rugsėjo 2016

Konstitucijos pamoka

2016-09-27 9.00 val. mokykloje vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos pamoka. Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. 1-4 klasių 33 mokiniai atliko kūrybinę užduotį ,,Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui”. 5-7 klasių dalyvavo 13 mokinių. Geriausiai užduotis atliko: Salatkaitė Brigita – 6 kl., Bagdanavičius Mangirdas – 6 kl., Barynaitė Brigita -6 kl., Rudzevičiūtė Justina – 7 kl., Tamašauskaitė Miglė – 7 kl.. 8-10 klasių dalyvavo 14 mokinių. Geriausiai atliko užduotis: Kairaitytė Rugilė – 10 kl., mokinė surinko 23 taškus, Šuminskaitė Karolina – 9 kl., surinko 22 taškus, Labenskaitė Greta – 10 kl., surinko 21 tašką. 3ge-4ge klasių dalyvavo 10 mokinių. Geriausiai atsakinėjo į 30  užduotų klausimų šie gimnazistai: Baudytė Viktorija – 3 ge., Remeikytė Andrija – 3gekl., Tulickas Erikas – 4 ge kl.

5-12 klasių mokinių atskirose kategorijose išrinkta po 3 nugalėtojus, kurie surinko daugiausiai taškų.

5-7 klasių Salatkaitė Brigita – I vieta,  Rudzevičiūtė Justina – II vieta, Tamašauskaitė Miglė – III vieta.

8-10 klasių Kairaitytė Rugilė – I vieta, Šuminskaitė Karolina – II vieta, Labenskaitė Greta – III vieta.

3ge – 4ge klasių Baudytė Viktorija – I vieta, Remeikytė Andrija – II vieta, Tulickas Erikas – III vieta

Kūrybinę užduotį atlikusių 1-4 klasių mokinių kategorijoje buvo išrinkti 4 nugalėtojai: Ligita Galdikaitė, Alanas Mitrikevičius, Vilius Bubinas, Ligita Jonavičiūtė.

Konstitucijos egzamino koordinatorius istorijos mokytojas Edvardas Januškevičius. Talkino mokyklos direktorė M.Januškevičienė, pavaduotoja ugdymui J.Vaičeskienė, pradinių klasių mokytojos.

Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną paminėjome nors ir ne itin gausiai, tačiau linksmai. Kaip žinia, ši diena pradėta minėti 2001 m. siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų mokykloje akcijos ir renginukai vyko per pertraukas. Po pirmos pamokos 6 kl. mokiniai kvietė susitikti ir pasikalbėti angliškame autobuse – jie vaidino situaciją autobuse, dainavo linksmą dainelę ir visus susirinkusius užkrėtė žaisminga nuotaika. Antrosios pertraukos metu aptarėme lietuvių kalbos ypatumus, apibendrinome mokykloje rengtos apklausos rezultatus. Paaiškėjo, kad gražiausiu lietuvišku žodžiu mokiniai išrinko žodį „myliu, meilė“, dažniausiai mokykloje girdimi, deja, keiksmažodžiai, rečiausiai mokinių vartojamas žodis yra „atsiprašau“, mokiniai dažniausiai norėtų girdėti žodį „ačiū“, skambiausias lietuvių kalbos žodis, žinoma, yra „Lietuva“, o liūdniausias – „mirtis“. Kadangi išskirtinių lietuviškų žodžių yra daug ir didžioji dalis liko nepaminėti, stende, esančiame II aukšto foje, prisegtas ryškiaspalvis vokas, į kurį mokiniai skatinami įmesti ant lapelių užrašytus žodžius, kurie jiems taip pat yra svarbūs. Apibendrinę rezultatus, žadame juo paviešinti mokyklos svetainėje. Na, o linksmiausia Europos kalbų dienos dalis – susitikimas su viešnia iš Rusijos – laukė per trečiąją pertrauką. Viešnia – matrioška, ją pristatė 9 ir 10 kl. merginos. Su viešnia asmenukę pasidaryti buvo galima tik išmokus ir pasakius bent vieną rusišką žodį.

Taigi, taip trumpai pažymėjome Europos kalbų dieną, prisimindami svarbiausias kalbas, su kuriomis susiduriama mūsų mokykloje.

 

Respublikinio piešinių konkurso laureatas jau antrąjį kartą

      Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru pakvietė ikimokyklinukus ir moksleivius dalyvauti piešinių konkurse EUROPOS KALBŲ DIENAI paminėti-dailės darbuose pavaizduoti, kaip suvokia ir vertina skirtingas Europos kalbas ir kultūras.

     50 geriausių darbų, nepriklausomai nuo jų autorių amžiaus grupės, rugsėjo 25 – spalio 9 d.  eksponuojami parodoje, Seimo Europos informacijos biure, Gedimino pr. 53, Seimo III rūmai, Vilnius.

     Piešinių autoriai buvo apdovanoti laureato arba I, II ar III vietos diplomais. Parodą atidarė ir sveikinimo žodį tarė  Europos kalbų dienos renginio globėja LR Seimo Pirmininkė l.Graužinienė. Ji padėkojo konkurso dalyviams už bendrą darbą, rodantį dalyvių aktyvumą ir pilietiškumą, bei palinkėjo kūrybinės sėkmės.

