lapkričio 2021

Mokyklos kiemelį papuošė aštuntokai

Mokyklos kiemelis papuoštas aštuntos klasės mokinių kurtu advento vainiku. Visiems ramybės ir dvasios laiko, kad su šypsena pradėtume kiekvieną dieną, o sunkumus įveiktume su džiaugsmu. Dėkojame Ingai Voskienei už prasmingai ir kūrybingai praleistą laiką, pinant vainiką.

Advento laikotarpį pradėjo pirmokai

Adventas ypatingas laikas – laukimo ir pasiruošimo laikas. Šeštokų mokyklos pirmokėliai adventą pasitiko kartu nupynę advento vainiką. Su uždegta pirmąja advento žvakele palinkėta kuo daugiau susikaupti, skleisti ramybę, meilę, dalintis gerumu.

Šauliškas žygis, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti

Šeštokų mokyklos NVŠ jaunieji šauliai minėdami Lietuvos kariuomenės dieną organizavo 20 km žygį pėsčiomis į Kalniškės mišką „Partizanų takais 2021“. Ankstų sekmadienio rytą susirinkome prie Šeštokų mokyklos, išklausėme žygio instruktažą ir patraukėme link Kalniškės miško. Pakeliui uždegėme žvakeles partizanų žūties vietoje (prie Birutos gyvenvietės) ir Kalniškės miško mūšio vietoje bei pagerbėme kovotojus už Lietuvos laisvę tylos minute. Kalniškės miške įsirengėme stovyklavietę, užsikūrėme laužą, atsipūtėme, pasistiprinome, aptarėme nueitą žygio maršrutą ir patraukėme atgal į Šeštokų mokyklą. Visi žygio dalyviai apdovanoti 20 km žygio „Partizanų takais 2021“ medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (projektas „Olimpinė karta“) už paramą ir bendrystę organizuojant pilietiškumo, patriotiškumo renginius Šeštokų mokyklos jaunuoliams. Taip pat noriu padėkoti visiems žygio dalyviams už atkaklumą, ryžtą, ištvermę, puikiai kartu praleistą laiką. Didžiuojuosi Jumis.

Fizinio ugdymo pamokos kitaip

Jau antrą kartą per du mėnesius 4 klasės mokiniams organizuojamos netradicinės fizinio ugdymo pamokos, kurių metu apšilinėjame žaisdami netradicinius judriuosius žaidimus, individualiai mankštinamės stotelėse atlikdami netradicinius fizinio ugdymo pratimus, reflektuojame taip pat netradiciškai. Puiki nuotaika ir mankšta visam kūnui garantuota. Ačiū ketvirtokams ir jų mokytojai I. Bernatonienei už aktyvų dalyvavimą netradicinėse fizinio ugdymo pamokose. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto finansuojamo projekto „Olimpinė karta“ renginių ciklas Šeštokų mokykloje.

Dėmesio! Konkursas!

Daugiau informacijos https://lazdijai.lt/gyventojams/naujienos/7/zinia-jauniems-ir-versliems-pakelkite-savo-verslo-svajones-ant-sparnu:1317

Netradicinė literatūros pamoka

Lapkričio 24 d. devintokams ir dešimtokams dvi lietuvių literatūros pamokas vedė aktorė Virginija Kochanskytė. Pirmoje pamokoje  mokiniai susipažino su mūsų kraštiečio Sigito Gedos kūryba. Antroji pamoka – Vinco Kudirkos gyvenimo ir kūrybos mozaika. Pagrindinė abiejų pamokų mintis – pabandyti suprasti, kaip literatūra veikia žmogų, kaip po to žmogus keičiasi ir keičia pasaulį. Pamoka vyko nuotoliniu būdu, tačiau  moderniai – naudojantis hibridinio mokymo įranga. Toks mokymo būdas leidžia COVID-19 epidemijos metu laikytis privalomų taisyklių – mokiniai su aktore bendravo atskiruose kabinetuose.

Tolerancijos diena

2021-11-16 minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ta proga visų klasių mokiniai klasėse diskutavo apie toleranciją, jos ribas, tolerancijos apraiškas klasėje, mokykloje, miestelyje, šalyje ir pasaulyje. Istorijos pamokų metu mokytojai su mokiniais aptarė istorinius žmonijos netolerancijos laikotarpius, skaudžias jų pasekmes. Šiai dienai įprasminti buvo pasirinkta tema – Tolerancijos miestas. Mokiniai klasių valandėlių metu savo diskusijas apibendrino kurdami Tolerancijos miestus. Tolerancijos dienos minėjimą iniciavo mokyklos mokinių taryba. 

Netradicinė pamoka apie atsakomybę

2021-11-24 mokyklos septintokus aplankė Lazdijų PK bendruomenės pareigūnė R. Ribinskienė kartu su jaunuoju policijos rėmėju. Netradicinėje pamokoje mokiniai susipažino su nepilnamečių teisine atsakomybe, dažniausiai pasitaikančiais teisės aktų pažeidimais, jų prevencija, formavo tinkamo elgesio nuostatas. Kartu su pareigūne mokiniai atliko užduotis ir diskutavo.

Vikrumą išbandė šauliai

Šeštokų mokyklos aštuntos klasės jaunieji šauliai Lietuvos kariuomenės dieną paminėjo netradiciškai – žaisdami grindų riedulį.

2021-11-17 mokyklos mokinių tarybos iniciatyva Lazdijų r. Šeštokų mokyklos bendruomenei buvo organizuota virtuali diskusija „Mano mokyklos vizija“. Kadangi mokykla rengia strateginį planą 2022–2024 m., diskusijos metu išryškėję aktualūs klausimai labai pasitarnaus rengiant naują mokyklos kryptį.