rugsėjo 2019

Ugnė Buzaitė – nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“ laureatė

Šiais metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mini 100 metų jubiliejų. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Dailės mokytojų asociacija organizavo nacionalinį mokinių piešinių konkursą „Knygų namų šviesa“. Konkurso organizatoriai ragino jaunuosius dailininkus plačiau pasidomėti didžiausios mūsų šalies bibliotekos praeitimi, pastato istorija, šiandienos aktualijomis ir simboliškai vaizduoti tiek šimto metų palikimą saugančią aplinką, tiek šiandieninę interaktyvią bibliotekos erdvę. Į konkursą buvo atsiųsta pusė tūkstančio kūrinių.

Mokinių darbų vertintojai profesionaliai atrinko konkurso laureatų ir parodos dalyvių darbus. Buvo suformuota 60 darbų parodos kolekcija ir skirti 15-os laureatų (po 5 kiekvienai amžiaus grupei) padėkos raštai bei dovanos.

2019 m. rugsėjo 25 d. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) buvo pristatyta Jungiamojoje galerijoje eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui, geriausių darbų paroda. Piešinių parodą atidarė ir geriausių darbų autorius apdovanojo  Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Visus  dalyvius sveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros doc. Gediminas Žuklys. Įspūdingą  koncertą dovanojo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vokalinis ansamblis „Mini Jazz“ (vadovė Giedrė Rimšaitė). Mokiniams ir mokytojams buvo organizuojama ekskursija po Seimą.

Sveikiname šio konkurso laureatę antros klasės mokinę Ugnę Buzaitę!

Mokytoja I. Bernatonienė

 

Startuoja naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau aštuntus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

Kartu su mokslo metais prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas švietimo įstaigose. Švietimo įstaigų auklėtiniai, jų artimieji ir bendruomenės nariai kaip ir kasmet už išrūšiuotas bei priduotas elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas.

Šiemet mokiniai taip pat kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų“ arba eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles. Abiejų konkursų autoriai, kurių darbai socialiniame tinklalapyje Facebook, „Mes rūšiuojam“ puslapyje surinks daugiausiai balsų („Like“), laimės po įsteigtus prizus (1-2 vietos laimėtojai laimės po sporto ir veiksmo kamerą „Prixton DV609“, o 3-osios vietos laimėtojus apdovanosime  išorinėmis baterijomis (Power bank). Taip pat sporto ir veiksmo kameromis bus nudžiuginti daugiausia iš organizatorių sudarytos komisijos simpatijų pelnę piešinių ir eilėraščių autoriai. Dar 2-jų konkursų autoriai džiaugsis „Mes rūšiuojam“ puodeliais ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną. Visi darbai laukiami iki 2020 metų sausio 15 dienos.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Europos kalbų dienos proga kiekvienai klasei po netradicinę pamoką

Pirmasis rudens mėnesis mokykloje beveik baigiamas Europos kalbų diena. Šiemet ji taip pat paminėta. Visų pirma mokyklos erdvėse pasirodė informacija apie Europos kalbas, jų įvairovę, laiptų pakopas papuošė mokinių gamintos juostelės su sentencijomis arba pačių sugalvotomis mintimis apie kalbą. Na, o visą šią dieną kiekviena klasė turėjo po netradicinę pamoką apie kalbas.

Paspirtukų lenktynės ir Šeštokų mokykloje

Rugsėjo 23 dieną po penkių pamokų 9 klasės moksleivės su fizinio ugdymo mokytoju pirmą kartą pradinukams organizavo paspirtukų lenktynes, kuriose panoro dalyvauti 26 mokiniai. Mokyklos krepšinio aikštelėje buvo paruošta speciali trasa: reikėjo gyvatėle apvažiuoti bokštelius, įveikti greičio ruožą paspirtuku, įvaryti paspirtuką į „garažą“, nubėgti antrą greičio ruožą ir paliesti bokštelį. Buvo fiksuojamas kiekvieno dalyvio (-ės) trasos įveikimo laikas, pagal kurį ir paaiškėjo mokinių užimtos vietos.

Tarp ketvirtokų greičiausias buvo Tadas, antra vieta atiteko Matui, trečia liko Skaiva.

Tarp trečiokų  nepralenkiamas buvo Gustas, antrą vietą užėmė Raigardas, trečias liko Nojus.