     Šeštokų mokyklos trečios  klasės mokinys Alanas Mitrikevičius  ll amžiaus grupėje pelnė laureato vardą ( mokytoja I..Bernatonienė). Jis buvo apdovanotas diplomu. Alanas puikiai atsakinėjo į renginio vedėjų klausimus, kurie buvo labai įdomūs.

   Praeitais mokslo metais Alanas  taip pat dalyvavo šiame konkurse, pelnė laureato vardą  ir buvo apdovanotas diplomu. Sveikiname Alaną.

 

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – mūsų mokiniai su mokytojais aplankė netoli Lazdijų, Katkiškės kaime žydų masinių žudynių vietą. Mokinius su mūsų rajono žydų gyvenimu ir tragišku likimu supažindino istorijos mokytojas Edvardas Januškevičius. Žydų žūties vietoje kiekvienas iš dalyvių padėjo akmenėlius su vardais tų, kurie buvo nužudyti masinėje kapavietėje.

Taip pat mokiniai aplankė ir Rudaminos žydų kapines, čia sužinojo žydų laidojimo papročius.

Judrioji savaitė

Rugsėjo 16-23 dienomis mūsų mokykloje vyko judėjimo savaitės renginiai  5-10 klasės mokiniai ir gimnastai savo jėgas išbandė įvairiose rungtyse. Pasivaržyti su kitais mokiniais galėjo krose „Rudenio takais“ ir nepaslaptins, kad krepšinis itin populiarus m9sū mokykloje, todėl vyko ne vienerios krepšinio varžybos. Jaunieji krepšininkai galėjo varžytis „Taiklioje rankoje“  3×3, krepšinio estafetėse „Snaiperiai“. Žinoma vyko ir kitokių rungčių. Kiti savo jėgas išbandė ne tik krepšinio rungtyse, bet ir „Linksmosiose estafetėse“.

Renginius organizavo kūno kultūros mokytoja Genovaitė Umbrienė ir 10 klasės mokinė Greta Labenskaitė, 4g klasės mokinė Neda Armalytė.

 

Judrioji savaitė

Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje minima Tarptautinė judrioji savaitė. Renginių nestinga   ir mūsų mokykloje, kurioje mokiniai skatinami daugiau judėti. Ypač  judėjimo džiaugsmą  patyrė  pradinių klasių mokinukai. Jie aktyviai dalyvavo  judriosios savaitės renginiuose.

Šeštokų mokyklos bendruomenė šventėje „Lazdijų ruduo 2016“

Rugsėjo 16 d., penktadienį, 11 aktyvių mūsų mokyklos mokinių ir čia besimokančių gimnazisčių vyko į Lazdijus. Ir pramogauti, ir pareigą atlikti, ir į kitus pažiūrėti, ir save parodyti. Centrinėje miesto aikštėje vyko tradicinė šventė, kurios tema šiemet visai ne tradicinė – „Rinkimai kitaip“. Merginos buvo Šeštokų miestelio bendruomenės narių rinkiminės kampanijos dalis – agitavo šventės dalyvius ir svečius balsuoti už „Pieno gamintojų ir supirkėjų“ partijos kandidatą. Tad ir naudos nemažai: ir su šventės dalyviais bendrauta, ir su nepažįstamais žmonėmis kontaktai užmegzti, ir drąsos egzaminas išlaikytas, ir pasilinksminta, ir lauktuvių namiškiams, žinoma, parvežta.

Kelionė „Lietuvybės pėdsakų paieška Augustavo ir Seinų žemėse“

Tik sugrįžus po vasaros atostogų, Šeštokų mokyklos bendruomenė vėl pakvietė bendruomenės narius į trumpą, bet įspūdingą kelionę „Lietuvybės pėdsakų paieška Augustavo ir Seinų žemėse“.

Šios kelionės metu mokiniai, jų tėveliai ir pedagogai turėjo galimybę įgyti dalykinių lietuvių kalbos, geografijos, istorijos, tikybos mokslų kompetencijų.

Akcija „Už saugią Lietuvą”

Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės,  kartu su LR Prezidentės inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“ skelbiamoje „Mes prieš patyčias“ dienoje.

Žiūrėjome nemokamą tiesioginę vaizdo transliaciją  internetu. Tai Niko Vujičičiaus šmaikštus, įkvepiantis pasakojimas, skirtas mokiniams. Savo vaizdo pasakojime dalijosi sėkminga patirtimi kaip pavyko sustabdyti patyčias. Po vaizdo įrašo vyko aptarimas, diskusija.

Mokyklos bibliotekoje

 1 klasės mokiniai su savo mokytoja Lina Kunigoniene apsilankė mokyklos bibliotekoje. Čia susipažino su bibliotekos taisyklėmis, kur galima rasti sau įdomią knygelę ir ją pavartyti, paskaityti, kaip galima pasiimti ir išsinešti į namus ir t.t.