birželio 2020

Paskutinė stovyklos dienelė…

Pasibaigė paskutinė, penktoji, vaikų vasaros poilsio stovyklos „Per vasarą nei ašaros“ diena. O kaip smagu buvo, aplankėme Žuvinto biosferos rezervatą ir Metelių regioninį parką. Įspūdžiai neišdildomi, įdomu, smagu, gera ir miela. Vėliau vyko stovyklos uždarymas. Po uždarymo visi nenoriai išsiskirstėme į namus.

Pralėkė ketvirtoji stovyklos diena

Ketvirtoji vaikų vasaros ir poilsio stovyklos „Per vasarą nei ašaros“ diena pralėkė dar greičiau nei tikėjomės. Sugužėjome į Prano Dzūko sodybą, ten mus mokė pinti tautiškas apyrankes. Žaidėme didžiajame sodybos kieme, ten mus aplankė įvairūs pasakų herojai iš Lazdijų viešosios bibliotekos. Ačiū Lazdijų viešosios bibliotekos ir Prano Dzūko sodybos darbuotojams, kad mus priėmė, kad aplankė! O kokia vasaros stovykla be ežero? Reikia ir ežerą aplankyti… Smagu, linksma, šilta, džiugu, miela, gera… Vanduo šiltas… Kaip sulėtinti laiko tėkmę?.. O jei bėga laikas, vadinasi, baigėsi ir ketvirtoji diena.

Trečiąją stovyklos dieną…

Trečioji stovyklos diena, kaip įprastai, prasidėjo mankšta. Papusryčiavę piešėme tema „Myliu savo Tėvynę Lietuvą“, vėliau išvykome į Lazdijų viešąją biblioteką susipažinti su 3D spausdintuvu. Čia pasigaminome apsauginius skydus, susipažinome su Brailio raštu, pajautėme, ką reiškia, jeigu negalėtum matyti…

Vėliau apsilankėme Lazdijų PK, čia susipažinome su policijos darbu, kokios sunkios ir nelengvos yra policijos darbuotojų pareigos, juk jų darbas priklauso nuo mūsų, kaip mes elgiamės, kaip laikomės nustatytų visuomenės normų.

Labai gaila, bet stovyklos laikas labai greitai bėga…

Startavo antroji stovyklos diena

Lazdijų r. Šeštokų mokykloje startavusi antroji Vaikų vasaros ir poilsio stovyklos „Per vasarą nei ašaros“ diena, prasidėjo mankšta, pusryčiais, pokalbiais, diskusijomis. Vėliau vyko sporto diena,  įvairios estafetės, žaidimai. Pasportavę atsipalaiduoti ir pinti vainikų vykome prie ežero. Juk rytoj Rasos šventė – Joninės. Nepamirškime mūsų tautos tradicijų. O jau smagu mums visiems buvo: ir maudėmės, ir vainikus pynėme.

Stovyklos pirmosios dienos akimirkos…

Lazdijų r. Šeštokų mokykloje šiandien, birželio 22 dieną, startuoja Vaikų vasaros ir poilsio stovykla „Per vasarą nei ašaros“. Net 20 vaikučių šurmuliuos stovykloje birželio 22–29 dienomis.

Pirmoji diena prasidėjo mokykloje. Visi susirinko pailsėję, pasiilgę vieni kitų, pasitarę susikūrė savo stovyklos taisykles, jas visi surašėme dideliame plakate. Vėliau vyko mankšta (kuri kartosis kiekvieną dieną, nes vaikai ilgokai buvo namuose), vėliau visi papusryčiavo ir išvyko į Būdvietį, į Akmenų muziejų.

Grįždami iš Akmenų muziejaus sustojome aplankyti Aštriosios Kirsnos dvaro.

Dar užsukome ir ant Rudaminos piliakalnio, čia žaidėme žaidimus ir susipažinę su savo rajono įdomiomis vietomis, pilni įspūdžių grįžome į mokyklą, papietavome, vėliau vėl vyko žaidimai, dienos aptarimas ir pasiruošimas kitai dienai, net nepastebėjome, kaip prabėgo pirmoji mūsų stovyklos diena.

Į atostogas palydėti dešimtokai

Paskutinę mokslo metų dieną kartu su dešimtokais pasidžiaugėme gražia švente ir smagiomis akimirkomis – vyko dešimtokų išleistuvių šventė. Žinoma, išleistuvės netikros – rugsėjį pasimatysime vėl, tačiau tądien visi susirinkusieji sveikino įveikus dar vieną pakopą mokykloje, gavus pagrindinio ugdymo pažymėjimus. Gražioje šventėje, kurią organizavo devintokai ir jų klasės auklėtoja B. Jurkonienė, be nuoširdžių sveikinimų, dešimtokams taip pat įteiktos ir padėkos, apdovanojimai.

Pristatyta neformaliojo ugdymo veikla

Pačiame birželio viduryje visai mokyklos bendruomenei buvo pristatyta neformaliojo švietimo veikla, vykusi šiais mokslo metais. Mokinių ir mokytojų susibūrimas vyko tradiciškai – zoom.us platformoje. Kartu įvyko ir savotiška neformaliojo ugdymo „mugė“ – mokiniai kviesti ir kitais mokslo metais rinktis įvairaus profilio būrelius. Kviečiame susipažinti su kai kurių būrelių veikla.

Futbolo būrelis: https://www.facebook.com/jolita.jaseviciene.9/videos/2695434890736139/

Etnografinis ansamblis „Uldukai“: https://www.facebook.com/1012762752087970/videos/1093463604371567/

„Robotika“: https://sestokai.lazdijai.lm.lt/?p=9882

STEAM būrelio veikla: https://www.facebook.com/pg/%C5%A0e%C5%A1tok%C5%B3-mokykla-1012762752087970/photos/?tab=album&album_id=3344760318888190

https://www.facebook.com/1012762752087970/videos/2578948488873058/

https://www.facebook.com/watch/?v=945655765884318

„Išmanioji klasė“: https://www.facebook.com/1012762752087970/photos/a.1015628075134771/3346830325347856/?type=3&theater

Šokių būrelis: https://www.facebook.com/1012762752087970/videos/613908479248755/

Robotika

Mokykloje šiais mokslo metais startavo neformaliojo švietimo programa „Robotika“. 5–6 kl. mokiniai naudojosi VEX IQ techninės kūrybos rinkiniu komandiniam darbui. Surinkta daug įvairių robotukų. Jie judėjo po visą klasę ir mokyklą.

Nuotolinio darbo metu naudojomės skaitmenine priemone, išversta į lietuvių kalbą VEXcode VR Activities (https://vr.vex.com/). Čia mokėmės programuoti, kad  mūsų robotukas važiuotų, pieštų ir aplenktų įvairias kliūtis. Akimirkos iš būrelio veiklos: 

Vertimų diena: anglų kalba ↔ lietuvių kalba

Jau ne pirmi metai mokykloje organizuojama Vertimų diena. Kaip ir beveik visi dalykai, taip ir ši diena buvo elektroninėje erdvėje. Visų klasių mokiniams per lietuvių ir anglų kalbų pamokas buvo siūloma užsiimti kiek kitokia veikla nei įprastos pamokos. Šiais metais vaikai vertė jiems pritaikytus ir, kiek įmanoma, įdomesnius ir patrauklesnius tekstus jau ne vien iš anglų kalbos į lietuvių, kaip ankstesniais metais, bet ir atvirkščiai – iš lietuvių į anglų. Skatinti vertėjai panaudoti visas jiems žinomas kalbos išgales, kad ne vien tekstai būtų tiksliai išversti, bet panaudota laisvojo vertimo laisvė. Įdomiausiais ir gražiausiai pateiktais darbais dalijamės ir kviečiame peržiūrėti.

Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovanėlės

Šeštokų mokyklos neformalaus ugdymo būrelio „Etninės šventės ir papročiai“ 2–3 klasių  mokiniai dalyvavo virtualiame konkurse „Vaikų Velykėlės 2020“. Šiuo renginiu siekiama integruojant etninės kultūros programą skatinti mokinius domėtis lietuvių liaudies papročiais, branginti senąsias tradicijas, plėtoti bendruomeniškumą.

Platformoje „Zoom.us“ vyko nuotolinės neformalaus ugdymo „Etninės  šventės ir  papročiai“ pamokos, kurių metu mokiniai įvairiais raštais išmargino margučius, piešė piešinius. Iš daugybės kūrybinių darbų sukurti skaitmeniniai koliažai buvo išsiųsti labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamam respublikiniam konkursui „Vaikų Velykėlės 2020“.

Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovanėlės pasiekė mokyklą.  Jos projekto dalyviams bus išdalintos, kai tik galėsime visi susitikti   mokykloje.

2 kl. mokytoja I. Bernatonienė