Prisiminėme talentingąjį Balį Sruogą

Spalio 19 d. minėjome vieno žinomiausių lietuvių rašytojų, klasiko B. Sruogos 70-ąsias mirties metines. Stendą, skirtą rašytojo atminimui, paruošė bibliotekininkė A. Vaišnienė, o pamoką-minėjimą 8–9 klasių mokiniams vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. Rutkauskienė ir A. Paciukonienė. Mokytojos papasakojo vaikams apie rašytoją, jo gyvenamąjį laikotarpį, kraupius patyrimus koncentracijos stovykloje. Taip pat kalbėjomės apie žymiausią B. Sruogos romaną „Dievų miškas“ ir pagal jį pastatytą meninį filmą, diskutavome, kodėl žmonės virsta žvėrimis. Įdomu buvo palyginti ir įvertinti, kaip savitas B. Sruogos rašymo stilius perteikiamas filmuotoje medžiagoje (žiūrėjome filmo ištrauką, o paskui klausėmės tos pačios skaitomos ištraukos. Pamokos-minėjimo refleksija – mokinių laiškai rašytojui.