kovo 2022

1,2 % PARAMA MOKYKLAI

Gerb. mokytojai, darbuotojai, mokinių tėveliai, buvę mokyklos moksleiviai ir visi geros valios neabejingi švietimui žmonės, kurie norėtų paremti mūsų mokyklą!!!

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų paramą mokyklai, kurią Jūs suteikėte, pervesdami (1,2 %) pajamų mokesčio į mūsų mokyklos paramos fondą. Mes tikimės Jūsų paramos ir 2022 metais, nes ji prisidės prie mokyklos veiklos tobulinimo, moksleivių mokymosi, sporto ir kūrybos sąlygų gerinimo.

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas leidžia iki 1,2 proc. Jūsų pajamų mokesčio pervesti į mokyklos labdaros ir paramos fondą ir finansiškai paremti mokyklą. Tai nepareikalaus iš jūsų jokių papildomų sąnaudų, ta dalis bus pervesta iš jau atskaičiuoto fizinių asmenų pajamų mokesčio. Jums nutarus iki 1,2 proc. savo pajamų mokesčio skirti mokyklai, tai galima padaryti šiais būdais:

1. Prisijungti naudojant savo asmeninę elektroninę bankininkystę, į EDS, t. y. Valstybinės mokesčių deklaravimo sistemą, ir tiesiogiai portale užpildyti RF0512 formą.

2. Deklaruoti kam skiriate 1,2 % pajamų mokestį galite prisijungę prie Valstybinės mokesčių svetainės adresu: http://deklaravimas.vmi.lt.

Primename, kad prašymus galite teikti iki gegužės 2 d.

Iš jūsų gauta parama bus skirstoma pagal nustatytus prioritetus. Įsipareigojame, kad šios lėšos bus panaudotos efektyviai ir skaidriai, prisidės prie mūsų mokyklos ugdomosios aplinkos gerinimo, modernizavimo ir saugumo. Iš anksto esame dėkingi tiems, kurie šiais metais perves iki 1,2 % pajamų mokesčio Lazdijų r. Šeštokų mokyklai.

Lazdijų r. Šeštokų mokyklos rekvizitai:

Paramos gavėjo kodas 190609393
Paramos gavėjo pavadinimas Lazdijų r. Šeštokų mokykla

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

Netradicinio ugdymo diena – Karjeros diena 2022

Jau ne pirmus metus Šeštokų mokykloje vyksta visiems: nuo ikimokyklinės grupės iki LMGG gimnazistų, išties įdomių veiklų pasiūlanti Karjeros diena.

Šiemet mažieji ikimokyklinukai įsitraukdami į mokykloje vykusią Karjeros dieną susipažino su pinigėliais, mokėsi juos daryti, taip pat pasigamino gražias pinigines. Be to, aplankė daržovių, žaislų, gyvūnų parduotuves. Mažyliams patiko būti pardavėjais.

Priešmokyklinės grupės mažyliai kartu su Rudaminos amatų centro meno studijos vadove Inga Voskiene darė pavasarines kompozicijas.

1 klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „Pasimatuok tėvų profesiją“, kurį vedė manikiūrininkė, finansinių sprendimų konsultantė, mama D. Malinauskienė.

Antrokai susipažino su siuvėjo profesija, mokėsi įsiūti sagas, žiūrėjo filmuką ir kūrė knygeles „Mano tėvelių profesija“.

Užsiėmimą „Pasimatuok tėvų profesiją“ 3 klasėje vedė farmacininkė, mama J. Plonienė. Mokiniai sužinojo apie farmacininko profesiją, žiūrėjo filmą apie profesijas, „matavosi“ savo pasirinktas, piešė, aptarė, džiaugėsi dovanomis. Sakom AČIŪ mamai už gražią pamoką.

4 kl. mokiniams užsiėmimą vedė socialinė darbuotoja, mama Dovilė Burakova.

Taip pat mokiniai dalyvavo ir dalykų pamokose, į kurias buvo integruojama Ugdymo karjerai programa. Aštuntokai ir 3gd kl. mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas susipažino ne tik su žurnalisto profesija, bet ir nauja žurnalistikos rūšimi – virtualiosios realybės žurnalistika, o patikrinti, ar „nespaudžia žurnalisto batai“, galės tapdami fotoreporteriais ir prisėdami prie vis dar vykstančio projektėlio „Jo didenybė – ŽODIS“, skirto Lietuvių kalbos dienoms.

7 kl. mokiniai  per matematikos pamoką „matavosi“ knygos iliustratoriaus profesiją – iliustravo matematikos vadovėlio temą „Procentai“.

Vėliau visi vyresniųjų klasių mokiniai taip pat dalyvavo užsiėmimuose. Penktokus pynimo iš popieriaus vytelių mokė S. Juškauskienė.

6 kl. mokiniai darbavosi „Velykinėse dirbtuvėse“ su auklėtoja I. Kūlokiene. Mokiniai gamino velykines dekoracijas ir kalbėjosi apie Velykų tradicijas.

7–4gd kl. mokiniams virtualiuose susitikimuose pristatytos gydytojo (E. Vaišnienė) ir policijos pareigūno (R. Ribinskienė) profesijos, o gimnazistams ugdymo karjerai neformaliojo švietimo vadovė J. Vaičeskienė pristatė LAMA BPO platformą.

Dienos veiklas vainikavo Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnų ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariškių užsiėmimai, vykę mokyklos kieme. Čia taip pat buvo pristatyta karininko profesija.

Dėmesio!

Š. m. kovo 24 d. (ketvirtadienį) Lazdijų r. Šeštokų mokykloje vyks netradicinio ugdymo diena – KARJEROS DIENA 2022

Šią dieną logopedė, spec. pedagogė su 1 klasės mokiniais mūvėjo skirtingas kojines, nebijojo pabūti kitoniški, taip išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Žiūrėjo socialinį filmuką apie Dauno sindromą https://youtu.be/FblHrHmGR4w. Aptarė, ką sužinojo apie šį sindromą, spalvino skirtingas poras kojinių.

Integruota pamoka

Šiandien 5 kl. mokiniams matematikos (mokytoja O. Žėkienė) pamoka buvo netradicinė – integruota su daile (mokytoja I. Kūlokienė). Pamokos tema „Geometrinės plokštumos figūros“.

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena!

Lazdijų r. Šeštokų mokykloje kovo 18 d. buvo paminėta Pasaulinė Žemės diena. Viktorina „Žemė – vieninteliai žmogaus namai“ buvo skirta spręsti iškilusioms ekologinėms Žemės problemoms. Žemės gerovė ir išlikimas pirmiausia priklauso nuo pačio žmogaus atsakingumo. 8–10 klasių mokiniai pasidalijo į 2 komandas, kurių pavadinimai buvo „Žemės vaikai“ ir „Žemės ateitis“. Buvo paruošta 20 viktorinos klausimų su pateiktais 4 galimais atsakymais. Komandos prisijungusios prie „Kahoot“ programėlės galėjo pasitarę atsakinėti į viktorinos klausimus, pasirinkdami jiems tinkantį atsakymą. Atsakinėjimų į klausimus laikas buvo fiksuojamas kompiuteryje – 30 sekundžių. Mokiniai ne tik pagilino gamtos žinias, bet ir sužinojo, kas sukūrė Žemės dienos vėliavą – tai yra amerikietis Johanas Mikolinas. Taip pat aptarėme Žemės dienos simbolius ir spalvas. Aiškinomės, kodėl Žemės diena švenčiama būtent kovo 20-ąją ir kodėl ši diena dar vadinama astronominiu pavasariu. Mokiniai per mėnesį įsipareigojo atlikti po vieną gerą gamtosauginį darbą: rinkti ir rūšiuoti šiukšles, susitvarkyti savo kiemą, pasodinti augalą, nupiešti piešinį ir t. t. Juk iš mažų darbelių gaunami dideli darbai ir atitinkamas darbo rezultatas. Tad mylėkime Žemę ir ją puoškime gerais darbais.

Biologijos mokytoja Rima Petrauskienė

Knygnešio dienos proga…

Kovo 16 dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Mokyklos bibliotekininkė pradinių klasių mokiniams papasakojo apie knygnešius, apie Šeštokų krašto knygnešius: A. Miluką, J. Kazlauską, M. K. Kasiulevičių ir kitus.

Respublikinio kūrybinio etnografinės kraštotyros konkurso laimėtoja

4 klasės mokinė Smiltė Zaveckaitė dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro organizuotame virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Konkursu siekiama puoselėti gimtąją kalbą, etninę kultūrą, prisidėti prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties formavimo. Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir mokinių, jų šeimos narių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius buities ir gyvensenos daiktus bei tautodailės kūrinius, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui, šeimai, bendruomenei ir tautinėms tradicijoms.

Smiltė pristatė senovinius rankų darbo austus rankšluosčius, juostas, lovatieses. Tai neįkainojamos vertybės, kurios nepraranda patrauklumo ir aktualumo šios dienos kartoms. Tai pačios brangiausios relikvijos, primenančios mūsų senelių atminimą. Mokinę konkursui ruošė mokytoja I. Bernatonienė.

Sveikiname Smiltę, aktyviai dalyvavusią konkurse!

Technologijų olimpiados pasiekimai

2022 m. kovo 10 d. vyko technologijų olimpiados „Kūrybos virusas 2022“ antrasis etapas. Lazdijų r. Šeštokų mokyklai atstovavo Ema Račiukaitytė (9 kl., mokytoja I. Kūlokienė) ir Vilius Bubinas (8 kl., mokytojas G. Mirijauskas), Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio mokymo skyriui atstovavo Ema Zdančiukaitė (3gd kl., mokytoja I. Kūlokienė). Ema ir Vilius pateko į trečią, respublikinį, etapą! Ema užėmė III vietą. Sveikiname!

„Išmaniosios klasės“ darbeliai, skirti Kovo 11-ajai

Peržiūrėti galite čia.