balandžio 2019

Parašytas diktantas Kapčiamiestyje

Paskutinę balandžio dieną septintokė Skaistė Karauskaitė ir aštuntokė Brigita Barynaitė vyko į vieną tolimiausių rajono kampelių – Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklą, kur vyko rajoninis 7-8 klasių mokinių lietuvių kalbos diktantas. Iš pradžių visi susirinkę mokiniai rašė diktantą, o kol vertinimo komisija tikrino ir vertino jų darbus, žingsniavo į Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejų.

Mūsų mokyklos merginos diktante pasirodė labai gerai: S. Karauskaitė tarp rajono septintokų užėmė II vietą, o B. Barynaitė tarp aštuntokų – trečią.

„Vaikų Velykėlės“

Jau kelintus metus iš eilės labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ kviečia vaikus  dalyvauti jau tradicija tapusiame konkurse „Vaikų Velykėlės“.

Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną.

1–2 klasių mokiniai ant Didžiojo margučio muliažo dėliodami, klijuodami, piešdami, aplikuodami įvairias formas išradingai jį margino, papuošė. Kartu prisiminė Velykų papročius ir tradicijas, dainavo dainas ir šoko ratelius, žaidė žaidimus.

Visos dalyvių atsiųstos nuotraukos publikuojamos socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje „Švieskime vaikus“.

1–2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

 

Imam ir (pa)„Darom“

Paskutinė dieną prieš Velykų atostogas mokyklos bendruomenė rinkosi į talką – prisijungėme prie kasmetinės akcijos „Darom“. Mokiniai su savo mokytojais tvarkė (grėbė, šlavė, kasė, ravėjo ir t. t.) jiems priskirtas teritorijas aplink mokyklą, o vyriausieji tradiciškai vyko į Kalniškės mūšio minėjimo vietą. Dirbti gal ir nebuvo taip lengva, kaip atrodė pažiūrėjus iš šalies, bet veikti kartu su kitais – prasminga. Po talkos visi darbininkai buvo vaišinami arbata ir sausainiukais, o penktokai ir ketvirtokai (ir kai kurie kiti labai norėję prisijungti) dar suspėjo pasilinksminti ir atlikdami velykines užduotėles – atlikdami linksmas užduotis, ridendami margučius įprastai loveliu ir nosimis, rinkdami, kieno gi margutis yra stipriausias.

Nacionalinis vaikų ir moksleivių piešinių konkursas „Peizažas – Lietuvos spalvos“

1–2 klasių mokiniai dalyvavo nacionaliniame vaikų ir moksleivių piešinių konkurse „Peizažas – Lietuvos spalvos“, kurį organizavo Menų studija „Linksmos spalvos“. Konkurso tikslas ir uždaviniai: skatinti vaikus mažiau leisti laiko prie kompiuterių ar mobiliųjų telefonų, daugiau laiko praleisti piešiant, vaizduojant, stebint gamtą, domėtis dailės žanrais, surasti daugiau laiko praleisti gamtoje.

Pradinukai stengėsi kūrybiniuose darbuose savitai, originaliai ir įdomiai pateikti mūsų krašto vaizdus įvairiais metų laikais. Į konkursą buvo išsiųsti mokinių Miglės Pečiukonytės, Nojaus Abasevičiaus, Viliaus Burakovo, Akvilės Sapronaitytės meniniai darbai.

Padėka už kūrybiškumą apdovanota Miglė Pečiukonytė, kuri nupiešė piešinį „Vasaros peizažas Lietuvoje“.

Sveikiname Miglę!

1–2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Varžėsi jaunieji eismo taisyklų žinovai

Kiekvienais metais vyksta konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybos „Šviesoforas“. Pirmasis konkurso etapas vyko mokykloje. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių komanda – V. Burakovas, R. Murauskas, J. Vievesis, B. Kancevičiūtė – dalyvaus rajoninėse „Šviesoforo“ varžybose.

