame paminėti Sausio 13-osios įvykių 30- metį. Dėkojame LR Seimo narei Irenai Haase už gautas padėkas.

Debiutas Meninio skaitymo konkurse

Pernai turėjusiame įvykti rajoniniame Meninio skaitymo konkurse mokyklai atstovauti žadėjusi tuo metu dar šeštokė Gerda kiek nusivylė, nes paskelbus karantiną konkursas neįvyko. Vis dėlto šiemet sėkmė nusišypsojo – konkursas vyko nuotoliniu būdu ir Gerda 5–8 klasių grupėje užėmė III vietą! Taigi, vienu šūviu – trys zuikiai: puiki viešojo kalbėjimo patirtis, prizinė vieta ir galimybė tobulėti dirbant Teams platformoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Paciukonienė