rugsėjo 2018

Pamoka kitoje aplinkoje

Šeštokų miestelio bibliotekoje vyko netradicinė pamoka „Knygų karalystėje“. Pamokoje dalyvavo pirmos ir antros klasių mokiniai. Bibliotekininkė Vilija  Labenskienė paaiškino mažiesiems skaitytojams, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip pasirinkti knygeles. Mokiniai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, vartė ir skaitė knygeles. Vaikai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas skaityti, mylėti ir saugoti.

Bibliotekoje vyko edukacinė pamokėlė, kurios metu mokiniai gamino skirtukus knygoms. Ši pamoka tikrai neprailgo. Visi norėjo kiek ilgiau pabūti, pabendrauti, taip pat pažaisti mokomuosius kompiuterinius žaidimus.

Biblioteką vaikai paliko gerai nusiteikę ir pilni įspūdžių.

1–2 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Išvyka į Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Lazdijų miesto mokinių savivaldos forumą

Rugsėjo 25 dieną Lazdijuose vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Lazdijų rajono mokinių savivaldos forumas, kuriame buvo pristatoma šios Lietuvos moksleivių interesams atstovaujančios organizacijos veikla bei buvo renkamas Lazdijų rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas.

Dvi mūsų mokinių savivaldos atstovės, mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Brigita Barynaitė ir narė Gabija Bagdanavičiūtė, mokinių savivaldų forumo metu turėjo balso teisę renkant naują Lazdijų rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininką.

Šeštokų mokyklos mokinių savivaldos koordinatorė, soc. pedagogė Alma Vaišnienė

Europos kalbų dienos atgarsiai

Kaip ir kasmet, minėjome Europos kalbų dieną.

Veiklų turėjome dau ir įvairių: jaunesnių klasių mokiniai su anglų kalbos mokytoja puošė mokyklą – spalvino įvairių Europos tautų tautinius kostiumus, rašė pasisveikinimus įvairiomis Europos kalbomis bei visu tuo pagražino beveik visas mokykloje esančias duris.

Vyresniųjų klasių mokiniai, skyriaus gimnazistai, minėdami Europos kalbų dieną, dalyvavo interaktyvioje viktorinoje kahoot.it platformoje. Taip prismiminė jau žinomus dalykus apie Europos kalbas ir šioms kalbos skirtą dieną, bet smagiausia, kad kiekvienas sakėsi sužinojęs ir kažką naujo, ką žadėjo prisiminti ilgiau nei vieną dieną (pvz., kad hebrajų kalboje rašoma ir dešinės į kairę, kad latvių “kafija” – ne “mafija”, o paparasčiausia “kava”, kad Londone kalbama apie 300 skirtingų kalbų, o Europoje – tik 225…).

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė,

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

Informacinių technologijų ir verslumo renginyje dešimtokai ir devintokai

2018-09-20 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos dešimtos ir devintos klasės mokiniai kartu su Lazdijų r. A. Kirsnos mokiniais vyko į Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vykusį informacinių technologijų ir verslumo renginį „Switch“. Renginys buvo skirtas mokiniams, švietimo darbuotojams ir verslo profesionalams, jį pradėjo iniciatyvos sumanytojas, europarlamentaras A. Guoga. Buvęs verslininkas mokiniams linkėjo mokytis ir savo žinias pritaikyti siekiant savo karjeros tikslų, savo asmeniniu pavyzdžiu motyvavo mokinius nelikti pasyviais, ieškotis sau įdomios veiklos, niekada nenustoti stengtis ir dirbti. Renginyje dalyvavo ir daugiau žinomų verslo, televizijos ir pramogų pasaulio atstovų, tokių kaip M. Stonkus, I. Stonkuvienė, L. Blaževičiūtė, J. Didžiulis, A. Rusteikienė, kurie motyvavo mokinius kelti savo gyvenimo tikslus ir atkakliai jų siekti, ieškoti savęs, išbandyti save įvairiose veiklos srityse, nenuleisti rankų, jeigu iš karto sumanymų įgyvendinti nepavyks. Švietimo darbuotojai dalyvavo diskusijoje apie ateities darbuotojų poreikį, jiems keliamus reikalavimus ir reikalingas kompetencijas. Verslo pasaulis puoselėja didelius lūkesčius iš šiuolaikinės mokyklos, jos indėlio ruošiant ateities verslo ir technologijų pasaulio profesionalus. Tokie lūkesčiai kelia mokyklai ir mokytojams didelius iššūkius, ugdant visapusiškai brandžias asmenybes, pasiruošusias dirbti ir kurti XXI amžiaus kontekste.

Pavaduotoja ugdymui

Jurgita Vaičeskienė

Paminėta Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Rugsėjo 20 d. vyko pamoka, skirta paminėti Lietuvos žydų genocido dieną, taip pat pagerbti Šeštokų miestelyje gyvenusios gausios žydų bendruomenės narius ir juos gelbėjusius mūsų kraštiečius, ypač Pasaulio tautų teisuolį kunigą Juozą Inkratą.

Pamokoje dalyvavo Šeštokų mokyklos 5–10 klasių mokiniai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3g ir 4g klasių mokiniai, įvairių dalykų mokytojai, mokyklos darbuotojai, Šeštokų seniūnijos atstovai, Lazdijų krašto muziejaus etnologas Vilius Tumosa, miestelio bendruomenės atstovai.

Pamoką vedė Šeštokų mokyklos geografijos, istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė, lietuvių k. mokytoja Aldona Rutkauskienė, istorijos mokytojas Robertas Janulevičius bei Lazdijų krašto muziejaus etnologas Vilius Tumosa.

Istorijos, geografijos mokytoja B. Jurkonienė

Saugaus eismo pamokėlė

Pirmos ir antros klasių mokiniams vyko pamokėlė „Būk saugus kelyje“. Ją vedė policijos pareigūnė.

Vaikai buvo mokomi kaip saugiai pereiti gatvę. Priminta, kaip reikia tinkamai užsidėti atšvaitus, saugiai keliauti automobiliu ir autobusu. Mokiniai susipažino su pagrindiniai kelio ženklais. Pamokėlės metu visi noriai diskutavo ir atliko jiems skirtas užduotis.

1-2 klasių mokytoja I. Bernatonienė

Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos