sausio 2022

Rogutininkų turnyras

Sausio 26 dieną Šeštokų mokyklos kieme vyko pradinių klasių moksleivių rogučių lenktynės „Greičiausias (-ia) rogutininkas (-ė) 2022“, taip paminėjome „Žiemos festivalį“. Šiose lenktynėse dalyvauti panoro 9 antrokai, 13 trečiokų ir 12 ketvirtokų. Dėl esamos COVID-19 situacijos rogučių lenktynės vyko kiekvienai klasei atskirai.

Mokiniams reikėjo rogutėmis traukiant krovinį įveikti 20 metrų atkarpą, perlįsti per lanką ir 10 m nučiuožti atsigulus ant rogučių. Vyko labai įnirtinga ir atkakli kova, visiems buvo labai linksma.

Dalyviams įveikus numatytą distanciją, nustačius geriausius laikus, buvo medaliais apdovanoti I, II, III vietų laimėtojai.

Tarp antrokų trečią vietą iškovojo ir bronzos medaliai pasipuošė Andrėja ir Augustas, antra vieta ir sidabro medaliai atiteko Ugnei ir Emiliui. Rogučių lenktynių nugalėtojais tarp antrokų ir aukso medalių savininkais tapo Samanta ir Nojus. 

Tarp trečiokų trečią vietą ir bronzos medalius iškovojo Enrika ir Deivis, antra vieta ir sidabras atiteko Godai ir Simonui, pirma vieta ir aukso medaliais pasipuošė Eurelija ir Kajus.

Tarp ketvirtokų trečia vieta ir bronza atiteko Emilijai ir Dominykui, antrą vietą ir sidabro medalius iškovojo Ugnė ir Vilius, pirmą vietą ir aukso medalius – Viktorija ir Danielius.

Už medalius dėkojame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto finansuojamam  projektui „Olimpinė karta“ – „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė“.

Po lenktynių visi norintys dar galėjo pasivažinėti rogutėmis, taip pat išbandyti jėgas traukdami virvę ant sniego.

Šiemet gamta mums dovanojo šiek tiek sniego, oras buvo puikus, lenktynės atkaklios ir įdomios, visi vaikai linksmi ir laimingi. Manau, kad reikia organizuoti kuo daugiau renginių, varžybų moksleiviams gryname ore net ir žiemą.

Dar norėčiau padėkoti dešimtokėms ir šeštokams už pagalbą organizuojant rogučių lenktynes. Taip pat už fotografijas dėkui trims Gabrielėms ir Justinai.

Sausio 27-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną ir prisimena šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Į Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kvietimą prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos atsiliepė ir mūsų mokyklos mokiniai.

Kad paukšteliams netektų kęsti bado…

…klasės mokinukai organizavo akciją „Padėkime paukšteliams žiemą“. Pakabino savo sukurtą lesyklėlę, pribėrė paukšteliams maisto. Atėjus pavasariui, lauks gražių, skambių paukštelių giesmelių.

125-osios Ievos Simonaitytės gimimo metinės

Sausio 23 dieną minėtos 125-osios Ievos Simonaitytės gimimo metinės (1897 01 23). Su jos biografija, kūryba, parašytomis knygomis mokinius ir mokytojus kviečiame užeiti ir susipažinti mokyklos bibliotekoje. Esate laukiami. Įėjimas laikantis nustatytų COVID-19 reikalavimų.

Olweus apklausos rezultatų pristatymas

Sausio 25 dieną vyko Olweus apklausos 2021 m. (rudens) rezultatų pristatymas. Rezultatus pristatė instruktorė Laima Stankevičienė.

Anketoje buvo pateikti 42 klausimai. Apklausoje dalyvavo 3–10 klasių mokiniai.

Visi žinome, kad dažniausiai naudojamas prieskonis pasaulyje yra… druska!

STEAM būrelio nariai nutarė ją patyrinėti:

1. Kaip druska „suvalgo“ ledą ir sniegą?

2. Kaip druska prisotintas vanduo suteikia galią daiktui nepaskęsti? Mokiniai sužinojo žodžių „gėlas“, „prisotintas“ reikšmes.

3. Ir dar… druską panaudojo savo piešiniuose:

2×2 krepšinio turnyras, skirtas Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, paminėti

Šiandien po pamokų Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko 2×2 krepšinio turnyras, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Turnyre dalyvavo grupelė vyresnių klasių mokinių, kurie burtų tvarka susiskirstė į 4 komandas.

Sužaidus visus susitikimus paaiškėjo turnyro prizininkai ir nugalėtojai. Turnyre iškovojusi vieną pergalę bronzos medaliais pasipuošė komanda „Kova“ (Karolis ir Alanas), sidabro medalius iškovojo komanda „Vienybė“ (Emilis ir Gytis). 2×2 krepšinio turnyro, skirto Laisvės gynėjų dienai paminėti, nugalėtoja tapo ir aukso medaliais pasipuošė komanda „Laisvė“ (Lukas J. ir Titas).

Baudų konkurso nugalėtoju tapo Matas Raginskas. Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Titas Tamašauskas, kuriam įteikta naudingiausio žaidėjo statulėlė.

Už apdovanojimus ačiū Lietuvos tautinio olimpinio komiteto finansuojamam projektui „Olimpinė karta“ – „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė“.

Už nuotraukas dėkui Emai Burinskaitei.

Minėdami Sausio 13-ąją…

…penktokai ėmėsi kūrybinių iniciatyvų:

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną…

…Šeštokų mokyklos langus nušvietė žvakių švieselės, prisiminti istoriniai įvykiai ir žmonės, o jaunieji šauliai paminėjo išskirtinę dieną paminėjo bėgdami.