vasario 2020

Dar kartą parašytas Nacionalinis diktantas

Graži tradicija paminėti kasmet rašyti Nacionalinį diktantą tęsiama ir šiemet. Priešpaskutinę žiemos dieną visi norintys ir galintys pasitikrino savo rašymo gebėjimus. Bet svarbiausia, tarsi atidavė duoklę savo gimtajai kalbai. Mūsų mokykloje šiemet diktantą rašė 28 mokiniai. Kam sekėsi geriausiai, paaiškės kovo pradžioje, kai bus paskelbtas diktanto tekstas ir ištaisyti darbai.

Pradinukai mokėsi sveikos gyvensenos

Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo. Tad 2 ir 3 klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamoką susipažino su natūraliomis vaistažolėmis (liepžiedžiais, mėtomis, čiobreliais, ramunėliais ir kt.), aptarė jų naudą mūsų sveikatai. Vėliau išvirtą arbatą visi gėrė bei pasivaikščiojo gryname ore. Paprasta, skanu ir, svarbiausia, SVEIKA!

Mokytoja Ž. Stankevičienė

Penktoku valandėlė „Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo“ vyko Šeštokų miestelio stadione

Nuskinti laurai technologijų olimpiadoje

Vasario 25 d. Krosnos mokykloje technologijų mokytoja Inga Kūlokienė su 7 kl. mokine Saule Kunigonyte ir technologijų mokytojas G. Mirijauskas su mokiniu Titu Tamašausku dalyvavo technologijų olimpiados II etape. Saulė gamino desertą, o Titas – žvakidę. Sekėsi puikiai! Saulė Kunigonytė 7–8 kl. kategorijoje laimėjo 1 vietą! Sveikiname!

Sveikatingumo popietė Šeštokų mokykloje

Vasario 26 dieną Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko integruota fizinio ugdymo, dailės ir sveikos gyvensenos dalykų „Sveikatingumo popietė“, skirta vasariui, sveikatingumo mėnesiui, paminėti.

5–6 klasių mokiniai kaip dalyviai buvo suskirstyti į keturias komandas: „Bananai“, „Kriaušės“, „Obuoliai“, „Apelsinai“. 7-okai kaip organizatoriai, pagalbininkai, teisėjai.
Mokiniai dalyvavo linksmosiose estafetėse, sprendė sveikatos specialistės parengtas užduotis, atliko dailės kūrybinę užduotį. Visi kartu smagiai ir turiningai praleidome laiką dalyvaudami aktyviose ir įdomiose veiklose.
Pralaimėjusių šiandien nebuvo – visi „Sveikatingumo popietės“ dalyviai apdovanoti vaisiais, kuriuos rinkosi pagal rungtyse iškovotus ir susumuotus taškus.
Noriu padėkoti mokytojoms už įdomiai parengtas ir vestas veiklas: dailės mokytojai Ingai ir sveikatos specialistei Rimai. Taip pat labai daug prisidėjo prie šios popietės vykdymo, teisėjavimo septintokai: Andrius, Laurynas, Ema, Saulė, Miglė, Gabija, Gabrielė, Karolina. Ačiū Jums. Renginio fotografas dešimtokas Martynas Medziukas.

 Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

 

Darželinukai šventė Užgavėnes

Kaip ir pridera, darželinukai taip pat mokėsi švęsti Užgavėnes. Pirmiausia vaikai susipažino su Užgavėnių tradicijomis, vėliau žaidė Užgavėnių žaidimus. Taip pat mažieji patys darėsi kaukes. Vaikams labai patiko susėdus prie bendro stalo ragauti blynelius.

 

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

Tokiais tradiciniais žodžiais ir ausis rėžiančiu triukšmu Šeštokų mokykloje buvo išvyta žiema. Nors tikros žiemos išvyti ir nepavyko (tikriausiai pernai išvijome keleriems metams), tačiau šaltį, susikaustymą ir gal ne visada geras emocijas iš savo širdžių tikrai išvijome. Vadovaujama muzikos mokytojos A. Valasevičienės ir padedami miestelio muzikantų mokyklos bendruomenė linksminosi – žaidė liaudies žaidimus, dainavo, šoko, stebėjo ir aktyviai palaikė bekovojančius kas Lašininį, kas Kanapinį. Laimėjusieji vienus ar kitus žaidimus buvo apdovanoti simboliniais riestainių karoliais, taip pat išrinkta šauniausia kaukė ir apdovanota jos savininkė – anglų kalbos mokytoja S. Ažukienė. Na, o renginio pabaigoje visi, žinoma, skanavo blynus su aviečių uogiene.

Netradicinę dieną – pamokos apie gyvenimą

Vasario 14-oji Šeštokų mokykloje pasitikta ir palydėta netradiciškai – minėjome ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, taip pat vyko Kalbų ir socialinių mokslų dienos veiklos.

Iš pat ryto visa mokyklos bendruomenė susirinko į II aukšto fojė tradiciniam Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui, kuriame vaikai skyrė gražiausius žodžius, dainas, šokius ir muziką savo Tėvynei. Vėliau grupelėmis išsiskirstė į atskiras erdves netradicinės dienos užsiėmimams.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo susitikime su literatu K. Sukacku, kalbėjosi apie poeziją, kūrybą, žodžio meną, o paskui ir patys kūrė eilėraščius. Vėliau mokinukai išsiskirstė padirbėti – pynė trispalves apyrankes, gamino knygų skirtukus su Lietuvos valstybės simboliais, taip pat dalyvavo viktorinoje, edukacijoje „Žaidžiame teatrą – skaitymo skatinimo programa“.

Tuo tarpu vyresnieji, 5–8 kl. mokiniai, susipažino su dvarų kultūra edukacijoje „Dvarų kultūra Europoje ir LDK“ ir buvo ne tik žiūrovai, tačiau ir patys mokėsi šokti viduramžiškų šokių. Taip pat vyresnieji, įskaitant ir gimnazistus, varžėsi įvairiose viktorinose – tikrino istorijos, anglų, rusų kalbų žinias, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse “All about me”, be to, literatūrinėje edukacijoje „Kelyje į Eldorado“ su nuostabiąja aktore V. Kochanskyte pasinėrė į meno pasaulį klausydamiesi jos deklamuojamų išeivijos poetų eilėraščių ir poezijos kūrinių interpretacijų.

Paskutiniams užsiėmimams mokiniai taip pat išsiskirstė: 5–8 kl. mokiniai klausėsi geografo, keliautojo J. Malinausko pasakojimo apie slėpiningąją Indiją, o 9–12 kl. mokiniai susitiko su Tarptautinio Europos-Azijos spaudos fondo atstovu Lietuvoje, karo žurnalistu R. Lapaičiu pasikalbėti apie Vasario 16-ąją ir šio įvykio įtaką nepriklausomybės siekusioms postsovietinėms šalims.

Dienos veiklos baigėsi, tikimės, kad kiekvienas namo išsinešėme ką nors naujo ir įdomaus atradę, supratę, patyrę.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Aurelija Paciukonienė

Saugaus interneto savaitė

Vasario 10-15 d. minima saugaus interneto savaitė ,,Kurkime geresnį internetą kartu !” Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Visą savaitę vyko šviečiamosios veiklos. 1-4 klasių mokytojos  moksleiviams pasakojo kaip saugiai ir kultūringai elgtis internete,  mokinukai piešiniais iliustravo ką naujo sužinojo. 9-10 kl. mokiniai  visiems priminė saugaus elgesio internete taisykles. 5-8 kl. moksleiviai atsakinėjo į ,,draugiškas internetas” testo klausimus, tikrinosi savo žinias, piešė piešinius.

Vasario 11 diena buvo paminėta bendradarbiaujant su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Renata Ribinskiene. Su 7-10  klasių mokiniais pareigūnė dalijosi informacija apie socialinių tinklų saugumą, patarė kur kreiptis pagalbos, kaip pranešti apie žalingą turinį internete. Ačiū  pareigūnei Renatai už bendradarbiavimą. Visiems prisidėjusiems ačiū už iniciatyvos palaikymą. Naršykime saugiai!

IT mokytoja A.Kancevičienčė

Tinklinis žaidžiamas ir Šeštokų mokykloje

Vasario 12 dieną Šeštokų mokyklos sporto salėje pirmą kartą vyko vyresnių klasių mokinių 5×5 tinklinio turnyras, skirtas Vasariui, sveikos gyvensenos mėnesiui, paminėti.

Žaidėjai į keturias komandas susiskirstė burtų tvarka: „20 cm“, „Rockstar“, „Bilekas“, „Zambabvė“. Po atkaklių, permainingų kovų paaiškėjo turnyro prizininkai ir nugalėtojai. Ketvirti turnyre liko „20 cm“. Trečia vieta ir bronzos medaliai atiteko komandai „Bilekas“ (Juozas, Vasarė, Mantas, Donatas, Mangirdas). Antrą vietą užėmė ir sidabro medalius iškovojo komanda „Rockstar“ (Gytis, Justas, Andrius, Deimantė, Martynas M.). Pirmojo 5×5 tinklinio turnyro, skirto Vasariui, sveikos gyvensenos mėnesiui, paminėti nugalėtojais tapo ir aukso medaliais pasipuošė komanda „Zambabvė“ (Edvinas, Lukas, Gytis G., Emilis, Eitvydas). Už apdovanojimus noriu padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, projektui „Olimpinė karta“.

Ačiū Lukui Kuncevičiui už teisėjavimą, labai ačiū 3g ir 4 g klasių auklėtojai Jurgitai Vaičeskienei, entuziastingai palaikiusiai savo auklėtinius.

Smagu, kad Šeštokų mokyklos ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų skyriaus  vyresnių klasių mokiniai taip aktyviai įsitraukė į šį turnyrą, prasmingai ir turiningai leido laisvalaikį sportuodami, varžydamiesi, bendraudami.

 Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius