spalio 2022

Pasiruošimas Helovynui

2022 m. spalio 24–28 dienomis Lazdijų r. Šeštokų ikimokyklinukai smagiai ir kūrybingai ruošėsi jau tradicija mokykloje tapusiai Helovyno šventei.

Paskaita-praktinis užsiėmimas Šeštokų mokyklos jauniesiems šauliams

Spalio 20 d. po pamokų Šeštokų mokyklos jauniesiems šauliams vyko paskaita-praktinis užsiėmimas „Topografija“. Topografijos subtilybių Šeštokų mokyklos jaunuosius šaulius mokė Dainavos apygardos I rinktinės 108 Lazdijų kuopos karys savanoris Aurimas Dzemyda.

„Pasaulio šalys“

Šeštoje klasėje vyko integruota geografijos ir anglų k. pamoka „Pasaulio šalys“. Jos metu mokiniai išmoko anglų k. įvardinti pagrindines ir tarpines pasaulio šalis / kryptis. Atlikdami praktines užduotis, naudojosi kompasu ir žymėjo topografiniais ženklais įvairius objektus, jų kryptį įvardijo anglų kalba Darbo pabaigoje mokiniai patvirtino, kad anglų k. ir geografija yra susijusios disciplinos, juk pasaulio kryptys kompasuose dažniausiai žymimos anglų kalba, o pasiklydus kitoje šalyje taip pat yra svarbu atskirti ir suprasti nuorodas.

Žmogaus saugos pamoka

Pirmosios pagalbos teikimas žmogus saugos pamokoje 6 klasėje.

Tradicinė Maisto diena + Rudenėlio šventė

Penktadienį visą mokyklos bendruomenę pralinksmino Maisto diena – Rudenėlio šventė. Beveik visų klasių mokiniai įsirengė prekiavimo vietas – pasipuošė stalus, išdėliojo rudens gėrybes. Na, o kaip sakoma, kas nepardavinėjo, tas pinigines tuštino. Vadinasi, nepatenkintų nebuvo, o Maisto diena paminėta sočiais, sveikais užkandžiais ir sveikuoliškais pyragais!

Dalyvavo pradinių klasių mokinių konferencijoje

2022 m. spalio 21 dieną į Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokytojų organizuojamą ir jau tradicine tapusią respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją „Senolių skrynią pravėrus 2022“ vyko Šeštokų mokyklos 2 kl. mokinės Ernesta Ravaitytė ir Kamilė Šablevičiūtė. Konferencijos organizavimo tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius domėtis senaisiais amatais, branginti savo tautinį-kultūrinį savitumą, stiprinti kartų ryšius, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo, socialumo ir mokymosi mokytis, bendravimo ir bendradarbiavimo, IKT kompetencijas, ugdyti gebėjimus pritaikyti žinias praktikoje.

Ernesta kalbėjo apie savo močiutės amatą – kojinių mezgimą pristatyme „Be staklių išausta, be adatos pasiūta“. Mokinę konferencijai ruošė mokytoja Ž. Stankevičienė.

Rudens džiaugsmeliai

Ikimokyklinės grupės vaikučiai moka džiaugtis rudenėliu ir sveiku maistu, kurį atnešė pasakų veikėjai ežiai ant savo spygliukų. Vaikučiai jau moka daryti ir darbelius iš lapų ir statyti lapų pilis, žaisti žaidimą „Lapų lietus“.

Netradicinės istorijos pamokos

Šeštokų mokyklos dešimtos klasės mokiniams vyko netradicinės istorijos pamokos Lazdijų krašto ir Lazdijų laisvės kovų muziejuose.

Paroda mokyklos bibliotekoje

Šeštokų mokyklos bibliotekoje vyksta knygų paroda V. Krėvės-Mickevičiaus atminimui pagerbti, nes sukanka 140 metų, kai 1882 m. spalio 19 d. Subartonyse, Merkinės valsčiuje, Alytaus apskrityje, gimė Lietuvos prozininkas, dramaturgas, lietuvių literatūros klasikas, profesorius, politinis veikėjas Vincas Krėvė-Mickevičius.  

Kviečiame apsilankyti pertraukų metu, pasižiūrėti knygų parodėlę, paklausyti įrašų apie V. Krėvės-Mickevičiaus biografiją, jo kūrybą.

Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena

Minėdami šią dieną Šeštokų mokyklos pradinių klasių mokiniai modeliavo „Sveiko maisto porcijos lėkštę“. Mokinukai karpė, lipdė ir „Porcijos lėkštėje“ išdėstė maisto produktus, kuriuos rekomenduojama valgyti dažniausiai. Buvo aiškinama vaisių ir daržovių reikšmė sveikatai.