Tarp antrokų greičiausiai trasą paspirtuku įveikė Nojus, antra vieta atiteko Dominykui, trečią vietą užėmė Smiltė.

Jauniausiųjų amžiaus grupėje tarp berniukų greičiausias buvo Faustas, antrą vietą užėmė Rokas M., trečia vieta atiteko Simonui. Tarp mergaičių nepralenkiama buvo Enrika, antra – Dairūnė, trečia – Kamilija.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais, visi dalyviai – diplomais, kuriuos įteikė Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė. Už apdovanojimus norime padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

Tądien mokyklos aikštyne susirinko ne tik gausus būrys varžybų dalyvių, bet ir sirgalių: pradinių klasių mokytojos, vyresni moksleiviai, mokyklos direktorė. Kiekvienas dalyvis buvo raginamas kuo greičiau įveikti trasą. Visiems labai patiko ši netradicinė popietė. Mokykloje vaikams reikia organizuoti daugiau tokių netradicinių veiklų, kurios juos paskatintų dar labiau judėti, sportuoti lauke, o ne sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus.

Dėkoju devintokėms Emai, Indrei, Dainorai, Joanai, Kamilei už pagalbą organizuojant šį renginį pradinių klasių mokiniams.

 Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

                     

Pirmokams skirta pamoka apie saugų eismą

Pirmos klasės mokiniams vyko pamokėlė „Būk saugus kelyje“. Ją vedė policijos pareigūnės Renata Ribinskienė ir Ugnė Kalinauskienė.

Vaikai buvo mokomi, kaip saugiai pereiti gatvę. Priminta, kaip reikia tinkamai užsidėti atšvaitus, apsivilkti liemenę, saugiai keliauti automobiliu ir autobusu. Pamokėlės metu visi noriai diskutavo ir atliko jiems skirtas užduotis.

1 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

 

Vykdoma Ankstyvosios intervencijos programa

Kaip jaunuoliams patekti į programą? Dalyvių registraciją vykdo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa – tai sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas 14-21 metų asmenims. 

Kas organizuoja ir vykdo šią programą Lazdijų rajono savivaldybėje? Šios programos užsiėmimus organizuoja ir vykdo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei Lazdijų švietimo centro specialistai, baigę teisės aktų nustatyta tvarka akredituotą mokymo programą.

Kam ji skirta ir kas joje gali dalyvauti? Nepilnamečiams asmenims nuo 14-21 metų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena.

Kas vyksta šios programos metu? Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis. Praktinių užsiėmimų trukmė ir skaičius skirstomi atsižvelgiant į grupės dydį, poreikius bei kitas svarbias aplinkybes. Dalyvavimas nepertraukiamas ir registruojamas. Asmenims, dalyvavusiems ne trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti šią programą, gaunant individualią konsultaciją. Asmenims, dalyvavusiems trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti dalyvavimą programoje  su vėliau sudaroma grupe. Programos pabaigoje išduodami pažymėjimai.

Kodėl jaunuoliams verta rinktis šią programą?

  • Užsiėmimų metu jaunuoliai ne tik atliks įvairius pratimus, bet kartu ir gaus daugiau žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas;
  • Daugiau sužinos apie priklausomybių vystymąsi, pagrindinius veiksnius bei aspektus;
  • Bus supažindinti su rizikos bei apsauginiais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo veiksniais;
  • Gaus praktinių patarimų, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir, esant poreikiui, bus suteiktos tolimesnės pagalbos galimybės.

Dėl registracijos kreipkitės:

Pažymime, kad dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

Šeštokiečiai – „Šventinio Lietuvos partizanų pagerbimo 3 km bėgimo Lazdijuose“ dalyviai

Rugsėjo 21 dieną Šeštokų mokyklos mokiniai su fizinio ugdymo mokytoju dalyvavo „Šventiniame Lietuvos partizanų pagerbimo 3 km bėgime“ Lazdijuose, taip pagerbdami žuvusius kovotojus už Lietuvos laisvę.

Kiekvienam bėgimo dalyviui buvo įteikti „Šventinio Lietuvos partizanų pagerbimo bėgimo“ medaliai.

Noriu padėkoti savo ugdytiniams: Jokūbui, Edgarui, Gyčiui, Ligitai ir Karoliui, už norą, ryžtą, pareigą atstovauti Šeštokų mokyklai Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamuose renginiuose.

