rugsėjo 2017

Rugsėjo 29-oji – Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29-ą dieną Šeštokų mokykloje buvo paminėta Pasaulinė širdies diena. Organizuota akcija „Pasimatuokime kraujo spaudimą“. Pasitikrinti kraujo spaudimą atėjo dauguma 9, 8, 7, 5 klasių mokinių. Su mokiniais buvo aptarta žalingi veiksniai, lemiantys širdies ir kraujotakos sutrikimus. Kalbėta apie širdies infarkto ir insulto priežastis. Su 5 klasės mokiniais karpėme iš spalvoto popieriaus širdutes, klijavome ant baltų apskritimų ir segėme prie paruošto stendo Pasaulinei širdies dienai. Kiekvienas mokinys ant popieriaus juostelės parašė po žodį ar sakinį, kaip „padėti širdžiai“, kad jai būtų lengviau „dirbti“.

 

Lazdijų r. VSB

visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Petrauskienė

Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minima žydų tautos holokausto diena. Šiemet visi geros valios žmonės šiai liūdnai dienai paminėti dalyvavo akcijoje „Atminties kelias“.
Mūsų mokyklos ir miestelio bendruomenė taip pat prisijungė prie akcijos: buvo vedama netradicinė integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka „Atminties kelias“. Renginys simboliškai vyko prie paminklinės lentos Šeštokų klebonui J. Inkratai, kuris Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjo žydus. Už šį kilnų poelgį po karo klebonui buvo suteiktas Pasaulio Teisuolio vardas. Netradicinę pamoką vedė patys mokiniai, kuriuos paruošė lietuvių k. ir istorijos mokytojos A. Rutkauskienė ir B. Jurkonienė. Apie Šeštokų miestelio žydus, jų tragišką istoriją labai įdomiai papasakojo buvusi šios mokyklos mokytoja I. Meištienė. Jaunesniųjų klasių mokiniai rinko akmenėlius, kurie žydų gyvenime turi ypatingą reikšmę, jų atminimui užrašė miestelio žydų pavardes ir pirmadienį juos nuveš į Lazdijų žydų žūties vietą – Katkiškę. Vyresniųjų klasių mokiniai su istorijos mokytoju aplankė Simno žydų kapines, prisiminė žydų tautos tragediją.
Renginį užbaigė istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė žodžiais: „Vaikai, gyvenkime taip, kad niekada jokia tauta nepatirtų žydų tautos tragedijos“.
Istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė

Šeštokų mokyklos 10 klasės mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Šeštokų mokyklos 10 klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Alma Vaišniene ir istorijos mokytoju Robertu Janulevičiumi apsilankė netoliese Simno esančiame Pošnelės miške, kuriame 1941 metų rugsėjo 12 dieną buvo sušaudyti Simno miestelio ir aplinkinių kaimų žydai.

Mokiniai pėsčiomis nuėjo dalį kelio, kuriuo kažkada į mirtį buvo vedami Simno žydai, susimąstydami, ką galvojo žmogus, kai jam iki mirties lieka pusvalandis, dešimt minučių, minutė. Po to, kai buvo pristatyta Simno žydų istorija, mokiniai uždegė po žvakutę, tylos minute pagerbė žuvusiuosius bei surinko lapus medžių, kurie tyliai stovėdami mena tuos baisius 1941 metų rugsėjo 12-osios įvykius.

10 klasės mokiniai

Europos kalbų diena

„Gyventi, negalima kentėti!“ ar „Gyventi negalima, kentėti!Tokiu samprotavimu šįkart pradėjome švęsti Europos kalbų dieną. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė raidės, žodžio, skyrybos ženklo galią mūsų kalboje. Neabejotina, kad tik mokėdami savo kalbą galime pažinti ir suprasti kitas. Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu.

Kiekvienais metais minėdami šią dieną mokyklos užsienio kalbų mokytojai suvienija jėgas ir į veiklą įtraukia mokinius. Visą savaitę mokiniai gamino dėžutes su skirtingų šalių atributika: vėliavomis, herbais, žodžiai, iš kurių mokyklos fojė buvo pastatytas paminklas kalbai.

Pertraukų metu mokiniai kvietė į šalių mugę. Šeštos klasės mokiniai vaišino tradiciniais lietuviškais pyragais bei juoda namine duona. Septintokai pristatė rusų kalbą ir kvietė skanauti rusiškų riestainių, vadinamųjų „barankų“, ir žagarėlių. Devintokai kvietė tradicinės angliškos arbatos bei pokalbiui prie angliško telefono.

Aštuntokai ragino užsukti į itališką piceriją. Čia jie vaišino pica, sausainiais bei pristatė savo informacinį stendą apie Italiją.

Ispanijos margaspalvėmis vėduoklėmis papuoštas puikavosi 10 klasės mokinių stendas apie šios šalies įžymius žmones, tradicijas, kalbą.

Anglų kalbos mokytoja Sandra Ažukienė

Netradicinė dailės pamoka

Mokytojai susiduria su mokinių mokymosi motyvacijos stoka, tad vis dažniau bandoma ieškoti naujų mokymo organizavimo formų: išbandomos pamokos netradicinėje erdvėje, naujos priemonės, organizuojamos netradicinės pamokos savo turiniu, metodais.

Rugsėjo 21 d. netradicinės pamokos vyko ir Šeštokų mokyklos 10, 9 bei 8 klasių mokiniams. Mokiniai su dailės mokytoja R. Kulakauskiene vyko į Prano Dzūko sodybą, kur vyko edukacija  „Šieno skulptūra“ bei praktinė-pažintinė pamoka „Baltų ženklai ir simboliai“.

Šieno skulptūros meno mokė Lazdijų krašto muziejaus darbuotoja Vilma Busilaitė. Mokiniai rišo atskiras baltų simbolių detales,  iš kurių vėliau gimdavo skulptūra.

Dalyviai greitai įsisavino rišimo techniką, dirbo su užsidegimu ir įgytas žinias galės panaudoti rišdami įvairias šieno skulptūras. Taip pat pagilino turimas žinias: apie baltų simbolius ir ženklus, jų reikšmes ir prasmę, kada prasideda Rudens lygė, kaip ir kodėl tai lemia žmonių gyvenimą, kada minima Baltų vienybės diena.

Mūsų mokyklos moksleivių, mokytojos bei Lazdijų krašto muziejaus darbuotojų sukurtos skulptūros rugsėjo 22 d. papuošė Rudaminos piliakalnyje vykusį renginį –  Baltų
vienybės dienos minėjimą.

„Lazdijų ruduo“: vorai, skrybėlės, gera nuotaika ir prizai

2017-09-15 d., kaip ir kasmet, šurmuliavo tradicinis renginys „Lazdijų ruduo 2017“. Šeštokų mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo. Šiemet šventės tema – „Amatas –gyvenimo pamatas“, o akcentai – skrybėlaitės, išmoningai pagaminti stilizuoti medžiai. Mūsų mokiniai taip pat kiemelyje „pasodino“ medį, „voras“ Mangirdas su „vorytėmis“ Agne ir Laura  tinklais gaudė praeivius ir dalino jiems linkėjimus. Kitos merginos su mokytoja mezgė vorui tinklą, o praeiviams – kas ko pageidavo. Dar vienas itin malonus nutikimas – skrybėlaičių parade laimėta pirmoji vieta. Už tai labai ačiū dailės ir technologijų mokytai!

Rugsėjo 1-osios šventė

Kaip ir kasmet, mokykloje nuaidėjo pirmasis skambutis.