4 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

Prevencinė saugaus elgesio su ugnimi pamoka 1–4 klasėse

Balandžio 8 dieną mokykloje vyko prevencinė saugaus elgesio su ugnimi pamoka. Lazdijų valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Artūras Talandzevičius susitiko su 1–4 klasių mokiniais. Mokiniai buvo supažindinti su priešgaisrinės saugos reikalavimais, kurie padėtų išvengti nelaimės.

1–2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Gytis Gliaudenius respublikiniame anglų k. konkurse

Balandžio 12–13 d. Palangos V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis 9–10 kl. anglų k. konkursas. Mūsų mokyklos dešimtokas Gytis susirungė su 80 dalyvių iš visos Lietuvos. Kalbos ekspertai žinias atskleidė rašydami rašinį, kalbėdami dialoge bei pristatydami monologą pateikta tema. Vyko ir komandinės, neformalios užduotys, kurias mokiniai atliko mieste ir perteikė vaidindami, šokdami, inscenizuodami. Džiugu, kad Gytis atliko daugiau nei aštuoniasdešimt procentų užduočių ir aplenkė ne vieną dalyvį.

Anglų k. mokytoja Sandra Ažukienė

Šeštokų mokyklos jaunieji futbolininkai pateko į Lazdijų rajono moksleivių „Pradinukų lygos“ finalą

Balandžio 10 d. Lazdijų PK salėje vyko Lazdijų rajono 1–4 klasių moksleivių futbolo varžybos „Pradinukų lyga“, kuriose puikiai pasirodė mūsų mokyklos futbolininkai. Nugalėję A. Kirsnos mokyklos ir Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ komandas Šeštokų mokyklos jaunieji futbolininkai grupėje užėmė pirmą vietą ir pateko į finalines Lazdijų rajono „Pradinukų lygos varžybas“, kurios vyks gegužės mėnesį.

Už pagalbą ruošiant Šeštokų mokyklos jaunuosius futbolininkus noriu padėkoti NVŠ futbolo grupės vadovui Robertui Grigui.

 Kūno kultūros mokytojas Vaidas Jasevičius

Jaunųjų matematikų olimpiada

Balandžio 11 dieną įvyko Lazdijų rajono jaunųjų matematikų olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 43 visų rajono mokyklų 5–8 klasių moksleiviai. Mūsų mokyklai atstovavo: Ligita Galdikaitė – 5 klasės mokinė, Saulė Kunigonytė – 6 klasės mokinė, Skaistė Karauskaitė – 7 klasės mokinė ir Ema Zdančiukaitė – 8 klasės mokinė. Mokines ruošė mokytojos Ona Žėkienė ir Alina Kancevičienė.

Matematikos olimpiadoje tarp aštuntokų prizinę trečiąją vietą užėmė Ema Zdančiukaitė. Sveikiname Emą!

Na, o šiek tiek anksčiau, kovo 26 dieną vyko pradinukų matematikos olimpiada, kurioje tarp ketvirtų klasių mokinių B. Kancevičiūtė užėmė trečią vietą.

Laureatai – į svečius pas merą pusryčiauti

Jau šeštus metus iš eilės rajono geriausieji, kūrybingiausieji, išmaniausieji mokiniai kviečiami į susitikimą su meru puodeliui kavos. Kaip pats meras minėjo, tai ne tik susitikimas, bet ir motyvacija siekti geresnių rezultatų, tobulėti bei garsinti savo kraštą, mokyklą.

Miglė Mikeliontė (6 kl.) – mokinė, apdovanota už rusų k. dailyraščio pirmos vietos laimėjimą. Mokinę ruošė rusų k. mokytoja D. Vievesienė. Vasarei Tamašauskaitei, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3ge klasės mokinei, padėka už aukščiausius įvertinimus rajoninėje geografijos olimpiadoje. Mokinę ruošė geografijos mokytoja B. Jurkonienė. Na, o Gytis Gliaudenius šiais metais tapo 9–10 kl. anglų k. konkurso laureatu. Jis kartu su anglų k. mokytoja S. Ažukiene dalyvaus respublikiniame ture.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė