gegužės 2016

Pirmokų ir jų tėvelių edukacinė iškyla

Gegužės 31 d. pirmokai drauge su tėveliais ir mokytoja Gita Dvilinskiene aplankė Metelių regioninį parką.

Lankytojų centre vaikai ieškojo informacijos apie rečiausius gyvūnus bei augalus, paslėptos „pušų kamienuose“. Sužinojome apie balinių vėžlių gyvenimą ir žiemojimą. Čia vaikai gilino savo ekologines žinias žaisdami žaidimus „Padėk vėžliukams rasti namus“ ir „Kur kas gyvena“. Per optinę įrangą stebėjome Dusios ežero kalvas, Kryžių šventovę, paukščius.

Žygiuodami miško takeliu vaikai pasikartojo ir daug naujo sužinojo apie gamtą. Skanavome kiškiakopūsčių, rinkome kankorėžius, atsakinėjome į gidės klausimus apie medžius ir kitus miško augalus, išbandėme trasos kliūtis.

Užlipę į Metelio apžvalgos bokštą įveikėme aukščio baimę. Čia per žiūronus stebėjome Metelio ežero pakrantes, kur pastebėjome gulbes, kormoranus, antis.

Ačiū šauniausiai mūsų mokytojai-auklėtojai Gitai Dvilinskienei už objektyvų teisėjavimą vaikučių ir mamų futbolo dvikovoje, už pasibraidžiojimą Dusios ežere, už estafetes, išmankštinusias kojeles bei rankeles.

Ačiū mamytėms už puikų komandinį darbą, skanius pyragus, gerą nuotaiką! Iki kitų susitikimų. Gražios vasaros!

Sandra Ažukienė

Dešimtokų išleistuvės

Gegužės 31 d. mokyklos devintokai surengė gražią ir nuotaikingą šventę, dešimtokų išleistuves. Dešimtokus pasveikino ir gražius žodžius pasakė Šeštokų mokyklos direktorė M. Januškevičienė, 10 klasės auklėtoja Aldona Rutkauskienė. Sveikinimus dešimtokams ir simbolines dovanėles įteikė devintokai.

Ketvirtokų išleistuvės

Sporto diena

Gegužės 20 d. pradinių  klasių mokinių komanda dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės pradinių klasių mokinių sporto dienoje, kurią organizavo Veisiejų Sigoto Gedos gimnazija ir vyko Veisiejų miesto parke. Sporto diena buvo pradėta nuotaikinga rytmetine mankšta. Na, o po to visi mokiniai dalyvavo draugiškose estafečių stotelėse. Buvo smagu ir linksma. Pasibaigus estafetėms mokiniai vaišinosi skania grikių koše, gėrė arbatą. Kaip ir kitiems dalyviams, organizatoriai komandai įteikė padėkos raštą už dalyvavimą sporto dienoje.

 

Paskutinio skambučio šventė

   Nuaidėjo paskutinis mokyklinis skambutis 61(1) laidos 13 abiturientų.

Viskas prasideda ir baigiasi. Dvyliktokams paskutinis skambutis – moksleiviško gyvenimo pabaiga ir egzaminų pradžia.

 Šventę pradėjo Greta Labenskaitė, atlikdama M. Mikutavičiaus dainą ,,Apie mus“. Abiturientus sveikino mokyklos direktorė M. Januškevičienė, sveikinimo žodį tarė būsimi pirmokėliai, pirmoji mokytoja L. Kunigonienė, klasės auklėtoja A. Vaišnienė, miestelio klebonas E. Naujalis.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui D. Kalesnikas ne tik sveikino abiturientus linkėjo jiems sėkmės, bet ir įteikė padėkos raštus.

 Savo smuiko garsus dvyliktokams skyrė ir R.Kairaitytė. Ji pagrojo du kūrinius.

 Šventę organizavo 11 klasės mokiniai ir auklėtoja O.Žėkienė. Abiturientai vienuoliktokams perdavė simbolinį raktą ir testamentą.

