spalio 2018

Kelionė į Žemaitiją

Spalio 27–28 dienomis Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai dalyvavo projekto „Praleisk laisvalaikį kitaip“ veikloje „Pažink savo kraštą“, kurios metu aplankė Plungėje esančius M. M. Oginskio dvaro rūmus. Rūmų išplanavimo ašimi tapo neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikinio stiliaus žirgynas. Plungės dvaro valdytojai nuo XVI amžiaus keitėsi, ši valda iki XX amžiaus pradžios išliko svarbi aristokratų, dvasininkų, talentingų kultūros ir meno žmonių rezidencija. 1806 metais Plungė buvo parduota su visomis valdomis Platonui Zubovui. 1873 m. Zubovai dvarą pardavė kunigaikščiui Mykolui Oginskiui. Kunigaikštis, tęsdamas muzikines Oginskių tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Mykolo Oginskio rūmai – vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Rūmuose veikia įvairios parodos, tad mokiniai aplankė Vytauto Jaručio dirbinių parodą. Būtent šio menininko kadaise pasakyti žodžiai įstrigo mokiniams: „Tik darbas žmogų daro žmogumi“. Pasak ekskursijų vadovės (ji labai įdomiai pasakojo ir iš jos mokiniai išgirdo daug sentencijų), menininkas visada mėgdavo tai kartoti. Taip pat veikė Vytauto Ulevičiaus medžio dirbinių paroda, labai patikusi visiems, nes kūriniai nuostabūs, dailiai atlikti, įdomūs. Taip pat aplankytos dailininkų Juozo Bagdono ir Antano Lipskio parodos. Šių menininkų darbai taip pat sužavėjo ekskursijos dalyvius. Continue reading »

Rudeninis šurmulys ir Maisto diena

Paskutinį penktadienį prieš atostogas mokykloje šurmuliavo Rudenėlio šventė, o kartu su ja paminėta ir Pasaulinė maisto diena. Kiekvienos klasės mokiniai turėjo jiems skirtą erdvę, kurioje prekiavo pasigamintais sveikais ir skaniais patiekalais: salotomis, vaisiais, riešutais, užkandžiais ir netgi saldumynais, arbata. Mugėje prekiauta ne tik maistu, bet ir interjero detalėmis, papuošalais. Įdomu, kad mokiniai buvo itin išradingai papuošę savo erdves.

Mokyklos mažiausieji džiaugėsi ir kitus džiugino rudens gėrybėmis

Integruota pamoka „Metalai ir nemetalai“

Spalio 24 d. mokykloje vyko dar viena integruota pamoka. Šį kartą kitaip mokytis turėjo galimybę devintokai. Buvo integruojami du mokomieji dalykai – chemija ir lietuvių kalba. Mokiniai, jau prieš kelias dienas pasiskirstę į „Metalų“ ir „Nemetalų“ grupes, atliko namų darbus, kuriuos pristatė pamokoje. Vėliau atliko chemijos užduotis: prisiminė alchemiją ir metalų sąsajas su planetomis, panaudodami strypinius modelius „kūrė“ molekules. Taip pat savo žinias devintokai demonstravo ir „Kahoot“ platformoje dalyvaudami viktorinoje. Viktorinos klausimais siekta įrodyti, kad visai nemaža dalis cheminių elementų pavadinimų naudojami ir lietuvių kalboje – smulkiosios tautosakos žanruose, meninės raiškos priemonėse, pavadinimuose ir kt. Apibendrindami pamoką kai kurie mokiniai sakėsi turintys pagilinti chemijos žinias, o kai kurie mano turintys prisiminti vaizdingus lietuviškus posakius ir jų prasmę, bet bene visi vieningai sutarė, kad pamoka buvo naudinga ir įdomi.

Chemijos mokytoja T. Radzevičienė,

lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

Olimpinė savaitė

Pradinių klasių mokytojos ir 1–4 klasių mokiniai aktyviai prisijungė prie respublikinio projekto „Olimpinė savaitė“. Visą savaitę mokiniai aktyviai sportavo.

Visi mokiniai buvo apdovanoti padėkomis ir diplomais už aktyvų dalyvavimą projekte „Olimpinė savaitė“ su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės D. Gudzinevičiūtės, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro A. Verygos parašais.

Pradinių klasių mokytojos

Edukacinė pamoka „Stebuklai iš molio“

Spalio 22 dieną buvo organizuojama pirmos, antros, trečios klasių mokinių ekskursija į Rudaminos tradicinių amatų centrą, kur vyko edukacinė pamoka „Stebuklai iš molio“. Centro darbuotojos supažindino vaikus su molio savybėmis, mokė gaminti vazas, molinius žaisliukus eglutei, juos dekoruoti įvairiais raštais. Vaikai pirmą kartą minkė molį ir patys savo akimis įsitikino, kaip molio gabalai jų rankose virto stebuklais.

1-2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Penktokai – muziejuje

Spalio 23 d. penktos klasės mokiniai dalyvavo Lazdijų krašto muziejaus darbuotojos B. Talandienės vedamoje pamokoje „Senoji mokykla“. Mokiniai turėjo galimybę netradicinėje aplinkoje susipažinti su švietimo istorija, pabandyti rašyti žąsies plunksna. Patiko mokiniams ir seni suolai, ir senas Čarlio Čaplino vaidybinis filmas. Po edukacinės pamokos aplankėme nuostabią menotyrininkės Kiškienės tekstilės darbų parodą muziejuje.

Istorijos mokytoja B. Jurkonienė

 

„Tarp pilkų debesų“

Spalio 22 d. aštuntos ir devintos klasių mokiniai lankėsi Marijampolės kino teatre „Spindulys“. Žiūrėjome visoje Lietuvoje labai didelio susidomėjimo sulaukusį filmą „Tarp pilkų debesų“. Tai puiki istorijos ir pilietiškumo pamoka. Abejingų filmo pateiktai medžiagai nebuvo. Klasės valandėlės metu aptarsime šio filmo sukrečiančias akimirkas ir kokios įtakos filmas turėjo ugdant pilietiškumą.

 8 kl. auklėtoja B. Jurkonienė

Integruota muzikos ir matematikos pamoka

Spalio 22 d. mokykloje vyko atvira integruota muzikos ir matematikos pamoka „Muzika ir trupmenos“. Septintos klasės mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti, ar dera muzika ir matematika, pajusti muzikos pulsą, parodyti jį plojant, judant ir dainuojant, pakartoti veiksmus su paprastosiomis trupmenomis. Pamokos pabaigoje mokiniai skaitė „Linksmas nuotrupas iš muzikų gyvenimo“. Išsakydami savo nuomonę apie pamoką, dauguma teigė, kad patiko netradicinis matematikos pritaikymas praktikoje ir tokių pamokų reikėtų daugiau. Pamoką vedė muzikos mokytoja A. Valasevičienė ir matematikos mokytoja A. Kancevičienė.

 

Tyrėjų naktis 2018

Kiekvienais metais rugsėjo pabaigoje visus mokslo entuziastus suburia tarptautinis renginys „Tyrėjų naktis“. Na, o spalio 2 dieną 8–10 klasių mokiniai varžėsi „Tyrėjų nakties“ protmūšyje, kuriame laukė įdomūs ir neįprasti klausimai ne tik iš gamtos mokslų, bet ir iš medicinos, architektūros, istorijos ar astronomijos. Po trijų turų atkaklios kovos nugalėjo sparčiausiai ir darniausiai veikusi devintokų komanda. Sveikiname nugalėtojus!

 Gamtos mokslų mokytojai