sausio 2018

Judėjimas – ir sveikata, ir taisyklinga laikysena

Šiais mokslo metais Šeštokų mokykloje, esant tinkamam orui, vyko šiaurietiško ėjimo mokymai.

Mokymuose dalyvavo 5–10 klasių mokiniai. Visi renginio ėjimo dalyviai buvo supažindinti su ėjimo technika ir nauda sveikatai.

Sakoma, kad apie 70 % sveikatos sutrikimų yra dėl fizinio aktyvumo, judėjimo stokos. Mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su šiaurietiško ėjimo tikslais, tai: gera savijauta ir fizinė būklė, svorio ir įtampos valdymas, taisyklingos laikysenos formavimas, imuniteto stiprinimas. Šiaurietiškas ėjimas yra prieinamas ir naudingas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, sveikatos būklės ar fizinio pasiruošimo. Teisingai einant juda apie 90 % kūno raumenų. Stiprūs raumenys labai svarbūs taisyklingam stuburui formuotis, išvengti bet kokių stuburo iškrypimų.  Šiame sporte nėra varžybinių elementų, reguliuojamas kvėpavimas, gerinamas širdies darbas, ugdoma ištvermė.

 Rima Petrauskienė, Lazdijų r. VSB specialistė

 

Laivės gynėjų dienos atspindžiai

Žvakučių šviesoje Šeštokų mokykloje aušo sausio 12 d. rytas. Skambant E. Masytės dainai „Laisvė“ prie kiekvienos tą Sausio 13-ąją žuvusiųjų už Lietuvos laisvę nuotraukėlės uždegėme atminimo žvakeles. Visose klasėse vyko pilietiškumo pamokos „Atmintis gyva, nes liudija“. Tyloje ir rimtyje pagerbėme visus kovojusius ir žuvusius už mūsų LAISVĘ.

Po pamokų mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė ir dalyvavo  Šeštokų laisvalaikio salėje vykusiame renginyje – minėjime, skirtame Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, paminėti.
Istorijos mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė

 

Rajoninė paroda-konkursas „Žiemos puokštė“

Kasmet vyksta rajoninė paroda-konkursas „Žiemos puokštė“, kurią organizuoja technologijų mokytojų metodinis būrelis. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: Ugnė Kučinskaitė („Grįžulo ratai“) ir Mangirdas Bagdanavičius („Apsnigtas miškas“). Sveikiname Mangirdą, užėmusį antrąją vietą savo amžiaus grupėje, ir džiaugiamės, kad mūsų mokykloje aktyvūs mokiniai – ne tik mergaitės, bet ir berniukai.

Technologijų mokytoja R. Kulakauskienė

Edukacinė pamoka „Ropliai – šaltakraujai gyvūnai“

Į Šeštokų mokyklą buvo pakviesti gamtininkai iš Kauno, kurie atsivežė gyvus eksponatus iš roplių pasaulio ir vedė edukacinę pamoką. Edukacinėje pamokoje dalyvavo įvairių klasių mokiniai: nuo pradinukų iki 10 klasės. Mokiniai pamatė įvairias reptilijų rūšis: įvairias nenuodingas gyvates, driežus. Paminėsiu karališkąją gyvatę – ji vadinama taip todėl, kad maitinasi nuodingomis gyvatėmis, jas naikina, tačiau jų nuodai karališkajai visai neturi jokio neigiamo poveikio. Mokiniai pamatė įspūdingo dydžio ir išvaizdos driežus – iguanas. Mokėsi suprasti, kuo skiriasi pieninė gyvatė nuo nuodingos koralinės, kurios dydžiu ir spalvomis labai panašios. Svečias pasakojo apie roplių gyvenimo būdą – kuo jie minta, kaip neriasi, kaip regeneruoja kai kurių roplių atitrūkusios kūno dalys, kaip jie išgyvena šaltuoju metų laiku. Saugumo sumetimais dirbant su ropliais, negalima daryti staigių judesių, kad tai nesukeltų jų agresijos ir šie neįkąstų. Mokiniams šis užsiėmimas labai patiko, nes eksponatus buvo galima liesti rankomis, fotografuoti.

 Biologijos vyr. mokytoja Rima Petrauskienė

 

Mokyklai jau vadovauja naujoji direktorė

Sausio 2 d. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas  Vytuolis Valūnas mokyklos bendruomenei pristatė naująją mokyklos direktorę Almą Burbaitę. Linkėjo puikių ir prasmingų darbų ugdant Šeštokų miestelio vaikus bei įteikė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nutarimo, patvirtinančio paskyrimą į naujas pareigas, nuorašą, mokyklos antspaudą bei raktus nuo mokyklos vadovo kabineto. Naujoji direktorė pasidžiaugė puikiais kolegomis, kvietė susitelkti bendriems reikšmingiems darbams.