rugsėjo 2019

Ugnė Buzaitė – nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“ laureatė

Šiais metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mini 100 metų jubiliejų. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Dailės mokytojų asociacija organizavo nacionalinį mokinių piešinių konkursą „Knygų namų šviesa“. Konkurso organizatoriai ragino jaunuosius dailininkus plačiau pasidomėti didžiausios mūsų šalies bibliotekos praeitimi, pastato istorija, šiandienos aktualijomis ir simboliškai vaizduoti tiek šimto metų palikimą saugančią aplinką, tiek šiandieninę interaktyvią bibliotekos erdvę. Į konkursą buvo atsiųsta pusė tūkstančio kūrinių.

Mokinių darbų vertintojai profesionaliai atrinko konkurso laureatų ir parodos dalyvių darbus. Buvo suformuota 60 darbų parodos kolekcija ir skirti 15-os laureatų (po 5 kiekvienai amžiaus grupei) padėkos raštai bei dovanos.

2019 m. rugsėjo 25 d. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) buvo pristatyta Jungiamojoje galerijoje eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui, geriausių darbų paroda. Piešinių parodą atidarė ir geriausių darbų autorius apdovanojo  Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Visus  dalyvius sveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros doc. Gediminas Žuklys. Įspūdingą  koncertą dovanojo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vokalinis ansamblis „Mini Jazz“ (vadovė Giedrė Rimšaitė). Mokiniams ir mokytojams buvo organizuojama ekskursija po Seimą.

Sveikiname šio konkurso laureatę antros klasės mokinę Ugnę Buzaitę!

Mokytoja I. Bernatonienė

Europos kalbų dienos proga kiekvienai klasei po netradicinę pamoką

Pirmasis rudens mėnesis mokykloje beveik baigiamas Europos kalbų diena. Šiemet ji taip pat paminėta. Visų pirma mokyklos erdvėse pasirodė informacija apie Europos kalbas, jų įvairovę, laiptų pakopas papuošė mokinių gamintos juostelės su sentencijomis arba pačių sugalvotomis mintimis apie kalbą. Na, o visą šią dieną kiekviena klasė turėjo po netradicinę pamoką apie kalbas.

Paspirtukų lenktynės ir Šeštokų mokykloje

Rugsėjo 23 dieną po penkių pamokų 9 klasės moksleivės su fizinio ugdymo mokytoju pirmą kartą pradinukams organizavo paspirtukų lenktynes, kuriose panoro dalyvauti 26 mokiniai. Mokyklos krepšinio aikštelėje buvo paruošta speciali trasa: reikėjo gyvatėle apvažiuoti bokštelius, įveikti greičio ruožą paspirtuku, įvaryti paspirtuką į „garažą“, nubėgti antrą greičio ruožą ir paliesti bokštelį. Buvo fiksuojamas kiekvieno dalyvio (-ės) trasos įveikimo laikas, pagal kurį ir paaiškėjo mokinių užimtos vietos.

Tarp ketvirtokų greičiausias buvo Tadas, antra vieta atiteko Matui, trečia liko Skaiva.

Tarp trečiokų  nepralenkiamas buvo Gustas, antrą vietą užėmė Raigardas, trečias liko Nojus.

Tarp antrokų greičiausiai trasą paspirtuku įveikė Nojus, antra vieta atiteko Dominykui, trečią vietą užėmė Smiltė.

Jauniausiųjų amžiaus grupėje tarp berniukų greičiausias buvo Faustas, antrą vietą užėmė Rokas M., trečia vieta atiteko Simonui. Tarp mergaičių nepralenkiama buvo Enrika, antra – Dairūnė, trečia – Kamilija.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais, visi dalyviai – diplomais, kuriuos įteikė Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė. Už apdovanojimus norime padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

Tądien mokyklos aikštyne susirinko ne tik gausus būrys varžybų dalyvių, bet ir sirgalių: pradinių klasių mokytojos, vyresni moksleiviai, mokyklos direktorė. Kiekvienas dalyvis buvo raginamas kuo greičiau įveikti trasą. Visiems labai patiko ši netradicinė popietė. Mokykloje vaikams reikia organizuoti daugiau tokių netradicinių veiklų, kurios juos paskatintų dar labiau judėti, sportuoti lauke, o ne sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus.

Dėkoju devintokėms Emai, Indrei, Dainorai, Joanai, Kamilei už pagalbą organizuojant šį renginį pradinių klasių mokiniams.

 Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

                     

Pirmokams skirta pamoka apie saugų eismą

Pirmos klasės mokiniams vyko pamokėlė „Būk saugus kelyje“. Ją vedė policijos pareigūnės Renata Ribinskienė ir Ugnė Kalinauskienė.

Vaikai buvo mokomi, kaip saugiai pereiti gatvę. Priminta, kaip reikia tinkamai užsidėti atšvaitus, apsivilkti liemenę, saugiai keliauti automobiliu ir autobusu. Pamokėlės metu visi noriai diskutavo ir atliko jiems skirtas užduotis.

1 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Šeštokiečiai – „Šventinio Lietuvos partizanų pagerbimo 3 km bėgimo Lazdijuose“ dalyviai

Rugsėjo 21 dieną Šeštokų mokyklos mokiniai su fizinio ugdymo mokytoju dalyvavo „Šventiniame Lietuvos partizanų pagerbimo 3 km bėgime“ Lazdijuose, taip pagerbdami žuvusius kovotojus už Lietuvos laisvę.

Kiekvienam bėgimo dalyviui buvo įteikti „Šventinio Lietuvos partizanų pagerbimo bėgimo“ medaliai.

Noriu padėkoti savo ugdytiniams: Jokūbui, Edgarui, Gyčiui, Ligitai ir Karoliui, už norą, ryžtą, pareigą atstovauti Šeštokų mokyklai Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamuose renginiuose.

 

Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

„Judumo savaitė“ Šeštokų mokykloje „Futboliuko“ ritmu

Rugsėjo 16–22 dienos – „Judumo savaitė“ Šeštokų mokykloje, šia proga rugsėjo 18 dieną sumanėme suorganizuoti salės „Futboliuko“ turnyrą patiems mažiausiems mokyklos moksleiviams. Turnyre panoro dalyvauti dvylika 2–4 klasių moksleivių, kurie burtų tvarka buvo suskirstyti į tris komandas: „Baltųjų vilkų“, „Žaibo“ ir „Juodųjų riterių“.

Pralaimėjusi abejas rungtynes, trečią vietą turnyre užėmė „Žaibo“ komanda, antra vieta atiteko „Baltiesiems vilkams“. Laimėjusi abu susitikimus „Judumo savaitės“ „Futboliuko“ turnyro nugalėtoja tapo „Juodųjų riterių“ komanda.

Nugalėtojams ir prizininkams Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė įteikė medalius ir padėkos raštus. Už apdovanojimus dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

Džiugu, kad Šeštokų mokykloje futbolą žaidžia vis daugiau mokinių, tarp kurių ir patys mažiausieji, tai liudija gausus būrys dalyvių „Futboliuko turnyre“, dar gausesnis būrys sirgalių, pirmokai labai aktyviai sirgo už savo komandas favorites.

Šiandien varžybose jaunųjų futbolininkų iškovoti pirmieji medaliai tikrai nebus paskutiniai ir mes garsinsime Šeštokų mokyklą futbolo srityje.

 Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

 

„Judumo savaitę“ minėjome važinėdamiesi dviračiais

Prieš savaitę fizinio ugdymo mokytojas Vaidas pasiūlė netradiciškai paminėti „Judumo savaitę“ ir rugsėjo 18 dieną į mokyklą atvykti dviračiais. Sutiko grupelė Šeštokų mokyklos vyresnių klasių moksleivių ir matematikos mokytoja.

Po šešių pamokų pasitikrinome transporto priemones, pasipuošėme spalvotais skirtukais ir išvykome. Smagu buvo važiuoti vingiuotais, kalvotais siaurais Kalniškės miško keliukais. Oras tiesiog puikus, kompanija dar puikesnė.

Mūsų tikslas – dviračiais pasiekti Kalniškės miško mūšio vietą, susirasti aikštelę miške poilsiui.

Ši išvyka buvo išskirtinė, nes niekada anksčiau nebuvome to darę ir nemanėme, kad gali būti taip smagu su draugais važinėtis dviražiais po Kalniškės mišką. Manau, kad šis žygis taps tradiciniu ir mes galėsime tai pakartoti ir kitais metais.

Visi dviračių žygio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, vykdančiam projektą „Olimpinė karta“.

 10 klasės mokinė Ugnė Klimavičiūtė

 

Šeštokų mokykla pasitiko naujus mokslo metus