lapkričio 2019

Advento belaukiant…

Lapkričio 29 d. šeštos klasės mokiniai kartu su tėveliais mokykloje užvirė tikrą darbymetį. Popietės metu Inga Šubšinskienė išmokė, kaip iš natūralių gamtos gėrybių pasigaminti Advento vainiką. Iššūkis buvo ne tik jauniesiems menininkams, bet ir mamytėms, kurios taip pat pirmą kartą suko tvirtus, bet dailius šieno apskritimus, puošė juos žaliuojančiomis pušies, kadagio, eglės šakelėmis. Vainiko puošybai buvo naudojamos tik natūralios priemonės: gilės, kankorėžiai, kaštonai. Atmosfera buvo labai darbinga, o tvyrančio šieno ir sakų kvapo neperteiksi, jį reikia patiems patirti.

Popietei pasibaigus visi išėjo nešini savo rankomis pagamintais tikrais, natūraliais ir su meile bei dideliu užsidegimu ir kruopštumu papuoštais vainikais. Daugeliui mokinių tai pirmasis pačių pagamintas Advento vainikas. Tuo pat mokiniai į namus parnešė ir gyvybės, vilties, šviesos simbolį. Nors už lango dar nekvepia žiema, bet tikiu, kad popietė buvo jauki, prasminga ir įsimintina. Ačiū visiems tėveliams ir, žinoma, mamai Ingai, kuri su atsidavimu dalijosi savo patirtimi.

6 klasės auklėtoja Sandra Ažukienė

Kūrybinės kalėdinės dirbtuvėlės antros klasės mokiniams

Antroje klasėje vyko kūrybinės dirbtuvėlės „Kalėdų vainiko kūrimas“. Popietėje vaikai kartu su Ugnės mamyte pynė advento vainiką, iš popieriaus gamino papuošimus eglutei.

2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Nusiritęs metų ratas atrideno „Rėdos ratą“

Lapkričio 27 d. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko etnovaržytuvės „Ritasi rėdos ratas“. Šiais metais varžytuvių tema – tradicinių vasaros švenčių kalendoriniai papročiai. Mūsų mokyklai atstovavo devintokų komanda: Mangirdas Bagdanavičius, Brigita Barynaitė, Edgaras Kubilius, Brigita Salatkaitė, Dainora Šuminskaitė, Gabrielė Zalieckaitė.

Šiais metais pirmą kartą mūsų rajono savivaldybėje buvo organizuota Etninės kultūros olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo Miglė Mikelionytė, Justina Gliaudeniūtė ir Ema Zdančiukaitė.

 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė

Lazdijuose pirmokai žiūrėjo spektaklį

Lapkričio 27 d. pirmokai žiūrėjo Alytaus lėlių teatro edukacinį spektaklį „Kontis ir Tvarkius“. Tai spektaklis apie du draugus, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir jaustis laimingiems.

1 kl. mokytoja G. Dvilinskienė

„Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“

Lapkričio 27 dienos rytmetį 5–8 klasių mokiniai susirinko į netradicinę kasmetinę pamoką „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“. Mokiniai atliko praktines ir teorines užduotis. Geriausiai sekėsi 7 klasės mokinių komandai. Jie ir atstovaus mūsų mokyklai rajoninėse varžybose.

Mokytoja Birutė Jurkonienė

Gamtos ir tiksliųjų mokslų diena mokykloje

2019-11-22 mokykloje vyko netradicinė gamtos ir tiksliųjų mokslų diena 1–10 kl. ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3g ir 4g klasių mokiniams. 1–4, 9–10 ir 3g–4g klasių mokiniai stebėjo ir atliko neužmirštamus chemijos eksperimentus, o 5–8 kl. mokiniai darbavosi informacinių technologijų kabinete, kur ugdė kūrybiškumą ir išmoko sukurti virtualios realybės filmukus. Savo kūrybinius darbus mokiniai su mobiliaisiais telefonais bei tam pritaikytais akiniais pamokos metu peržiūrėjo ir pasidžiaugė įveikę pirmą programuotojų žingsnelį. Įspūdingas edukacijas mokykloje turėjome pasinaudoję Kultūros paso lėšomis.

3×3 krepšinio turnyras, skirtas Šeštokų mokyklos direktorės A. Burbaitės taurei laimėti

Lapkričio 26 dieną Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko pirmasis 3×3 krepšinio turnyras, skirtas mokyklos direktorės A. Burbaitės taurei laimėti, kuriame varžytis panoro keturios vyresnių klasių vaikinų komandos: „Omnitel“, „Analginas“, „Bičiukai“ ir „Už Pyplio“.

Po labai atkaklios kovos paaiškėjo turnyro prizininkai ir nugalėtojai. Neiškovoję nei vienos pergalės 4 vietą turnyre užėmė komanda „Bičiukai“. Turnyre iškovoję vieną pergalę trečią vietą užėmė komanda „Už Pyplio“ (Aurelijus 4g kl., Karolis 8 kl., Titas 10 kl.). Iškovoję dvi pergales antrą vietą užėmė komanda „Omnitel“ (Justinas 9 kl., Emilis 9 kl., Martynas 3g kl.). Pirmojo 3×3 krepšinio turnyro, skirto Šeštokų mokyklos direktorės A. Burbaitės taurei laimėti nugalėtojais tapo (iškovojo visas pergales) komanda „Analginas“ (Kajus 3g kl., Lukas 9 kl., Edvinas 4g kl.). Sveikiname.

Komandos prizininkės apdovanotos medaliais ir diplomais, komanda nugalėtoja puikavosi turnyro taure. Po varžybų vyko baudų metimo konkursas, kurį po labai atkaklios kovos laimėjo devintos klasės mokinys Justinas Miliauskas. Jam statulėlę įteikė pati mokyklos direktorė.

Už apdovanojimus norėtume padėkoti mokyklos direktorei A. Burbaitei. Smagu, kad ji neabejinga sportuojančiam Šeštokų mokyklos jaunimui.

 Fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

 

Kelionė link jūros

Šeštokų mokyklos mokiniai, vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą „Gerumo link“ ankstų lapkričio 23 dienos rytą, nepabūgę nei žvarbaus vėjo, nei šalčio, išvyko į Žemaitiją.  Jau pati kelionė prasidėjo linksmu, draugišku bendravimu, tarsi visi būtume vienos šeimos nariai. Kelionė neprailgo ir po keleto valandų mes jau buvome Kretingoje.

Čia aplankėme Kretingos dvaro sodybą, kuri užima 43 hektarų plotą, dvaro muziejaus etnografijos ekspoziciją įsikūrusią buvusiame ūkvedžio name, vandens malūną, rūmus. Šioje vietoje nuo XVI a. stovėjo medinis Kretingos dvaro vandens malūnas, Vilniaus vyskupas Ignotas Jokūbas Masalskis XVIII a. pastatė akmenų mūro malūną. Grafas Juozapas Tiškevičius jį rekonstravo ir 1878 m. įrengė pirmąją Lietuvoje hidroelektrinę ir dvaro stalių dirbtuves. Tarpukariu veikė grafų Tiškevičių aliejaus fabrikas „Oelit“, saldainių dirbtuvė, medaus ir sirupo dirbtuvė „Šatrija“.

Dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Karamelinių saldainių gamyba“, matėme visą saldainių gamybą, patys gaminome, ragavome, pakavome ir vežėme namo lauktuvėms.

Vėliau aplankėme grafų Tiškevičių dvaro rūmus, juose esantį žiemos sodą.

Toliau vykome į sodybą „Pas Juozapą“, ten dalyvavome atrakcionuose, supomės, žaidėme. Temstant pasukome link Palangos – apsistoti nakvynei. Pavalgę dar ėjome pasižvalgyti po vakarinę Palangą, žingsniavome J. Basanavičiaus gatve, Palangos tiltu.

Gerai išsimiegoję, pailsėję nuvykome į Gintaro muziejų, dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Gintaro savybės“. Užsiėmimo tikslas buvo išmokti atskirti gintarą nuo plastmasės ir kitų medžiagų. Edukacijoje mes gintarą kilnojome, uostėme, žarstėme, plukdėme. Sužinojome, kad gintaras sūriame vandenyje neskęsta, kad jis yra degus, lengvas, šiltas. Užsiėmimo metu galėjome įsitikinti savo gintarinių papuošalų tikrumu, nes viena mergaitė buvo pasipuošusi gintariniais auskarais. Kartu pagilinome chemijos žinias: sužinojome Baltijos gintaro cheminę formulę: C10H16O. Gintaro sudėtis: C – 80 %, O – 10 %, H – 10 %. Gintare randama dar 12 cheminių elementų: vario, mangano, natrio, kalcio, azoto, nikelio, aukso, geležies, silicio, magnio, aliuminio, sieros. Gintaro lydimosi temperatūra yra 375 laipsniai. Baltijos gintaras turi gintaro rūgšties, kurios cheminė formulė C4H6O4. Sužinojome, kaip apdirbamas gintaras ir kur jis naudojamas.

Taip pat apžiūrėjome Gintaro muziejuje esančius gintaro eksponatus, tuo metu veikusią Eglės Čejauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo parodą „Atsivėrimas“, kuri visiems labai patiko. Aplankėme Birutės kalno koplyčią, lurdą, rudeninę jūrą, kuri buvo labai rami, ne visada pamatome ir vasarą tokią ramią, pasivaikščiojome pajūriu ir atsisveikinę su jūra, pažadėję jūrai, kad kitąmet aplankysime vėl, linksmi, kupini įspūdžių grįžome į namus.

Alma Vaišnienė, programos vadovė, vyr. soc. pedagogė

Netradicinė pamoka mokyklos technologijų kabinete

Tradiciniai ir senieji amatai yra mūsų lietuviškos kultūros dalis. Antros klasės mokiniai susidomėjo medžio drožyba, todėl apsilankė mokykloje esančiame technologijų kabinete. Technologijų mokytojas G. Mirijauskas supažindino su drožybos menu ir parodė, kokiais raštais medžio dirbiniai buvo puošiami senovėje. Mokiniai turėjo  galimybę ne tik pamatyti išdrožtas rankšluostines, prieverpstes, angeliukus, pagamintą medinį durų skambutį, namelį, išdidžius briedžius, bet ir patys išbandyti drožybos meną.

2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

„Žalia balta, žalia balta, ei, ei…“

Lapkričio 19 d. Šeštokų mokyklos mokiniai ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus gimnazistai, lydimi mokytojų V. Jasevičiaus ir A. Kazakevičiaus, vyko į Kauną, į Eurolygos varžybas palaikyti savo mylimos komandos Kauno „Žalgirio“. Nors mūsų komanda Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos ir pralaimėjo, gavome milžinišką emocinį užtaisą visai savaitei.

Visų dalyvių vardu noriu padėkoti dešimtos klasės mokiniui Martynui Medziukui už pastangas, iniciatyvumą, organizacinius gebėjimus rengiantis šiai išvykai.

 Fizinio ugdymo mokytojas Vaidas Jasevičius