 Jūs išeinat. O viskas lieka čia. Kad ir po dešimties, dvidešimties metų sugrįšit, rasit dalelę savęs. Praeitis tykos jūsų kiekvienoje klasės kertelėje, už kiekvieno mokyklos kampo. Ir primins – čia buvot laimingi, čia buvot saugūs, čia ir rūpesčių beveik nebuvo…

 Akimirkos iš paskutinio skambučio šventės…

Dailės ir technologijų pamoka „Medžio drožyba“

Dailės ir technologijų pamoką „Medžio drožyba“ pradinių klasių mokiniams vedė antros klasės mokinio Alano tėtis Virginijus. Jis mokiniams pristatė paties pagamintus medžio dirbinius. Paaiškino, kad medis apdirbamas įvairių formų  raižytuvais, peiliukais, dildėmis, kaltais, o naudojama mediena turi būti patvari, lengvai apdirbama, vientisa. Virginijaus dirbiniai įvairuoja nuo smulkių ornamentų, skulptūrėlių iki didelių kryžių. Antros klasės mokiniams jis padovanojo savo meno kūrinį „Pelėda“ .

Gamtos ir tiksliųjų mokslų diena

 Devintos ir dešimtos klasių mokiniai dalyvavo integruotame renginyje – gamtos ir tiksliųjų mokslų dienoje, kurios tikslas  – integruojant gamtos ir tiksliuosius mokslus, plėtoti mokinių gamtamokslines ir matematines kompetencijas, formuoti praktinės veiklos ir komandinio darbo įgūdžius, populiarinti gamtos ir tiksliuosius mokslus. Renginio metu mokiniai burtų keliu buvo paskirstyti į mišrias komandas, kurios tarpusavyje varžėsi atlikdamos praktines ir kūrybines užduotis. Mokytojų parengtos užduotys buvo integruotos, siejosi su matematikos, fizikos ir biologijos dalykais: mokiniai sprendė uždavinius, galvosūkius, kūrė eilėraščius ir bandė paaiškinti kasdieninius reiškinius. Komandų darbus ir atsakymus tikrino ir vertino garbingai išrinkta vertinimo komisija – devintokė Greta ir dešimtokė Aistė. Renginį organizavo ir vedė fizikos mokytojas A.Kazakevičius, matematikos/informacinių technologijų mokytoja A.Kancevičienė ir biologijos mokytoja J. Vaičeskienė.

Sveikatos mokyklėlė

Antros klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje, kuri vyko Šeštokų BPG kabinete. Mokinius  pasitiko bendruomenės  slaugytojos  Janina Meištienė  ir Aldona   Judickienė. Šioje pamokoje mokiniai įtvirtino sveikos gyvensenos pagrindines taisykles, vitaminų svarbą žmogui, atliko praktines užduotis.

Mokinių išvyka į Lietuvos kelių muziejų

   Balandžio 6-ąją, VĮ „Alytaus regiono keliai“ kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu organizavo konkursą, skirtą paminėti Saugaus eismo dieną. Saugiausios komandos titulą pelnė ir pagrindinį prizą – kelionę į Lietuvos kelių muziejų laimėjo Lazdijų r. Šeštokų mokyklos komanda „Švyturėliai“.

   Gegužės 11 d. kelių muziejaus link pajudėjo autobusas kartu su konkurso nugalėtojais, jų palaikymo komanda, lydinčia mokytoja, VĮ „Alytaus regiono keliai“ atstove ir policijos pareigūnais. Prieš tai Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės vyresnysis specialistas Ramūnas Petrušis ekskursantams priminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Akcentavo, kad įlipti ir išlipti iš autobuso galima tik jam visiškai sustojus, priminė, kad ir autobuse privaloma segėti saugos diržus, kad draudžiama blaškyti vairuotojo dėmesį, vaikščioti ar stovėti judančioje transporto priemonėje. Continue reading »

Europos egzaminas

Mokykloje įvyko Europos egzaminas, kuriame dalyvavo 7-12 kl. 20 mokinių. Mokiniai atliko testą, kuriame buvo 15 užduočių. Geriausiai atliko 3 ge mokinys Daivaras Dadurka ir pateko į II etapą, kuris vyks gegužės 13 d. ,,Pažink Europą” interneto svetainėje. Taip pat gerai sekėsi atlikti Europos egzamino užduotis Melanijai Meilutei – 10 klasės mokinei, Rugilei Kairaitytei – 9 kl. mokinei. Europos egzaminą organizavo Edvardas Januškevičius, istorijos mokytojas metodininkas. Dėkojame visiems dalyvavusiems už norą dalyvauti ir sėkmingą testo atlikimą.