vasario 2024

„Kraštiečių kūryba“ Šeštokų bibliotekoje

Šiandien įvyko Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys-netradicinė pamoka „Kraštiečių kūryba“. Mokiniai keliavo į Šeštokų biblioteką ir ten prisijungė prie savo miestelio bendruomenės – ne tik prisiminė kuriančius kraštiečius, bet ir patys skaitė jų kūrybą. Smagu, kad šalia jau žinomų vardų ir veidų girdėjome ir jaunimo atstovę – dešimtokė Austėja Plonytė skaitė ištrauką iš savo romano „Gandro atneštoji vasara“. Ačiū skaitantiems ir kuriantiems mokiniams – Austėjai, Ligitai ir Ligitai, Viliui ir Timui, Gabijai Bub. ir Gerdai.

Dailės olimpiada

Šiandien šauniai sudalyvauta Lietuvos mokinių dailės olimpiados 8–12 kl. rajoniniame etape. Gabija Bubnytė (10 kl.) užėmė III vietą, Justina Salyklytė (8 kl.) – II vietą ir mūsų mokyklos mokinė Karolina Juodeškaitė (9 kl.), atstovaudama Lazdijų meno mokyklos Šeštokų skyriui, užėmė II vietą. Mokytoja J. Jasevičienė.

Šauliška naktis Šeštokų mokykloje 2024

Kaip ir kasmet vasario mėnesį Šeštokų mokyklos NVŠ jaunieji šauliai organizuoja Šaulišką naktį mokykloje. Šiemet taip pat nelaužėme tradicijų ir Šauliška naktis Šeštokų mokykloje 2024 įvyko, jos metu organizavome ir Šaulišką Valentino vakaronę, palaikėme Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę varžybose dėl patekimo į Europos vyrų krepšinio čempionato atranką, sveikinome Lietuvą su Valstybės atkūrimo diena įmesdami 106 baudas ir įmušdami 106 baudinius, žaidėme tinklinį, biliardą, stalo futbolą, įvairius stalo žaidimus. Na, trumpiau tariant, turiningai leidome naktį Šeštokų mokykloje.

Už šaulišką įrangą ir šauliškus suvenyrus jauniesiems šauliams dėkojame Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių I rinktinei, už patikėtą Šeštokų mokyklą dėkui mokyklos direktorei A. Burbaitei.

Taip pat noriu pasidžiaugti Šeštokų mokyklos jaunųjų šaulių branduoliu – kaip visada aktyviu, draugišku, išradingu ir, aišku, ištvermingu (nemiegojo visą naktį…).

Daugiau gražių akimirkų yra čia.

Laimėjimai „Olympyje“

Rudenį mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2023“ (rudens sesija). Mokiniai pasiekė labai gerų rezultatų, užėmė prizines vietas ir buvo apdovanoti diplomais.

Dėkojame mokiniams už dalyvavimą konkursuose.

Vandens tyrimai

STEAM būrelio nariai tęsia eksperimentus apie vandens būsenas. Žiemos laikotarpiu pats tinkamiausias laikas tyrinėti snaiges. Esant labai šaltam orui, susidaro mažos snaigės, esant šiltesniam – didesnės. Kadangi žiemą turėjome įvairių orų, pamatėme didelių, mažų, adatinių, cilindrinių ir žvaigždinių snaigių. O visas matytas snaigių rūšis mokiniai pabandė atkurti, jie tirpdė sniegą, ledą, filtravo, stebėjo, lygino.

Jaunųjų filologų konkurso respublikiniame etape – dešimtokės Austėjos Plonytės darbas

Šiemet jau antrus metus iš eilės Jaunųjų filologų konkurso rajoniniame ture turime savo mokyklos atstovę Austėją Plonytę. Taip pat antrus metus jos darbas iškeliavo į respublikinį turą. Smagu, kad šiais knygų neskaitymo laikais mokykloje turime ne tik skaitančiųjų, bet literatūrą kuriančiųjų. Sėkmės, Austėja!

Rajoninį anglų kalbos konkursą laimėjo dešimtokė iš Šeštokų mokyklos

Vasario 15 d. įvyko rajoninis anglų k. 9–10 (I–II gimnazijos) klasių mokinių konkursas, kurio metu kalbinių įgūdžių bei rašto darbų meistriškumą pademonstravo 24 mokiniai. Įvertinus monologines kalbas bei dialogus, suvedus rašto darbų rezultatus nugalėtoja tapo ir į respublikinį turą pateko Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 10 kl. mokinė Ligita Galdikaitė.

Kūrybinės dirbtuvės pradinukams

2 ir 3 kl. mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo įmonės „Žaliasis taškas“ nuotolinėje edukacijoje – kūrybinėse dirbtuvėse ir gamino širdeles, skirtas Lietuvai. Taip pat kūrė eilėraščius, juos iliustravo.

Šventėme Vasario 16-ąją

Kaip ir kasmet, šiemet irgi turiningai paminėjome Lietuvos gimtadienį – Vasario 16-ąją. Ne tik prisiminėme istorinius faktus, išgirdome prasmingų žodžių, bet ir linksminomės – skambėjo daug gražių dainų, eilėraščių, muzikinių kompozicijų, akis džiugino ir mažųjų šokis. Fojė, kur vyko šventė, ištiestoje drobėje savo parašus prie anksčiau pasirašiusiųjų padėjo ir nauji mokyklos bendruomenės nariai. Taip pat šią dieną mokiniai kūrė sveikinimus Lietuvai, kuriuos segėme į linkėjimų knygą.

Daugiau renginio akimirkų yra čia.

Integruota dailės ir istorijos pamoka

Šią savaitę 7–10 klasių mokiniams vyko dailės ir istorijos integruota pamoka „Vasario 16-oji –Laisvės diena“. Galime pasidžiaugti darbeliais.

Dailės mokytoja E. Skeberdienė ir istorijos mokytojas R. Janulevičius