 

Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

„Judumo savaitė“ Šeštokų mokykloje „Futboliuko“ ritmu

Rugsėjo 16–22 dienos – „Judumo savaitė“ Šeštokų mokykloje, šia proga rugsėjo 18 dieną sumanėme suorganizuoti salės „Futboliuko“ turnyrą patiems mažiausiems mokyklos moksleiviams. Turnyre panoro dalyvauti dvylika 2–4 klasių moksleivių, kurie burtų tvarka buvo suskirstyti į tris komandas: „Baltųjų vilkų“, „Žaibo“ ir „Juodųjų riterių“.

Pralaimėjusi abejas rungtynes, trečią vietą turnyre užėmė „Žaibo“ komanda, antra vieta atiteko „Baltiesiems vilkams“. Laimėjusi abu susitikimus „Judumo savaitės“ „Futboliuko“ turnyro nugalėtoja tapo „Juodųjų riterių“ komanda.

Nugalėtojams ir prizininkams Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė įteikė medalius ir padėkos raštus. Už apdovanojimus dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

Džiugu, kad Šeštokų mokykloje futbolą žaidžia vis daugiau mokinių, tarp kurių ir patys mažiausieji, tai liudija gausus būrys dalyvių „Futboliuko turnyre“, dar gausesnis būrys sirgalių, pirmokai labai aktyviai sirgo už savo komandas favorites.

Šiandien varžybose jaunųjų futbolininkų iškovoti pirmieji medaliai tikrai nebus paskutiniai ir mes garsinsime Šeštokų mokyklą futbolo srityje.

 Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

 

„Judumo savaitę“ minėjome važinėdamiesi dviračiais

Prieš savaitę fizinio ugdymo mokytojas Vaidas pasiūlė netradiciškai paminėti „Judumo savaitę“ ir rugsėjo 18 dieną į mokyklą atvykti dviračiais. Sutiko grupelė Šeštokų mokyklos vyresnių klasių moksleivių ir matematikos mokytoja.

Po šešių pamokų pasitikrinome transporto priemones, pasipuošėme spalvotais skirtukais ir išvykome. Smagu buvo važiuoti vingiuotais, kalvotais siaurais Kalniškės miško keliukais. Oras tiesiog puikus, kompanija dar puikesnė.

Mūsų tikslas – dviračiais pasiekti Kalniškės miško mūšio vietą, susirasti aikštelę miške poilsiui.

Ši išvyka buvo išskirtinė, nes niekada anksčiau nebuvome to darę ir nemanėme, kad gali būti taip smagu su draugais važinėtis dviražiais po Kalniškės mišką. Manau, kad šis žygis taps tradiciniu ir mes galėsime tai pakartoti ir kitais metais.

Visi dviračių žygio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

 10 klasės mokinė Ugnė Klimavičiūtė

 

Europos kalbų dienos 2019: daugiakalbis „Scrabble“ turnyras

„SCRABBLE“
Stalo žaidimas „Scrabble“ yra vienas populiariausių žodžių žaidimų pasaulyje. Daugelyje šalių jis naudojamas mokant kalbų, pirmiausia žodynui turtinti ir rašybai gerinti. Be to, žaidžiant „Skreblą“ vystomi kiti gebėjimai: matematiniai, komunikaciniai, strateginio mąstymo ir kt. Ne ką mažiau svarbu ir emocinis bei socialinis žaidimo aspektai. Europos kalbų dienos proga rengiamas daugiakalbis „Skreblo“ turnyras vyresniųjų klasių moksleiviams – tai ne tik galimybė išbandyti galbūt daugeliui naują žaidimą, bet ir puiki proga pasitikrinti savo kalbų ir kitus gebėjimus. O svarbiausi, „Skreblas“ – tiesiog smagus žaidimas!
TURNYRAS
Žaidžiamas „Skreblas“ anglų, lietuvių, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Komandos registruodamosi nurodo, kokiomis trimis kalbomis žais.  Komandas sudaro 3 žaidėjai. Vienu metu žaidžia du komandos nariai, trečias – sekundantas. Turnyre dalyvauja 24 komandos.
ORGANIZATORIAI
Europos Komisija ir LCC tarptautinis universitetas
PARNERIAI
Gėtės institutas
Prancūzų institutas Lietuvoje
Valstybinė lietuvių kalbos komisija
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas