rugsėjo 2020

Dailininkus apdovanojo patys pasieniečiai

Rugsėjo 30 d.  mokykloje lankėsi VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pasieniečiai, kinologai. Jų tikslas buvo apdovanoti dar pavasarį organizuotame piešinių konkurse „Pasieniečiai – Lietuvos valstybės sienos sargyboje“ dalyvius. Konkurse dalyvavo „Išmanioji klasė“ būrelį lankantys mokiniai, nupiešę darbus, kurie ir buvo pripažinti verti padėkų iš VSAT Varėnos pasienio rinktinės vado Virgilijaus Raugalės. Po apdovanojimų moksleiviai stebėjo kinologų meistriškumą, pasirodymą su sargybine Pantera.

Susitikimas su pasieniečiais

Rugsėjo 30 dieną Šeštokų mokykloje lankėsi atstovai iš Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos – jaunesnysis specialistas (kinologas) Dainius Ribinskas ir vyresnysis specialistas Ramūnas Kulakauskas. Mokiniams papasakojo, su kokiomis kasdieninėmis problemomis tenka susidurti dirbant pasienyje, bei parodė filmą apie VSAT veiklą. Taip pat papasakojo apie šiuolaikišką ir modernią Medininkų pasieniečių mokyklą. Pristatė filmą, sukurtą apie Kalvarijos pasienio užkardos pasieniečių darbą. Pabaigoje mokiniams atsakė į jiems iškilusius klausimus.

Istorijos mokytojas Robertas Janulevičius

Sveikatinimo veiklos mokykloje

Prasidėjus Naujiems mokslo metams Lazdijų r. Šeštokų mokykloje 1–10 klasėse buvo organizuoti pokalbiai apie COVID-19 profilaktines priemones , kalbėta ir apie asmens higieną. Pradinėse klasėse demonstruotas dantų muliažas ir mokoma, kaip teisingai valyti  dantis ir laikytis burnos higienos.

Rugsėjo 16 dieną paminėdami Europos judrumo savaitę su 7 kl. mokiniais organizavome žygį po Šeštokų miestelį. Ėjome pėstute, bėgome, žygiavome, sportavome. Darėme poilsio valandėles, mankštinomės.

VSB specialistė R. Petrauskienė

Netradicinė muzikos ir anglų k. pamoka 7 kl. A. L. Vivaldi “The Four Seasons”

Rugsėjo 29 d. 7 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje muzikos ir anglų k. pamokoje. Susipažinę su baroko epochos kompozitoriumi, virtuozu A. L. Vivaldi ir jo žymiausiu kūriniu „Metų laikai“, mokiniai sukūrė vaizdingus atvirukus anglų kalba. Anglų kalba perskaitę metų laikų melodijų apibūdinimus, juos priskyrė kūrinių ištraukoms. Mokiniai sėkmingai anglų k. įvardino žodžius, posakius, tinkančius skirtingiems metų laikams apibūdinti.

Pamoką vedė anglų k. ir muzikos mokytojos S. Ažukienė ir A. Valasevičienė

8 klasės mokiniai lankėsi Marijampolėje, kino teatre

Bobų vasarą šeštokai palydėjo žygiu

Rugsėjo 24 d. šeštokai dalyvavo žygyje dviračiais ir pėsčiomis. Žaidė žaidimus, bėgo estafetes ir kepė dešreles. Džiaugiamės, kad prisijungė ir mamos, kurios padėjo ir estafetėse, ir ruošiant maistą.

Atmintis ir gyva, ir liudija: žydų tautos likimas

Kiekvienais metais rugsėjo 23 d. mūsų mokykla, pagerbdama žydų tautą, dalyvauja akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiais metais minėdami žydų tautos Holokausto dieną vykome į edukacinę pamoką Lazdijų laisvės kovų muziejuje. Muziejaus darbuotoja Jūratė Paciukonienė mokinius supažindino su muziejaus ekspozicija. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su muziejuje veikiančia paroda apie žydų indėlį į Lietuvos gyventojų laisvės kovas. Vėliau vykome į Katkiškės memorialo vietą, kurioje buvo nužudyta daugiau nei 1500 mūsų rajono žydų tautybės žmonių. Pagal žydų papročius, memorialo vietoje padėjome akmenėlius su Dovydo žvaigžde, uždegėme žvakelę. Te niekada žemėje nepasikartos žydų tautos kančia.

Edukacinė pamoka mokiniams padėjo geriau pažinti žydų tautos gyvenimą ir istoriją.

Istorijos ir pilietiškumo mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė

Netradicinė pamoka Šeštokų geležinkelio stotyje „Kas rieda bėgių keliu?“

Trečios klasės mokiniai lankėsi AB „Lietuvos geležinkeliai“ Šeštokų geležinkelio stotyje. Mokinius pasitiko Šeštokų geležinkelio stoties vadovas Rolandas Pečiukonis. Jis vaikus supažindino su geležinkelininko profesija, krovos darbais, vykdomais stotyje. Mokinius sužavėjo unikali geležinkelio stotis, trys dideli konteineriniai kranai, traukiniai. Taip pat vaikai ėjo naująja perėja, kuri visiems paliko didelį įspūdį.

3 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Europos judumo savaitės renginiai trečioje klasėje

Trečios klasės mokiniai prisijungė prie Europos judumo savaitės ir rugsėjo 16–22 dienomis dalyvavo aktyviose veiklose. Vaikai daug sportavo, keliavo pėsčiomis po miestelį. Keliaudami pėsčiomis pastebėjo daug įvairių įdomių objektų, atkreipė dėmesį į gamtos grožį, gėrėjosi augalija. Tyras, gaivus oras ir sportas dovanojo daug malonių akimirkų.

 #MobilityWeekLazdijai

Europos judumo savaitę ketvirtokai pažymėjo…

…linksmosiomis estafetėmis „Judėk linksmai, gyvenk sveikai“. Mokiniai pasidalino į varžybų komandas, kur geros emocijos liejosi per kraštus.

 #MobilityWeekLazdijai