gruodžio 2015

Popietė „Muzikinė kaukė”

Paskutinę mokslo dieną prieš kalėdines atostogas mokyklos mokinių taryba organizavo kalėdinę popietę „Muzikinė kaukė“. Renginyje savo pasirodymus pristatė 5–7 ir 9–10 bei 3g–4g klasių mokiniai. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti padėkomis ir gausiais plojimais.

Kalėdų senelio sutikimas

Šių metų gruodžio 22 dieną mūsų mokykloje priešmokyklinę grupę ir pradinių klasių mokinius bei jų tėvelius aplankė Kalėdų senelis. Mokiniai šoko, dainavo, deklamavo, grojo, vaidino apsirengę įvairių pasakų personažais. Visi grožėjosi Kalėdinių puokščių parodėle. Po renginio senelis dalino dovanėles ir palinkėjo gerų, linksmų švenčių.

Protmūšis „Sveiki be vaistų“

Šeštokų mokykloje vyko priešmokyklinės grupės vaikų, pradinių klasių mokinių ir jų tėvų protmūšis „Sveiki be vaistų“. Mokiniai ir jų tėvai, susiskirstę komandomis, atliko įvairiausias užduotis: dėstė maisto produktus maisto pasirinkimo piramidėje, atpažino vaistinius augalus ir jų gydomąsias savybes, ragavo ir identifikavo vaistažolių arbatas, vertino teiginius apie psichotropines medžiagas, minė mįsles, dėstė dėliones, tėveliai iš pateiktų žodžių apie sveiką gyvenseną kūrė ketureilius. Mokiniai išbandė rankos taiklumą, mėtydami kamuoliukus į taikinį. Visos komandos pristatė savo požiūrį į sveiką gyvenseną parengdamos plakatus. Nors ir buvo komanda laimėtoja, tačiau tą dieną laimėjo visi, pasidalinę žiniomis, pabuvę kartu ir pabendravę, gavę gerų emocijų ir įgiję pasitikėjimo savimi.
Renginį vedė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 4ge klasės mokiniai Agnė Bernatonytė ir Augustinas Babarskas. Renginį organizavo Šeštokų mokyklos pradinių klasių mokytojos L. Kunigonienė, L. Šimeliauskienė, G. Dvilinskienė, I.Bernatonienė ir Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus biologijos mokytoja J. Vaičeskienė.

Šeimų krepšinio varžybos

Šeštokų mokykloje vyko šeimų krepšinio varžybos. Varžybose dalyvavo 5 komandos. Laimėjusieji buvo apdovanoti taure ir diplomais. Komandos, neužėmę prizinių vietų buvo apdovanotos padėkomis.

Konkursas „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“

Šiandien Lazdijų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vyko mokinių žinių ir gebėjimų konkurso „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“ finalinis etapas, kuriame dalyvavo dešimt Lazdijų rajono mokyklų komandų, mokykliniame ture užėmusių pirmas vietas. Šiame konkurse, rengiamame jau trečius metus, pirmajame etape mokyklose dalyvavo daugiau kaip pustrečio šimto 5-8 klasių moksleivių. Jie rungėsi ugniagesių kovinio išsidėstymo rungtyje, taip pat buvo tikrinamos mokinių teorinės žinios priešgaisrinės ir civilinės saugos tematika. Continue reading »

Tarptautinė antikorupcijos diena

Šeštokų mokykloje buvo paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena. Vienas iš dienai paminėti skirtų renginių – Lazdijų PK Viešosios policijos Prevencijos poskyrio specialistės R. Ribinskienės paskaita 9–4g kl. mokiniams apie korupcijos žalą, formas, užtraukiamą atsakomybę. Mokiniai ir mokyklos darbuotojai gavo policijos parengtus lankstinukus ir kitą atributiką, primenančią apie neteisėto elgesio pasekmes.

Karpinių edukacinis užsiėmimas

    Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą ,,Gerumo link“ gruodžio 7 dieną  mokykloje vyko edukacinis renginys ,,Mes mokomės karpinių meno“. Mokinius karpinių meno mokė tautodailininkė iš Druskininkų Diana Lukošiūnaitė. Mokiniai sužinojo apie karpymo būdus, naudojamas medžiagas, įrankius, karpymo techniką, kaip pasigaminti trafaretą ir pagal jį iškirpti norimą karpinį. Patys karpė ir darė atvirukus, snaiges – balerinas, ir kt. darbelius. Svarbiausia, kad sužinojo ir susipažino kokia veikla galima užsiimti  laisvalaikiu.

     Vėliau su tautodailininke Diana Lukošiūnaite vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, kurioje tautodailininkė pristatė karpymo galimybes. Mokiniai padedami lietuvių kalbos  mokytojų  Aurelijos Paciukonienės ir Aldonos Rutkauskienės, prisiminė lietuvių liaudies  motyvus ir juos panaudojo savo karpiniuose. Tautodailininkė supažindino mokinius su knyga kurioje publikuojamos liaudies motyvais atliktų karpinių nuotraukos.

Diskusija „45 min.“

Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos mokinių parlamento inicijuota diskusija „45 min.“. Diskusijoje dalyvavo ir Šeštokų mokyklos atstovų komanda: direktorės pavaduotoja ugdymui J. Vaičeskienė, fizikos mokytojas A. Kazakevičius, tėvų atstovė R. Mitrikevičienė, 10 kl. mokinės: mokyklos mokinių prezidentė M. Meilutė ir mokinių tarybos pirmininkė A. Remeikytė bei 9 kl. mokinė R. Kairaitytė. Renginio metu mišriose grupėse mokyklų mokiniai, jų tėvai, administracijos atstovai ir pedagogai diskutavo apie svajonių pamokos viziją – išsakė savo mintis. Visą renginio metu išsakytą informaciją apibendrino Lietuvos mokinių parlamento Alytaus regiono pirmininkė Kornelija Žilionytė.