lapkričio 2022

Piešinių konkursas „Žiemos fantazija“

18-oji „Žiemos fantazija“ pakvietė visus informacinių technologijų entuziastus, mėgėjus ir naujokus kurti skaitmeninę žiemą! Konkurse dalyvavo 5–6 klasių mokiniai. Jų atlikti darbai: Airidas Menkevičius – „Kalėdinis paštas“, Tėja Sasnauskaitė – „Šv. Kalėdų eglutė“, Emilija Račiūtė – „Žiemos linksmybės“, Samanta Skugorovaitė – „Pingvinai“, Ugnė Buzaitė – „Vaiko fantazija“, Vilius Burakovas – „Debesėlių laiškas“, Smiltė Zaveckaitė – „Pingvinai žiemą“.

Darbai publikuojami interneto svetainėje https://kaledos.nkkm.lt/index.php/atvirukai ir mokyklos tinklalapyje skiltyje „Mokinių darbai“.

Edukacinis renginys „Kelionė į pojūčių pasaulį“

Penki 2–4 kl. mokinukai dalyvavo Veisiejų šeimos centre įrengtuose interaktyviuose sensoriniuose kambariuose vykusiame edukaciniame renginyje „Kelionė į pojūčių pasaulį“, kurį organizavo VšĮ Lazdijų švietimo centro specialioji pedagogė Asta Panebažienė. Sensoriniai kambariai – tai aplinka, pritaikyta visų minėtų pojūčių sužadinimui ir stimuliavimui vienu metu. Pradžioje vaikai prisiminė savo pojūčius: regą, klausą, uoslę, skonį, lytėjimą. Vedini šių pojūčių žaidė ugdomuosius žaidimus, lietė įvairių tekstūrų paviršius, uodė, ragavo, klausė skirtingus garsus, matė įvairias spalvas. Pojūčių stimuliacija padėjo vaikams nusiraminti, atsipalaiduoti ir kartu skatino atkreipti dėmesį į skirtingas aplinkas, didino susidomėjimą, motyvavo, skatino tyrinėti. Aktyvi veikla suteikė ne tik malonumą, bet kartu ir gerino judesių koordinaciją, tikslumą.

Dėmesio!

Š. m. gruodžio 2 d. (penktadienį) Lazdijų r. Šeštokų mokykloje vyks netradicinio ugdymo diena – MENŲ IR TECHNOLOGIJŲ DIENA „KALĖDINĖS DIRBTUVĖS“. Užsiėmimai ikimokyklinės, priešmokyklinės grupės, 1–10 kl. mokiniams vyks pagal tokį planą:

Rudeninė paroda

Auksaspalvis  rudenėlis, nudažęs  medžių  lapus, pievas, laukus, pasigrožėjęs mūsų mokyklos  ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių bei pradinių klasių vaikučių „Margaspalvių skėčių, lietpalčių ir batukų paradas“ paroda, iškeliavo iš mūsų gimtinės…

Išvyka į kino filmą

Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą ,,Gerumo link” 8 klasės mokiniai kartu su auklėtoja lapkričio 21 dieną Alytaus kino teatre žiūrėjo filmą ,,Lilas, Lilas krokodilas”.

Užsiėmimas „Mano mėgstamiausias herojus“

Vykdant vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą „Gerumo link“, mokykloje su 1 ir 2 klasių mokiniais organizuotas užsiėmimas, kurio metu skaitėme knygeles ir piešėme savo mėgstamiausią herojų. Užsiėmimą vedė klasių mokytojos ir bibliotekininkė.

STEAM: viskas apie medžius

STEAM būrelio nariai atliko jau paskutinį „Artimoje aplinkoje augančių medžių ir krūmų tyrimą“. Mokiniai susipažino su sąvokomis laja, rievė, brazdas, šerdis, lygino medieną, bandė skaičiuoti medžių amžių.

Ugdymo turinio atnaujinimas pristatytas mokinių tėvams

Lapkričio 11 d. mokyklos UTA komanda, administracija, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo mokytojai nuotoliniu būdu susitiko su mokyklos mokinių tėvų bendruomene, kad supažindintų su ugdymo turinio pokyčiais, kurie atkeliaus į mokyklą su atnaujintomis bendrosiomis ugdymo programomis. Tėvams buvo pristatytos prielaidos, dėl kurių keičiamas ugdymo turinys, svarbiausi ugdymo pokyčiai. Kiekvieno mokomojo dalyko mokytojai paaiškino tėvams, kaip keisis ugdymas.

Lietuvos kariuomenės dieną paminėjome žaisdami futbolą

Šiandien po pamokų Šeštokų mokyklos 8–9 klasių mokiniai, futbolo gerbėjai, dalyvavo salės futbolo turnyre, skirtame Lietuvos kariuomenės dienai paminėti.

Turnyre dalyvavo keturios komandos: „Tankai“, „Dūminoškės“, „Turniketai“, „Granatos“. Komandą sudarė du vaikinai ir dvi merginos. Žaidėme rato sistema du kėlinius po 4 minutes.

Po atkaklių, permainingų, intriguojančių kovų paaiškėjo komandų užimtos vietos turnyre.

Trečios vietos laimėtojai paaiškėjo po baudinių serijos, kurioje taiklesnė buvo „Turniketų“ komanda (Jokūbas, Ligita J., Vilius, Toma) – apdovanoti bronzos medaliais.

Antrą vietą užėmė komanda „Dūminoškės“ (Edvinas, Alanas, Dileta, Emilija), jiems įteikti sidabro medaliai.

Salės futbolo turnyro, skirto Lietuvos kariuomenės dienai paminėti, nugalėtojais tapo komanda „Granatos“ (Gytis, Gustas, Eglė ir Karina), kuriems atiteko aukso medaliai.

Per pertrauką vyko du taiklumo į mažus vartelius konkursai, kuriuos tarp merginų laimėjo Gerda, tarp vaikinų – Vilius.

Už apdovanojimus dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, projektas „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė 2022“.

Apdovanojimus komandoms ir konkursų laimėtojams įteikė pati Šeštokų mokyklos direktorė A. Burbaitė.

Noriu pasidžiaugti aktyviu Šeštokų mokyklos mokinių branduoliu, kurie esant menkiausiai galimybei visuomet dalyvauja organizuojamose sportinėse veiklose mokykloje.

Patriotiškų jaunuolių susibūrimas

Lapkričio 22 dieną Lazdijuose mūsų mokyklos mokiniai, LMGG Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus mokiniai ir dalis šauliukų dalyvavo renginyje, skirtame paminėti dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 65-ųjų žūties ir atkurtos Lietuvos kariuomenės 104-osioms metinėms.