gruodžio 2022

Mažieji linksminosi su Kalėdų seneliu

Gruodžio 23 d. mokykloje vyko ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kalėdinė šventė ,,Suskambo Kalėdų varpeliai” Kalėdinio renginio metu mokykloje apsilankė ir Kalėdų senelis. Jis kartu su vaikais linksmai dainavo, šoko ratelyje bei dalino dovanas.

Daugiau renginio akimirkų rasite čia.

Žvaigždžių valanda „Muzikinėje kaukėje“

Paskutinę dieną prieš didžiąsias metų šventes Šeštokų mokykloje pagaliau vėl leidome tradiciškai – grožėjomės, mėgavomės, juokėmės, bendravome „Muzikinėje kaukėje“. 5–4gd klasių atstovai bei Meno mokyklos mokiniai įvairiai prisidėjo: kas šoko, kas dainavo, kas vaidino, bet tiek žvaigždžių mokykloje tikriausiai ar niekada nebuvo, o žiūrovai sukėlė sienas drebinančias ovacijas.

Visų klasių atstovai pasveikinti, apdovanoti saldžiomis dovanomis, o visuotiniu dalyvių balsavimu išrinkti geriausieji: trečią vietą užėmė 4gd kl. atstovai, antrą – aštuntokai, o nugalėtojais paskelbti ir savo dainą dar kartą sudainuoti įpareigoti devintokai.

Daugiau renginio akimirkų žiūrėti čia.

Anglų k. renginys gabiems mokiniams „Get ready for Christmas“

Kalėdinių renginių maratoną papildė jau tradicija tapęs anglų k. renginys gabiems mokiniams „Get ready for Christmas“. Jame dalyvao 5–10 kl. ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus mokiniai. Jo metu dalyviai susiskirstė į keturias komandas ir atliko įvairias kalėdinės tematikos užduotis: varžėsi dalyvaudami aukcione, atliko muzikinę užduotį,  mėgino „iškrapštyti“ žiemos ir šventinius žodžius. Nugalėtojais tapo Danieliaus (5 kl.), Gabijos ir Aurėjos (6 kl.) bei Pauliaus (3gd kl.) komanda „White Snowmen“. Ačiū Ligitai Galdikaitei (9 kl.) ir Skaistei Karauskaitei (3gd kl.) už renginio vedimą.

Anglų k. mokytoja Sandra Ažukienė

Kalėdinių giesmių festivalis

Ketvirtadienį, gruodžio 22 d., Šeštokų mokyklos jaunieji dainininkai dalyvavo nuostabiame kalėdinių giesmių festivalyje Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje.

Šventinė nuotaika, gūsis miltų ir juokas…

Sunku įsivaizduoti gražiausias metų šventes be gardžių meduolių, imbierinių sausainių, kalėdinės eglutės, dovanėlių savo artimiesiems. Tad gruodžio 21 d. 2 klasės mokiniai keliavo į mokyklos virtuvėlę, kur kepė kalėdinius sausainius. Šventinė nuotaika, gūsis miltų ir juokas sklandė ore. Tai nuostabus laikas, skirtas  geriems ir gražiems darbams, prasmingam bendravimui.

Karjera: sudėtingas kliūčių ruožas ar malonus pasivaikščiojimas?

Rinkdamiesi gyvenimo kelią ir juo eidami nebijokite kliūčių, nesustokite pusiaukelėje ir žinokite – pastangos duoda rezultatų. Jūs ieškote savo kelio! Karjera – visą gyvenimą trunkantis procesas. Pradėdamas karjerą pirmiausia klausk savęs – o kas man įdomu? Kaip įsivaizduoju savo karjerą? Kas ji man?

Gruodžio 19 d. 5–10 kl. mokiniai dalyvavo profesinio orientavimo pamokose. Mokiniai atliko įvairias užduotis. Viena iš užduočių buvo kiekvienam sudėti akmenis, šakeles ant savo gyvenimo kelio. Akmenys ir medžio šakelės simbolizavo kliūtis jų kelyje. Vieni parodė, kad kliūčių yra daug ir su jomis tenka dažnai susidurti, kitų kliūtys yra paprastos ir lengvai pašalinamos. Taip pat mokiniai susipažino su profesijomis, atliko savęs pažinimo testus, plakatuose pavaizdavo, kas yra jiems karjera. Užsiėmimus vedė karjeros specialistė Rasa Jušinskienė.

Kalėdinės dirbtuvės mokykloje, o rezultatas – bažnyčiai

Belaukdami didžiųjų žiemos švenčių, 9 klasės mokiniai, jų tėveliai ir auklėtoja organizavo kūrybinę iniciatyvą, kurios tikslas – papuošti Šeštokų Šv. Mergelės Marijos Nuolatinės Gelbėtojos bažnyčią kalėdiniam laikotarpiui. Mokiniai dalyvavo Urtės mamos, Ingos Voskienės, organizuotoje edukacinėje veikloje, kurios metu gamino žaisliukus. Jais bus papuošta bažnyčios kalėdinė eglutė. Taip pat bažnyčios langus papuošė Urtės pinti vainikai. Nuoširdi padėka Ingai Voskienei, Ramintai ir Virgiui Mitrikevičiams, kurie pasirūpino eglių šakomis, dalyvavo puošiant bažnyčią.

Kalėdinis tinklinio turnyras

Šiandien po pamokų Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko 5×5 Kalėdinis tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3–4gd klasių ir Šeštokų mokyklos 9–10 klasių mokiniai.

Po labai įnirtingos ir atkaklios kovos paaiškėjo Kalėdinio tinklinio turnyro nugalėtojai ir prizininkai.

Trečią vietą turnyre užėmė „Kūčiukų“ komanda, antra vieta atiteko komandai „Kisielius“. Kalėdinio tinklinio turnyro nugalėtojais tapo komanda „Aguonpienis“. Sveikiname!

Kalėdinio tinklinio turnyro nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais. AČIŪ Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Olimpinės kartos projektui „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė 2023“.

Taip pat noriu pasidžiaugti tiek Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vidurinio ugdymo skyriaus, tiek ir Šeštokų mokyklos jaunuoliais, aktyviai įsitraukiančiais į mokykloje organizuojamas sportines veiklas bei sportinius renginius.

Profesinio orientavimo valandėlė pradinukams

Nuo mažens svajojame, kuo norime būti užaugę, ir paklausus mažųjų, o kas gi būsi tu, jų iškeltos rankelės rodo, kad viskas taip paprasta ir nereikia per daug galvoti. „Aš noriu būti mokytoja“, „O aš pardavėja“, „Aš būsiu ūkininkas“. Paprasta. Įgyvendinama. Realu. Tik tas kelias nuo mažiausio iki brandžios asmenybės, iki savojo „aš“ pažinimo yra sudėtingesnis nei atrodo mažiausiems.

Profesinio orientavimo valandėlė „Pažinkim profesijas“ vyko gruodžio 16 d. 1 kl., 3 kl., 4 kl. mokiniams, ją vedė karjeros specialistė Rasa Jušinskienė kartu su mokytojomis Irena Bernatoniene, Lina Kunigoniene ir Gita Dvilinskiene.