gruodžio 2017

Svečių apsilankymas pas pradinukus

Lazdijų rajono bibliotekininkių teatriukas „Šakar Makar“ su spektakliuku „Raganaitės Džildos Kalėdos“ lankėsi pas Šeštokų mokyklos pradinukus. Visiems vaikams artistai dovanojo gerą nuotaiką.

Neužmiršo mažuosius mūsų mokyklos mokinukus aplankyti ir Kalėdų Senelis. Vaikams  jis padovanojo daug žaidimų, atrakcijų, siurprizų ir saldainių. Visi vaikučiai seneliui padėkojo ir pasveikino atliekamomis dainelėmis, eilėraštukais, šventiniais palinkėjimais.

Pradinių kl. mokytoja I. Bernatonienė

Beveik tradicinė Muzikinė kaukė

Paskutinę dieną prieš atostogas mokykloje linksminomės: vyko Muzikinės kaukės koncertas. Džiugu, kad įsitraukė beveik visų klasių atstovai – atsakingai ruošė pasirodymus, demonstravo kostiumus ir drąsą. Kai kam galbūt iššūkis buvo vien išeiti į sceną, pasirodyti viešai, kitiems – atlikti sidėtingą šokį, o dar kai kam ir gyvai padainuoti.

Kiekvienam, stebėjusiam renginį, manau, šovė į galvą mintis, kad mokykloje tikrai turime talentų, kai kurių, deja, dar neatskleistų… Tad labai norisi palinkėti, kad kiekvienas rastų savo sritį, atsiskleistų ir kitiems laistų pasigrožėti tuo, ką daro.

Šeimų krepšinio turnyras

2017 m. gruodžio 19 d. mokyklos sporto salėje vyko jau tapęs tradiciniu 3/3 šeimų krepšinio turnyras. Jėgas išbandė Botyrių, Valukonių, Armalių, Bučinskų šeimos. Po įtemptos kovos pirmąją vietą iškovojo Valukonių šeima, antrieji liko Botyriai, treti Bučinskai, ketvirti Armaliai. Komandoms buvo įteikti prizai, kuriuos įsteigė mokytojas Kęstutis Žilinskas. Žaidėjams netrūko sportinio azarto ir geros nuotaikos. Sveikiname turnyro dalyvius.

Krepšinio būrelio vadovas Kęstutis Žilinskas

Mūsų mokyklos mokiniai tapo tarptautinės „Kings“ bendruomenės nariais

Sveikiname visus mokinius, dalyvavusius tarptautiniame matematikos ir anglų kalbos konkurse „Kings“. Mokiniai susirungė su 20000 dalyvių iš visos Lietuvos. Džiugu, kad dalis jūsų ne tik patekote į finalą, tačiau ir atlikdami finalines užduotis parodėte puikius rezultatus. Smagu, kad nepabūgote konkurencijos ir išdrįsote sudalyvauti! Tai tik dar kartą įrodo, jog esate smalsūs, žingeidūs, pasitikintys savimi.

Anglų kalbos mokytoja S. Ažukienė

Ugniagesio profesija – tai pašaukimas

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį kartu su kitomis mūsų rajono mokyklų komandomis dalyvaujame netradicinėje pamokoje „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“, o vėliau ir rajoniniame konkurse. Štai keletas akimirkų iš rajoninio konkurso „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“.

Mokytoja Birutė Jurkonienė

Edukacinė pamoka muziejuje: „Senoji mokykla“ ir nepakartojami atvirukai

Gruodžio 12 d. mūsų mokyklos 5–6 klasių mokiniai vyko į Lazdijų krašto muziejų, į edukacinę pamoką „Senoji mokykla“. Padedant muziejaus darbuotojai Vilmai Busilaitei, turėjome puikią galimybę iš arčiau susipažinti su mokymosi ypatumais senovėje. Mokiniai turėjo galimybę pabandyti rašyti į specialius sąsiuvinius žąsies plunksna, pavartyti to meto knygas, pasėdėti senoviškuose juoduose suoluose. Po pamokos dalyvavome kalėdinių atvirukų gaminimo pamokėlėje. Ačiū muziejaus darbuotojai Vilmai: išmokome gaminti nepakartojamo grožio atvirukus. Lazdijų krašto muziejus ir jo darbuotojai mums paliko neišdildomą įspūdį.

Istorijos, geografijos mokytoja Birutė Jurkonienė

Europos atliekų mažinimo savaitė

Europos atliekų mažinimo savaitė – renginiai, kasmet vykstantys paskutinę lapkričio savaitę. Šiemet ketvirtos klasės mokiniai iš atliekų gamino žaislus, piešė piešinius, skaitė kūrinėlius apie gamtos išsaugojimą. Mokiniai  surinko 4,5 kg netinkamų naudoti baterijų ir galvaninių elementų bei pristatė į specialiąsias surinkimo talpas. Daugiausia jų atnešė Nojus, Dorianas, Vilius. Taip pat ketvirtokai rinko plastikinius butelių kamštelius: iš jų gamins meninius darbus.

4 kl. mokytoja I. Bernatonienė

‘‘Holly Jolly Christmas Party“

Gruodžio 15 d. anglų k. mylėtojai susirinko į „Holly Jolly Christmas Party“. Vakarėlis prasidėjo videoperžiūra, kurią verta peržiūrėti visiems, tikintiems stebuklais (http://film-english.com/2015/12/20/the-man-on-the-moon/). Aptarę žmogiškąsias vertybes bei šventinio kalėdinio laikotarpio dvasią, leidome sau šiek tiek pasilinksminti. Šeštokės Skaistė ir Justina viliojo saldžiomis dovanėlėmis, kurias mokiniai gavo tik taisyklingai sudėlioję bei atsakę į klausimus apie dovanas, šventimą, stebuklus ir kita. Aštuntokės nenusileido išradingumu ir pasiūlė pasiklausyti nuotaikingos dainos, įrašant praleistus žodžius. Na, o Vaida su Gyčiu (9 kl.) kvietė išbandyti taiklumą ir siūlė kuo taikliau sunerti žiedus ant briedžiuko ragų. Galiausiai Vasarė su Karolina siūlė pažaisti sniego gniūžtėmis.

Susitikimą užbaigėme pamąstymais, kurdami trumpus „deimantinius“ eilėraštukus, o temų buvo įvairių: kas rinkosi tradiciškai – žiemą, sniegą, šv. Kalėdas, kai kurie nusikėlė į vasarą.

Pasivaišinę kalėdiniais sausainiais, viliuosi, kad įkvėpti šventinės dvasios, iškeliavome į namus. Kas toliau dovanėlių pakuoti, kas kitais žiemos džiaugsmais gėrėtis.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Šimtmečio vėliava Šeštokų mokykloje

Po Lazdijų rajono įstaigas kelionę tęsia Lietuvos šimtmečio vėliava, kurią sukūrė literatė Aldona Mikalonienė. Vėliava pasiekė ir Šeštokų mokyklą, šiuo metu puošia pirmojo aukšto fojė. Kartu su vėliava keliauja ir priedai, ant kurių pasirašyti gali visi norintys.

Visus metus po Lazdijų rajono seniūnijas bei jose esančias įstaigas keliavusi žymioji vėliava iškilmingai bus sutikta kitų metų Vasario 16-ąją.

Šokti kartu gera!

Kiekvieną dieną ilgosios pertraukos metu mokiniai renkasi antrojo aukšto fojė ir noriai mankštinasi skambant muzikai. Įvairius judesius ir pratimus jie mato ir kartoja pagal įrašus televizoriaus ekrane.